Arsızlığa cesaret, zinaya aşk dediler! Bir neslin ahlakını işte böyle yediler?

Necip Fazıl Kısakürek ustadimizin bir sözü olup doğruluk payını her geçen gün arttırmaktadır.

sizinde sevdiginiz üstat ların anlamlı ve dogruluk payi yuksek sozler varsa duymak isteriz.

ayrica ustadin bu sözde neler soylemek istediginide aciklamak isteyen arkadaşların cesur yorumlarini bekliyorum..

ha bu arada cesur dediysem (arsizlasmayin) ((:

0|0
2|6

En İyi Erkek Görüşü

• Bu gidişle utanmaktan utanan bir nesil gelecek.

Ya İslam'la yükselir
    Ya inkarla çürürsün.
    Bu yol mezarda bitmiyor, gidince görürsün.

Her kahkahanda Allah'a teşekkür etmiyorsan,
    Neden her ağladığında O'na kızıyorsun?

Sokak lambası gibi olma ey yar! Kime yandığın belli olsun..

1|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 2

• Her Gönül Bir Tek Sevgiliye Dönüktür Aslında, Lakin Kıblesi Yanlıştır,
    Bulduğunu Sandığı Şey Gerçekte Aradığı Değildir.
    Kimisi Gül Yüzlü Bir Güzele Meftun,
    Kimisi Bir Ceylan Bakışlıya Mecnundur.
    Bazısı Dünyaya Kanmış,
    Bazısı Mala, Mülke Aldanmıştır.
    Oysa Her Biri Aslında Bir SEVGİLİ Tarafından Sınanmıştır.

1|0
    0|0
  • Hakli 👏👏👏

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 5

• bu sözlerin çoğunu yazmadığını düşünsemde kendisine yobaz demekten alıkoyamadım kendimi.
    bir alim, bir öğretmen, bir lider olsa anlayacağım verdiği mesajları. ama sen bir ilahi yazma, otur millette neye ayar olduysan kafiyeyle süsle. hoş değil bunları çıkıp güzelce izah etse gene lafım yok.
    aman ahlakımız bozuluyo aman şöyle böyle derken bir adım gidemedik. ensestimiz tecavüzümüz eksik olmadı. buyrun gidelim ahlakını beğenmediğiniz bir ülkeye sıyıralım pantolonu bakalım kaç kişi elleyecek çirkin g. tümüze. aynısını bir de burada deneyelim en ahlaklı yer neresi dersen orada.
    söylediklerine kızmadım, aynı olmadığımız için hakkımda vermeye çalıştığın intibaya kızdım

0|0
    1|1
  • bugün ks de cok güzel sorular var. sitenin seviyesi yükseldikçe hem memnun oluyorum. sizi de tebrik ediyorum bu sorunuzdan dolayı. sorunuza yazacağım yanıt satırlara sığacakmı. aşkın doğasında saflık vardır katışısız olmalıdır aşk, hiç bir hesap kitap olmadan ve zerre kadar da başak bir duygu ve düşünce karışmadan sadece aşk varsa aşk o zaman aşktır. sebepler, sonuçlar, bulunduğunuz durum, acısı , sevinci vs aklınıza her ne geliyorsa hiçbirini düşünmeden sen sen olduğun için ben de ben olduğum için başka da hiçbir neden aramaksızın sevdiğinin ruhunda kendi benliğinden geçebilmektir aşk. böyle bir duygu hissediyorsa insan bu aşktır ve aşk sevdiğinize ulaşmayı ya da ona açılmayı da gerektirmez. benim ol da demez aşk. bu yüzden sadece seni seviyorum başka hiçbişey de demiyorum der aşık. ikna edeyim, rol yapayım, rajon keseyim, oyun oynayayım dersen işte aşkı kirleten arsızlıklara bulaştın demektir. hatta sevdiğinizin sizi sevme zorunluluğu da yoktur. sen beni sevmesen de ben seni severim demektir aşk. cemaatten biri camide cuma hutbesi okurken vaiz, uyukluyormuş. yanına insan kılığında gelen hızır uyuklayan adamı kolundan dürtmüş. sen neden uyuyorsun ayıp değil mi dinlesene hutbeyi demiş. adam da hızıra demiş ki bak uzaklaş yoksa senin hızır olduğunu herkese söylerim demiş. hızır şaşkınlıkla Allaha yalvarmış. ya rabbi sen bana, seni sevenlerin listesini verdin ama bu adamın adı yok listede. nasıl oluyor da bu adam benim hızır olduğumu bilecek kadar mertebe kazanmış. Allah teala da ey hızır ben sana beni sevenlerin listesini verdim. ama benim sevdiklerimin listesini değil demiş. sanırım anlatmaya çalıştığım şeyi bu kıssa çok iyi anlatıyor. varsın sizin sevdiğiniz sizin sevdiğinizi bilmesin. ama seviyorsan ne kıymeti var ki sizin ona aşkınızı bilmesinin. zaten aşk kalp işidir. düşünce akıl. akıl girdimi kalp işine bir cevherin kimyasını bozan ait gibi bozar aşkın büyüsünü. aşkla zinayı aynı satırlarda konuşmaktan utandığım için zina konusuna girmiyorum

1|0
    0|0
  • Şimdi kızlardan tepki gelecek... "Szi ilglendrmz bkre tamam mı, hem bn özgr kadınım istedgmle yatarım" Böyle cahil, salak, şeref yok sunu bir nesil işte.

1|0
    0|0
  • adam harbiden yazmış

0|0
    0|0
  • bunlar uyduruk şeyler.

0|0
    1|0
Yükleniyor...