Osmanlı Devleti mi? Türkiye Cumhuriyeti mi?

Hangi devlet daha iyiydi, hangisini seçerdiniz? Anketi işaretleyin

• Osmanlı Devleti / İmparatorluğu
    A seç
  • Türkiye Cumhuriyeti
    B seç
Cinsiyetini belirt oyunu kullan KızımErkeğim

0|0
617

En İyi Erkek Görüşü

• Osmanlinin ben bir basarili tarafini görmüyorum. 600 sene boyunca Amerika gibi suraya demokrasi getirecegiz deyip girdigi devletleri sömürmekten haric ne yapti? Osmanli tabiki kendi halkini Amerika gibi Demokrasi bahanesi ile degil, Islam bahanesi ile kandirdi.

Mayali ekmek yapmaya yoksul , Cahil ve hasta bir halk. Tarihi boyunca Cehalet ve sömürgüler...

Bunun yaninda TC daha iyi bir yer olarak kaliyor.

0|0
    0|0
    • Somurme ve osmanli? Sen ingiltereyi anlatiyorsun

• sen kibrinden ve kininden böyle söylüyorsun. eğer osmanlı şeriat devleti olmasaydı onu yere göğe sığdıramazdınız. olay bu. islamiyete düşmansınız ve çekemiyorsunuz

• @şerefsizimdemiştim

Dedigim gibi, Islami yüceltmek icin Osmanliyi yüceltiyorlar. Yok huzuru Osmanlida buldular yok zekat vermeye fakir bulamiyorlar.

Bunlarin hepsi palavra, ve Osmanliyi ve bununlan beraber Islami yüceltmek icin yalanlardir.
      Osmanli halki Mayali ekmek yapmasini bilem bilmeyen, hasta ve bitmis bir toplumdu özellikle son 200 senesinde.

Ve ben bunu bir nefreten falan filan söylemiyorum, bunlar basbaya bir gercek Tarihsel gercekler.

Ama iste kabul edemiyorsun. Bunu kabul etmek 1400 seneden beri Islamin hicbir topluma söz ettigi huzuru getirmedigini kabul etmektir. Bunu kabul etmek, Ortadoguda olanlarin hepsi "Batiya" degilde Islama bagli demektir.

Senin görüşün var mı?

Erkekler Ne Diyor 16

• türkiye cumhuriyeti.

0|2
    0|0
  • Burada aslında şunu anlamak gerekiyor. Osmanlı 19. yüzyılın başlarında parçalanmanın eşiğine gelmiş, girmediği savaşı kaybetmiş sayılan bir devletti. Evet oldukça önemli bir tarihe ev sahipliği etti bu topraklar. Ancak tüm imparatorluklar gibi, Osmanlı imparatorluğu da yıkıldı.

Şanslıyız ki tarihin yeni sayfasını zaferlerle açtık, ve var olan Cumhuriyetimizi kurduk.

0|0
    0|1
    • 20. yüzyılın başı olacaktı :)

• Aslında iyi okuma yaparsanız,19. yy olduğunu görülebilir. Tabi ki dünya savaşları 20. yy da oldu burada da haklısınız.

• Bir yanda 3 kıtayı yöneten 100 yılı aşkın bir süre tek süper güç olarak dünyaya hakim olan bir devlet, diğer yanda da kişi başına düşen milli gelirini 15.000$'a çıkarmak için kendini parçalayan bir devlet. Daha fazla bir şey söylemeye gerek görmüyorum.

0|1
    0|0
  • Ben Türkiye Cumhuriyeti dedim lakin benim için Osman bey kimse Atatürk'te aynı kişidir. Ecdadımla her daim gurur duyarım ve bunu sonuna kadar savunurum. Osman bey devleti kurdu, Fatih Sultan Mehmet İstanbulu fethetti, Atatürk'te bu ülkeyi kurtardı. Fanatikliğin iyi birşey olduğu kanaatinde değilim. Zira millet içinde ayrım yapmanın olumlu bir yanı yok.

0|0
    0|0
  • OSMANLI IMPARATORLUGU..

0|2
    0|1
  • Atatürk'ün ölümüne kadar Türkiye Cumhuriyeti tabiki... Öldükten sonrası için Osmanlılar diyebilirim..

0|1
    0|0
  • Tabikide osmanlı nedenini sorarsan şeriat vardı evet müslümanım ve bu din açık büfe değil istediğini al istediğini alma müslümanım diyorsan şeriatı almak zorundasın öyle olmasada kuranda şöyle bir ifade olmazdı "Allahın hükümleri ile hükmetmeyenler ancak kafirlerdir"

0|0
    0|0
  • OSMANLI TABI. Tarihte bir imparatorluğun yıkıldığını kutlayan baska bir devlet yok demiş NECİP FAZIL.

1|0
    0|0
  • babadan ogula padişahlık bence iyi değil...
    allahtan neslimiz soylu nesil.
    pislik bir nesile gelsek pislikler tarafından sonsuza dek dusunsenize...

0|0
    0|0
  • kartaca impratorluğunu tercih ederim..

0|0
    0|0
  • TC tabi ki

0|2
    0|0
  • Gardas isim onemli degil topragima na mahrem eli deymesin analarimiz bacilarimiz ingilizin fransizin amerikanin esiri olmasin vataninda bayram dalgalansin ha turkiye ha osmanli fark etmez yeterki vataniniz sagolsun

0|0
    0|0
  • Ottoman Empire

1|0
    0|0
  • Osmanli

1|0
    0|1
  • Bence Osmanlı İmparatorluğu yamuk yapanın kelleyi uçurcan başta RTE

0|0
    0|1
  • ne kadar osmanlı ve osmanlıcı varsa koy gotune