Rap müzik dinliyor musunuz? Rap neden Türkiye'de halen gelişmedi?

Arkadaşlar, Rap müzik dinliyor musunuz? Rap neden Türkiye'de halen gelişmedi? Halbuki baktığınızda, her konudan olayı ele alan sözler vardır Rap müzikte. Kimisi protest yapar bir şeylere isyan eder, bir diğeri duygusal yapar. Bir diğerl hard müzik yapar. Her tarz var.

Yalnız "yo yo arabesk rap" diyenlerden bahsetmiyorum. Onların hakikaten allah belasını versin...

Ceza'nın üzerinden de konuşmazsak iyi olur, çünkü çok saçmalayıp aynı şeyleri söylüyorsunuz..

0|0
1|7

En İyi Erkek Görüşü

• asi stayla vb. gibi kektül kektül peçeteden doğma insan azmanı yaratıklar olduğu sürece; Türkiye'de rap map gelişmez.

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 1

• Rap dinlemem..

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 6

• Merhaba ; rap müzik dinliyorum. Rap müzik gelişmekte tanınan bir sürü rapçi var ve bu işi iyi yapıyorlar.. Hidra, allame, joker, contra, no1, jagged, rapozof, şiirbaz, infaz, Veron Algos... Saymakla bitmez..

1|1
    0|0
  • Kültürümüzle bütünleşmeyen yanları var. Anadolu rock müzik var türkü zaten bize özgü. Yillardir geçerli olmayan şeyler biraz xamana ihtiyaç duyar diye dusunuyorum

0|0
    0|0
    • Ama son 20 senedir resmi olarak var böyle bir şey.. Sonuçta pop müzik de yüzyıllardır olan bir şey değil ya.

• Pop müziği beğenen beyinler ortada ama. O açıdan bakmıyorum ben

• bu rapcilerle olcak iş değil o. rapcilerimiz çok vasat

0|0
    0|0
  • Müzik dediğin kulağa hoş gelmeli arkadaşım. Ne dediği belli olmayan hızlı ne demeye çalıştığını anlamadığın adamlar dinlemek biraz nahoş açıkçası bunu Türkiyede en güzel yapan adamsa Sagopa ve Eşi.

0|0
    0|0
    • İşte bu düşünceye tamamen karşıyım. Dinlemeden yargı yapmak tam anlamıyla budur. Sırf Ceza ile duyduğunuz için hepinizin aklında bu algı var. Fakat Türkçe Rap Müzik düşündüğünüz kadar basit değil ve içine girsen elbette anlarsın

• ee peki neden böyle bir düşünceye sahipsin? Sen de biliyorsun Rap müziğin "mamımı mamımı mamımı microfon show"dan ibaret olmadığını.

• Evet biliyorum fakat insanlar artık teknolojiyle birlikte gelişti ve herkes modaya uyuyor. Spor yapiyor guzel giyiniyor guzel yerlere gidiyor cok calisiyor muzige ayrilan vakit cok az. Ben türkiyede yapilan rape neden karsiyim soyliyim mi? Cnku hayata karsi ve bir cok konuda kendilerine uygun olmayan hayatlara isyan ediyorlar ben hic mutluluk dolu bir rap dinlemedim. Hic bir rap muzik bana bisi animsatmiyor hic bir rap sozu bana aşkı özlemi hissettirmiyor.. duygular eksik ( cartel yetmedi mi ) bunu bir dinler misin lutfen brnim icin hepsini ama

• Rap dinlerim ve rap Kral'ı RickRoss ama Türkiye'de bilen yok gibi ve rap Hip-Hop aynı değil biri Almanya'dan Çıkma biri ABD deki avro amerikaların müziği rap düzene isyandır bir siyah insan görüşü

0|0
    0|0
  • Yillardir ayni soruyu sormaktan sikilmadiniz mi birader ya 10 yildir ayni soru biktim artik rap gelismiyor cunku gelismiyor iste. Turkcenin dil yapisinin etkisi var, cografi konumun etkisi var cok seyin etkisi var durmayin ustunde bu kadar zorlamayin

0|0
    0|0
    • Coğrafi konumun, müzik üzerinde nasıl bir etkisi olabilir la. Ne alakası var. Gelişmiyor işte demek çok mantıksız...

• Asiri derecede etkileri var. Tek ornegi surdan vereyim amerika icin bile west coast ile east coast muzigi arasindaki farka bakarsan anlarsin

Yükleniyor...