Gariban kime denir?

gariban kime denir ve neden denir

Güncellemeler:
sınıfta kalabalıkta hoca birini azarladı sonradan bir çocuk dedi buldu gariban adamı azarladı dedi bu gariban derken ne dedi anlamadım

0|0
0|12

En İyi Erkek Görüşü

• bişey mi var mı ben garibanımda

0|0
    0|0
    • ya anlamını merak ettim
      güncellde yazdıgım durum oldu

• iyide böyle biri oldugu belli degilki
      ne bilsin parası fakir oldugunu üstü başı düzgündü

• illaki parası olması değil anlatamadım heralde çekingen biridir belki hoca azarlayınca cevap veremiyecek biridir başkası olsa mesala cevabı yapıştırır garibandan kasıt bu

Erkekler Ne Diyor 11

• Maddi ve manevi sıkıntı yaşayan, kimsesi olmayan kişilere denir. Ancak onun 'gariban' demekle kastettiği sessiz sakin, kimseye bir zararı olmayan, kendi halinde biri..

0|0
    0|0
    • kimse zararı olmayınca ortada hiç bir durum yokken azarlanıyor mu

• İşte gariban kimse :D. Ya bu benzetme hani garibanlarda öyle sessiz sakin, düşünceli bakarlar ya, onun gibi birşey. Bir tür teşbih işte :)).

• ya
      bilmiyordum

• gücü yerindeyken etfaı kalabalık güçten düşünce herkesin maskarası olana namerde muhtaç olan yiğide denir

0|0
    0|0
  • Gariban bana denir bir kedim bile yok anadan ayri babadan ayri gurbetteyim simdi canim anam yanimda olsaydi ellerinden opup sarilsaydim yuregim surgun kalbim kirik ekmek parasi icin dustuk gurbet ellere su sarkiyi oncedende dinlerdim ama anlamazdin olum olsaydida. Ayrilik olmasaydi simdi oyle anliyorum ki Rabbim olum verde ayrilik verme

0|0
    0|0
  • Bana denir para yok şans yok kısmet yok Yok oğlum yok.

0|0
    0|0
  • KPSSden yüksek puan alıp torpili olmadığı için atanamayan üniversite mezunlarına denir

0|0
    0|0
  • Kendi halinde kimseyle işi olmayan olabilir

0|0
    0|0
  • tartışmasız bana denir

0|0
    0|0
  • Şu soğuk havada içecek çayı olmayan bana :D

0|0
    0|0
  • Akıldan yoksun olana gariban denir.

0|0
    0|0
  • Kimsesiz, yoksul

0|0
    0|0
  • mesela sende bu konuda garıbansın.

0|0
    0|0
    • ben sorummdugum soru da güncellemede gariban tarafı ne onu sordum

• standartları dusuk ve bunun farkında oldguna denır.

Kızlar Ne Diyor 0

Kızlar görüş yazmamış.

Yükleniyor...