Karadeniz'in başkenti, simgesi neresidir?

Samsunlular ve Trabzonlular arasında büyük bir çekişme var bu konuda... peki sizin düşünceniz ne? Karadeniz'in simge ili hangisidir

• Samsun
    17% (11)43% (29)30% (40)Oy Ver
  • Trabzon
    83% (54)57% (38)70% (92)Oy Ver
Cinsiyetini belirt oyunu kullan KızımErkeğim

0|0
17|26

En İyi Erkek Görüşü

Erkekler Ne Diyor 25

• Kültürel zenginlikler doğru Karadeniz'e doğru gidildikçe artıyor. Benim kişisel görüşüm Karadenizi karadeniz yapan zenginliklerin Giresun'dan sonra başladığı yönünde. Horonu, şivesi ve tipik karadeniz insanı tiplemesi işte Trabzon'dan itibaren Artvin'e doğru gidildikçe başlıyor. Samsuna bakıyorum da kültürel anlamda bi' zenginlik göremiyorum. Karadeniz deyince akla gelen hiç bir şeyi bulamıyorum. Ha çok güzel şehir. Yaşaması rahat, imkanları belki de Trabzon'dan daha iyi ama Trabzon'un yanında çok kara kuru bir şehir.

2|1
    0|0
  • Trabzon

1|0
    0|0
  • Karadeniz deyince aklıma ilk rize geliyor

listede en yakın trabzon diye tranbzon dedim

karadenizi ne gördüm ne bilirim..

2|0
    0|0
  • Esasında Samsun'u Trabzon'la kıyaslamak doğru değil... Çünkü Samsun'u Samsun yapan da orada yaşayan Trabzonlulardır... Bu sadece Samsunla sınırlı değil.. Van, Hatay,Bursa,Sakarya vs... Boşuna söylemiyorlar "Bize Her Yer Trabzon" diye... O nedenle tartışmasız "Trabzon"...

1|0
    0|0
  • samsunun büyükşehir olmaktan başka ne esprisi var karadeniz halkını yansıtan bir yapısımı kalmış ikisinide gördüm ikisindede yaşadım şu an trabzonda yaşıyorum tabiki trabzon

1|0
    1|0
  • Trabzon

1|0
    0|0
  • link

bilimsel araştırmalar trabzon diyor.

0|0
    0|0
  • samsun'un karadenizliliği sadece karadeniz'e temas etmesinden ibarettir. istanbul, zonguldak ne kadar karadenizli ise samsun da o kadar karadenizli'dir.

0|0
    0|0
  • Hiçbiri

Doğru cevap "of"

1|0
    2|0
  • Bölücülük yapmayın.tek baskenti var bu ulkenin

3|1
    1|1
  • samsunun türk insanının kafasındaki karadeniz kültürüyle alakası yok.karadeniz deyince akla laz gelir. laz -karadenizli prototipinin içini de hakkını vererek sadece trabzonluyla rizeli doldurur. artvinli de değil.

0|0
    0|1
  • tam ortada duran sinop

0|0
    1|0
  • bence trabzon

1|0
    1|0
  • SAMSUN merkez e giden bir karadenizli aska trabzon demez çünkü samsun merkez trabzonun on katı daha gelişmiş bir şehirdir ve daha modern bir şehirdir.

0|0
    0|0
  • Bir karadeniz eksikti bölmeyen vatanı tamam oldu :)))

Gerekirse Ankara'yı karadenize çekeriz başkenti değiştirmeyiz...

NOT: Samsun ne alaka yaa ?

0|0
    0|0
  • Kastamonulu olarak hiç birini umursamıyoruz :D

0|0
    0|0
  • trabzondur diye düşünüyorum gerek kemençesiyle gerek hamsisiyle gerek laz kafasıyla her şeyiyle yani

1|0
    1|0
  • Adana

0|0
    0|0
  • Hadi Ordu, Rize falan desen neyse Samsun Karadeniz başkentlğine aday bile olamaz bence.

1|0
    1|0
  • Trabzonspor 1-0 öne geçiriyor trabzonu

1|0
    1|0
  • Samsun'u daha cok sevıyorum ama Trabzon gıbı gelıyor

1|0
    2|0
  • tabki memlekem trabzon

0|0
    0|0
  • Tabiki Trabzon :)

0|0
    0|0
  • bolu

0|0
    0|0
  • samsunda askerlik yapmıştım hep laz felan bekliodum bildiğin izmir gibi bi yer çıktı :)

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 17

Yükleniyor...