Picasso'nun doğum günü bugün biliyor muydunuz?

Bugün Pablo Diego José Francisco de Paula Juan Nepomuceno María de los Remedios Cipriano de la Santísima Trinidad Ruiz y Picasso'nun doğum günü :)
Pablo Picasso tablolarını kızılötesi teknolojisiyle incelemeye alan bilim adamları, Mavi Oda resminde yeni bir gizem keşfetmiş. Resmin yatay çevrilmesi halinde eli çenesinde ve düşünceli görünen, üç parmağında üç yüzük bulunan, sakallı bir adam yer alıyor.
Daha evvel kullanılmış bir tabloya çalıştığı yönünde tahminler var. Zira Picasso o zamanlar henüz 17 yaşında.
Siz ne düşünüyorsunuz bu konuda?
Ben bu haberi ilk gördüğümde daha çok Picasso'nun tablosunu kızılötesi ışın altında incelemeyi düşünen kişiyi takdir ettim ^^

Güncellemeler:
o kadar yazı yazdım ama bir başlığı düzgün yazamadım pes bana!!! :(

0|0
2|10

En İyi Erkek Görüşü

• Efendim pikasso da bendeniz gibi akrep burcuna tabidir. Derin insandır vesselam.

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 9

• Aslında çoğu zaman sanatçılar, eğer çalışmanın gidişatını beğenmez ise üzerini kapayabilir.
    Benimde üzerini kapadığım çalışmalar.

Evet büyük usta 91 yaşında hayata gözlerini kapadı. şu an elimde John Berger'in Metis Yayınlarından çıkan Picasso'nun Başarısı Ve Başarısızlığı adlı kitabı var.
    İlginç bir anekdot aktarayım size.
    Picasso tıpkı dokunduğu şeyi altına çeviren Kral Midas gibi bir konuma yükselmiştir. Sadece bir kağıda çizdiği taslak ile kendisine bahçesi büyük bir malikane almıştır. Çizdiği her şeye sahip olma konumuna gelmiştir.

0|0
    0|0
    • kitabı çok merak ettim, teşekkürler. yakın zamanda edinmeye çalışırım

• An itibari ile sizi kıskandım sevgili miracalanthe :)

• kıskanmalısınız kesinlikle! harika bir seminerdi :))

• Bırak picassoyu sen ne nasılsın asıl :D

0|0
    0|0
  • helal olsun çocuğa :D

0|0
    0|0
  • 0|0
    0|0
    • sanat tarihi okumayanlar bilmess

• adam zaten 20. yy sanatçısı, göreceli olarak yakın dönem sayılabilir. ve bu döneme rağmen guiness'e en çok üreten ressam olarak girmiş. yani hangi zamanda yaşarsa yaşasın her zaman zirvede olurdu bence.

• haklısın ama teknolojinin yeteneği kısıtladığı da bir gereçek

• İsmi maşallahlıymış rahmetlinin tek nefeste söyleyene helal olsun

0|0
    0|0
    • kopyala yapıştır bugünler için vardır

• annesi zaten o dönemin meşhur uzun havalar sanatçısı. e kadın her gün her gün ''oğluuuum Pablo Diego José Francisco de Paula Juan Nepomuceno María de los Remedios Cipriano de la Santísima Trinidad Ruiz y Picasso yapma bırak o elindekini!'' diye diye...

• Yok ya gozlerimle bile okuyamıyorum nepomucenoda tıkanıyorum :D

• Bugün madenden 18 kişi çıkamadı, biliyor muydunuz?

0|0
    0|0
  • bişey sorcam adamın ısmını ezberden mı yazdın doğru söyle

0|0
    0|0
  • demek onedio okurusun.

0|0
    0|0
  • Ne yapacan cokmu lazim millet kendininkini zor biliyor

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 2

• ıyıkı pıcasollar vardı şimdi doğuşun ıbrahım tatlısesın doğum gunu hatırlıyan var böyle değerli sanat severler olsa kültürden anlassa senin gibi keşke

0|0
    0|0
  • Doğum günü kutlu olsun. İyi çocuktu.

0|0
    0|0
Yükleniyor...