Cadılar bayramını seven var mı?

Ben baya ilgi duyuyorumda sizcede Türkiye'de her yıl kutlasak eğlenceli olmazmıydı?

Güncellemeler:
Kimse kusura bakmasın cevaplardan gördüğüm üzere bizden bir b*k olmaz bu gerici kafa takımları olduktan sonra... Herşeyi dine bağlamayı ne kadar seviyorsunuz ya.

0|0
33|50

En İyi Erkek Görüşü

• Güzel bir sosyal aktivite olurdu, insanlar keyiflenir uzaklaşırdı sıkıntılarından.
    Şimdi dinciler basar burayı şöyle de böyle diye.

4|1
    2|2

Erkekler Ne Diyor 49

• Süper olurdu. Korkunç maskeler takıp insanları korkutmak isterdim. Sonra polisler - karakol - toplu linç girişimi falan filan :D

1|0
    0|0
  • Bu ülkeden bı b*k olmaz bu baslık altındaki yorumlardan anlaşılacagı üzere cahillik tavan yapmış tavann

1|0
    0|0
  • Cadılar Bayramı iyi fikir olabilir ya nasıl kutlanıyor hiç fikrim yok türkiyede kutlanan bayramlardan çok farklı olsa gerek ben olumlu bakıyorum değişikliklere açığım

1|0
    0|0
  • Onlar kurban kesmedikçe zor gözüm

2|0
    1|0
  • Batının ilimini alacağımıza hep ahlaksızlığını almışız hep

2|3
    0|0
  • başka bir eğlence günü çıkar sende ne Avrupalılara benziyoruz...

kültürümüz dinimiz el vermez bu saçmlığa

Gitte Yeni yıl bayraı olan bahar-nevruz bayramını kutla!!!

0|0
    1|0
  • Çok saçma buluyorum şahsen :)

1|2
    0|0
  • Her yıl kurban bayramında katliam diye bas bas bağıranların, ağaç kesimine karşı çıkıyoruz diyerek yakıp yıkanların nedense noellerde hindi ve ağaç kesilirken sesi çıkmaz

1|0
    1|0
  • www.google.com.tr/imgres bu da padişah fermanı gibi hee :D

0|0
    0|0
  • Nerde gavur icadi var onu kullaniyozda gavur bayraminida kullanalm diyorlarya bu zihnyetn zhniyetine ne demeli

1|2
    0|1
    • Evet canım çoğunlukta eğlenceli bayramlar kutlayacağımıza biz hayvan katledip kurban bayramı kutlayalım +9item müslüman tripleri

• ahaha yılbaşında hindi falan kestigim yok tam bir veganım ben et veya hayvansal şeyleri kesinlikle tüketmiyorum bilmeden konusma istersen :)

• Camlari kesiolar

• Hep hayranı olduğum bir olay :)

1|0
    1|0
  • süper olurda gerici zihniyet ne anlar

1|0
    1|0
  • merak edenler için söyleyim, aslında bizimde buna benzer adetlerimiz var. mesela biz çocukken fener alayları olurdu. şivlilik dediğimiz bir kültürümüz vardı, kapı kapı dolaşır şeker falan toplardık. kalmadı tabi. elin keferesi devam ettiriyor olay bu.

http://www.youtube.com/watch?v=k-qQ58PI65g

0|0
    0|0
  • samhain'i türkiyede kutlayamazsın adamın kelleyi uçururlar ! :/

ayrıca döverler be :/

Ben imkanım olsa tam da yerinde kutlamak isterim. O gece güzel ayinler olurdu. Samhain bir kelt-druid geleneğidir.

Tanrıça hepimizi korusun )0( blessed be !

0|0
    0|0
  • neden seveyim ki? ayrıca, önüne geleni gerici diye yaftalamayı kes istersen?

0|0
    1|0
  • halay bayramı niye yok , herkes o gün halay çekse. Uzun uzun halaylar kurulsa , halay çeke çeke şehri dolaşsak.

1|0
    0|0
  • Güzel olurdu sonra akşama bn eve dönerken sivri burun köseli ayakkabımı düşürürdüm sen ülke genelinde ayakkabıyı dener beni arardın ahhhhhh ahhhhhhh

0|0
    0|0
  • ondan sonra millet gece gaza gelip birbirlerini kessinler :D burası türkiye kendine gel :D

2|0
    0|0
  • Kutlayanlar var. Taksimde vs.
    Benim arkadaşlarım da bu haftasonu mu ne, işte ne zamana denk geliyorsa o zaman kutlayacaklar. Benim çok işim olmaz ama.

0|0
    1|0
  • verilen cevaplardaki sığ lık ve cahilliği görünce böyle eğlenceleri haketmediğimizi düşündüm ama keşke olsaydı.

0|0
    0|0
  • ben korkarım laannn

0|0
    0|0
  • Hayır.

0|0
    0|0
  • şaka mı şeker mi

0|0
    0|0
  • iyi olur etkinlik falan düşerdi belki ordan iş

0|0
    0|0
  • valla yılbası gıbı bısey olurdu heralde :D

0|0
    0|0
  • Buyukşehirlerde kutlayan mekanlar oluyo

0|0
    0|0
  • Zamanını bile bilmiyorum ki :D

0|0
    0|0
  • Güzel ama dinimizde yok :)

0|0
    0|1
  • Bizim kızların kıyafet giymesine gerek yok :P

0|0
    0|0
  • cadılar bayramı değilde, şoko partisi güzel olurdu :D

0|0
    0|0
  • Erkekler Devam
    19

Kızlar Ne Diyor 33

• Samhain. Neyin ne oldugunu bilmeden boyle yabanci kulturlerdeki sacmaliklara atliyorsunuz ya cok guzel cok guzel diye ne diyeyim bilmiyorum. Bana hic eglenceli gibi gelmiyor o sacma kutlamalar. Bir cadi olarak cok daha farkli sekilde gecirecegim 31 ekimi.

