"MATRIX" filminden ne anladınız?

Anladığınızı sandığınız şeyler ne?

0|0
4|12

En İyi Erkek Görüşü

• Aslında maddelerin olmadığını, tek gerçek olan şeyin, yokluk olduğunu.
    Aslında hepimizin bir bütün olduğumuzu, sadece rüyada yaşadığımızı anladım

2|1
    0|0
    • aynen kardeşim. insan bilgi edinmeden anlayamaz diyen @mentalist1 cevabını almıştır kesinlikle.
      senin dediklerinin tamamen bilimsel olarak anlatıyor film.

• hıı tamam canım

• "Filmi izledikten sonraki arastirmalarin olmadan sen sanki anlamistin"
      bu yargı ne anlam veriyor senin için :D
      "insan bilgi edinmeden anlayamaz" = "Filmi izledikten sonraki arastirmalarin olmadan sen sanki anlamistin"

Kızlar Ne Diyor 4

• Film dediğin izleyenin beyniyle algisi ile alakalı m yani doğru anlamak yanlış anlamak gibi kavramlar olamaz. Ne olur yönetmen ne vermek istiyor bunu anlamis midir izleyen. Kolay anlasilir olmayan bir filmi izleyen herkes göremez gerçeği bazen. Matrix de o filmlerden biri.

0|0
    0|0
    • bilgisiz insan göremez filmde Quantum fiziği ve gerçek kavramının yeni tanımı anlatılıyor bu konuda bilgisi olan insanlar direk anlarlar. Quantum fiziğinin en ünlü teorisyenleri yorumluyor bu filmi tamamen bilimsel bir film. eskiden felsefi deniliyordu ama film çıktıktan sonra bilimsel olduğu kanıtlandı. tek görüş var filmde :)

• Evet biraz daha zorlarsam seni hakaret bile edebilirsin ve seviye belli olur biliyor musun. Var ile varmis gibi yapan arasındaki farkı iyi bilirim çocuk.

• kendi kendine ne havaya giriyosun anlamadım..

• 1. Aradan kaç yık geçmiş daha on um uçözmeye çalışıyon
    2. İşin içinde Yaratılma yok yani adamlar Yapay bir RAhimde Güya bunlar Doğmuşşş
    3. Sanal ama Gerçek yaşamı etkileyen matrix yazılımında Virüs tipindeki Ajanlrla Antidot Tadında Neo savaşıyor işte..

0|0
    0|0
  • agent smith karizma ya

1|0
    0|0
  • Hem mavi hem de kirmizi hapi ayni anda yutsaydi ne olurdu diye merak ettigim film.

0|0
    0|0
    • onu merak eden insan maymunların neden oral seks yaptığını merak eder bence?
      onca bilimsel teori içinden takıldığın şeye bak.. tebrikler

Erkekler Ne Diyor 11

• Benim Matrix'ten anladığım, hele son filmle beraber,
    Neo karakteri kurtarıcı bir anlamda peygamber,
    Mimar karakteri ise Tanrı'yı temsil ediyor.

Mimar sürekli bir dünya düzeni kuruyor, her seferinde bir kurtarıcı gönderiyor fakat her seferinde sistem çöküyor.
    Adem Peygamber'den başlayan süreci anımsatıyor bana.

1|0
    0|0
    • hiç bişey anlamamışsın :D yeni bilimsel gerçek kavramını anlatıyor.
      www.zamandayolculuk.com/.../MatrixFelsefesix.htm

• kesinlik olmayan bir duruma neden bağlanayım?
      bir filmdir neticede, belki de bu kadar anlam taşımıyor ama biz anlam yüklüyoruz böyle?
      ayrıca dini düşüncemi etkileyecek bir durumla karşılaşacağımı düşünmüyorum.

• matrix = bilimsel film
      bilimsel açıklama = gerçek
      gerçek kavramını ögreniyorsun adamlar ahiretin ispatını yapmışlar birader ama iman olmadığı için ölünce zion gibi biyerde uyanıcaz diyorlar.

• Sabah indirdim eski hocam bir kelime kullandı filmle ilgili.. Anlamadım. "Matrix izlemedin mi?" dedi, "yok" dedim. "İzle" dedi :D kırmamak için indirdim..

0|0
    0|0
  • la işte uyan diyo kendine gel diyo köle olma diyo.

0|0
    0|0
    • aklın yolu birdir ancak birader bu film %90 o sitede yazılanları anlatır

• yav he kardeş heee.
      iyi geceler.

• Her hapı şeker zannedip yeme

1|0
    0|0
  • Çok fazla bilgisayar oynamayın. :D :P Hocam açıklaması gerçekten uzun yani bir sürü mesaj veren bir başyapıt.

0|0
    0|0
  • Tak fişi bitir işi

0|0
    0|0
  • herşeyi makinelerin yaptığını anladım

0|0
    0|0
  • İzlemedim. Realite dışında film izlemiyorum

0|0
    0|0
  • Yarım ingilizceyle yabancı film izlenmez :)

0|0
    0|0
  • kırmızı hapmı mavimi dediğinde kapadım kanka ben seçime zorlanmayı sevmiyorum sadas

0|0
    0|0
  • Güzel sigara yakıyor

0|0
    0|0
Yükleniyor...