Ankara'da yaşayan arkadaşlar DT'den Çalıkuşu'nu izlediniz mi? İzlemediyseniz bu tiyatro sezonunda izlemeyi düşünür müsünüz?

İtiraf etmek gerekirse geçen yıl önyargı ile harcadığım bir oyundur bu. bir taraftan Reşat Nuri'nin kitabını neredeyse çocukken okuduğumdan konu merak edilesi değil; öte yandan Aydan Şener'li TRT, Fahriye Evcen'li Kanal D dizisi yetti, diyordum. Fakat oyunu izlerken "insan sahnede" dedim bir ara. Konu dramatik diye düşünülse de ilk perde de gülünüyor çokça Çalıkuşunun ve Kamuran'ın hallerine. KS'de gördüğünüzden net göreceğinizden eminim insan'ı. Akşam yorgunluğuyla aklımda kalan cümle ise "Sevda, çocuk gözlerinden uyku gibi akar." Ergen çoğunluğa düstur olsun bu da. (Ergen küçümsemek için kullandığım bir söz değil burada). Siz tiyatroya gitmeyeli ne kadar zaman oldu?

0|0
0|5

En İyi Erkek Görüşü

• en son rahmetlı nejat uyguru ızlemıstım, oda sanırım komedı oldugundan.. tıyatro baska bı dunya.. bızler acıkcası uzagız ama gecen dedıgım gıbı cok ısterdım dogrusu saglam bır oyun izlemeyı.. hepten odun olma yolunda ılerlerken en azından budaklarımız torpulenır..

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 4

Kızlar Ne Diyor 0

Kızlar görüş yazmamış.

Yükleniyor...