0|1
    1|0
  • Kendi kurban bayramım ramazan bayramımın hakkını verdiğim yeterliymşş gibi elin gavurunun bayramını mı düşünücektim

1|3
    1|2
  • gavurun bayramını niye sevim onlar benim bayramımı seviyomu! :D

0|2
    1|0
  • Cok eglencelii olurduu

1|0
    0|0
  • Yok be eglence amacli belki ama onuda saptiranlar olurdu

1|0
    0|0
  • benim en sevdiğim bayram :) keşke bu ülkede de kutlansa bu pagan bayramı. aaah ah bu dinciler keşke kendi Kurban Bayram'larının da en az cadılar bayramı (Samhain) kadar pagan kültüründen geldiğini anlayabilseler...

0|0
    0|1
    • Paganizm şeytani ritüel dinlerdir. Bu özentiliğinizi neye borçlusunuz?

• Bence Kurban Verme, kan akıtma da şeytani bir ritüel olarak yorumlanabilir. Bu kapalı görüşlülüğünüzü neye borçlusunuz?

• Bencede kurban vermek kan akıtmak daha vahşice. Gelmiş burada cadılar bayramını kötülüyor dengesiz..

• Öyle saçma şeylere kafa yormam

2|1
    1|0
  • Cok tatli olurdu ya :) kostumler, sekerler, eglenceler.. cadilar bayraminda yurtdisinda olmak isterdim. Burada da yapılsın ^^

1|0
    0|1
    • Yorumlara baksana :( bunların hepsi kefen giyip gelir cadılar bayramını kutlamaya kalksak :(

• Cevaplara bakmadim da tinlamadim da. Ben isterdim :)

• Eglenceli oluyor cadi kiyafeti giyip seker topalayan cocuklara seker yetistiremiyoruz :-/ cogu zaman kapiyi acmiyorum :))

0|0
    0|1
  • Biz gevurmuyuz ki severim

1|1
    1|0
  • Hahaha tam beklediğim gibi herşeye dini söylemde bulunanlar burada da. Ailece kutlama pek mümkün değil geleneklerimizden olmadığı için ama Taksim'de bununla ilgili çeşitli eğlenceler düzenleniyor. Yaşın ve ailenin izin durumu buna musaitse gerçekten fazlasıyla eğlenceli oluyor. O zaman bana da gelsin eksiler diyorum :D:D:D

0|0
    0|0
  • Kültürümüze uygun değil bence

1|2
    0|0
  • sevmiyorum cünkü sürekli kapi zili caliyor süßes oder saures diye soran cocuklara da essegin ziki mk denilmez ki panpa cocuk sonucta ama zil benim zilim ):

0|0
    0|0
  • guzel oluyor da dinimizce yani inancin varsa haramdir dimi. yoksa inancin tadini cikart :)

0|0
    1|2
    • Zararliysa haramdir, yararliysa sevaptir. Bir etkisi yoksa yapsanda olr yapmasanda. Dinimiz cok basit bir din. Onu zorlastiran biziz.

• Pardon da neye gore haram diyorsun? Ayet hadis? Kaynak goster bana? Kafaniza gore her seye haram demeyi birakin artik ogrenin biraz!

• ALLAH Rasulü (S. A. V.); "Kim bir kavme benzerse, o da onlardandır" (Ebu Davud) bu yeterli sanırım daha istersen dahada gösterebilirim araştırmadan haram olup olmadığınıda siz belirleyemezsiniz

• ayy iple çekiyorum 2. kez katılacağım partisine kostüm bakıyorum bende :))

0|0
    0|2
  • Cadıya hergün bayram :P

1|0
    0|1
  • Boyle bir kaç kişi buluşup kutlasak ya. :D

0|0
    0|0
  • Eğlenmek için kendi Türk kültürünüzü heba etmeyin lütfen ya.

1|0
    0|0
  • Eglenceli olurdu gercekten :)) saka mi seker mi :)))

0|0
    0|0
  • Aşırı güzel olurdu ya. Bende çok seviyorum yabancı dizilerde falan görüyorum baya özeniyorum :d

0|0
    0|0
  • Zaten kutluyoruz beybi hollowen party saat 9.04 arası biletleri facebook veya internetten bulabilirsin bekleriiz

0|0
    0|1
  • Hep ozenmisimdir gayet eğlenceli.

0|0
    0|1
  • Bizim kulture ters halloween ya. Ben sana korkunclu butik kurabiye yapar gonderirim.

0|1
    0|0
  • Eskiden cadilar bayramimi vardi (:

0|0
    0|0
  • çok eğlenceli olurdu

0|0
    0|1
  • Her yıl ananemle dedem gili korkutmaya gideriz

0|0
    1|1
  • Cok eglenceli olurdu ya keske kutlasak 😄

0|0
    0|0
  • Cadilar bayrami demisken pll cadilar bayrami bolumunu ne zaman eklicek yahu

0|0
    0|0
  • içimde kaldı zaten kostüm giyememek :)))

0|0
    0|1
  • Ben seviyorum. Hoş bir gelenek.

0|0
    0|1
  • Kızlar Devam
    3
Yükleniyor...