Türk dizileri mi, yabancı diziler mi? Hangisi daha başarılı sizce?

Ve en sevdiğiniz dizi hangisi? :)
Ben sadece yabancı dizileri izliyorum. Türk dizilerindeki senaryo iyi dahi olsa max 10 bölüm sonra saçma bir hal alıyor. Bencee :)) Sizce?

Güncellemeler:
Vallahi üzücü ya :( Hiç birimiz de diyemiyoruz ki, Türk dizileri de iyi.. Ben de dahil yabancı dizilere müptela olduk.. O değil de, Dexter da güzel :D :D

0|0
16|37

En İyi Erkek Görüşü

• neden yabancı dizi diye soracak olursa birisi: game of thranes'un işlediği konulardan 10 tane türk dizisi çıkar.
    spartacusun bir sezonu burada 5 sezon olarak çekilir vs. vs.

0|0
    0|0
    • Kaç 10 çıkar hem de. Bir kere bir dk sonra ne olacak dizide onu anlamıyoruz yabancı dizilerde.
      Türk dizilerinde sonraki bölümü, sezon finalini ve hatta finali bile çözmüşlüğüm var :D

• aynen öyle panpa

Erkekler Ne Diyor 36

• Yabancı diziler daha başarılı. Farklı konuları var, çok uzun değiller, Zekice kurgulanmış senaryoları var, eskimiş yüzler yok pek. Leyla ile Mecnun'u ayrı bir yere koyuyorum tabiki. Dünya'daki dizilerin içindeki En iyi 50 dizi arasından 13. sırada olmak kolay bir iş değil. Sıradışı bir yapım.

0|0
    0|0
    • Evet işler güçler, leyla ile mecnun, kardeş payı bunlar nadir kalite kokan yapımlar bencede :)

• 0|0
    0|0
  • Türk dizilerini gerçekten izlemek istiyorum tabi karadayı, yedi güzel adam gibi halka hitap eden dizileri ama tutupta 2 saat 10 dk kesintisiz diziyi izleyip reklamlarla beraber 3 saati bulan bir diziyi izlemem benim vaktim değerli. İnanın bunun için başbakanlık, meclis dahil bir çok kuruma şikayette bulundum ama konu ses çıkmadı kanalların reklam gelirleriyle alakalı açıkcası devletin el atması lazım yoksa değişmez değişene kadar da bir cacık olmaz.1 hafta da amele gibi çalıştırılan oyunculardan yüksek performans beklemeyin açıkçası. Onun için walking dead, game of thrones, family guy gibi sezonda 20 bölümü geçmeyen ve süreleri 20 ile 50 dk arası değişen diziyi tercih ederim.

0|0
    0|0
    • Ben onu biraz da yeterince çeşitlilik ve iş olmamasına yoruyorum. Düşün ki doktorlar, arka sokaklar, akasya durağı, kurtlar vadisi hep uzun soluklu diziler. O kadar uzun yapmasalar kalan zamanda ne yapacaklar? Mütemadiyen reklam mı? Yeterince proje ve yapım olmaması bence bunun sebebi daha çok.

• Çeşitlilik her zaman olur açıkçası adamların 10 sezonda çektiği diziyi bizimkiler bir sezonda çekerse ondan dolayı çeşitlilik olmaz aynı şeyleri yapar yapar dururlar bir tanesi sürekli öldü diye ortalıktan kaybolur ama geri çıkar piyasaya çok gereksiz sahnelerle dolu zaten diziler tavsiyem izlemeyin. Çünkü bizi resmen aptal yerine koyuyorlar ve televizyon bağımlısı yaptılar siz izlemezseniz onlarda çekmez çekse de 4 5 bölüm sonra biter. gelgelelim izleniyorki admlar çekiyor onun için müstahak hiç boykot etmesini bilmiyoruz varya.

• Ben hiç dizi izlemezdim ancak Muhteşem Yüzyıl dizisini çok beğendim. Konularda biraz abartı olabilir ancak bana göre Türkiye tarihinde çekilmiş en güzel dizi diyebilirim. Hem dizi müzikleri hem görsel efekt ve dekorasyon açısından olağanüstü. Bana göre Osmanlı Devleti'nin kuruluşundan yıkılışına kadar tarihi olduğu gibi anlatan bir dizi çekilse efsaneler arasına girer.

0|0
    0|0
    • Evet o dizinin çekim kalitesi yüksekti, ama keşke biraz da imkanımız ve teknolojimiz el verseydi de savaşlar da canlandırılsaydı. Daha çok harem izledik.

• Ben haremden çok tarihi dizilerin bizlere geçmişi ve olayları anlatmasını tercih ederim. Ertuğrul Gazi'den başlayıp Sultan Vahdettin'e kadar gelinen tüm olaylar, savaşlar, fetihler, kararlar vs.. Bunlar bize lazım, harem hayatına benzer olaylar zaten günümüzdeki dizilerde bile gösteriliyor ;)

• yabancı diziler tabiki bizim diziler hep aynı aşk mafya falan başka hiçbişy yok... yabancı dizi olarak the walking dead game of thornes the strain izliyorum adamlar gerçektn bişyleri aşmışlar sürükleyici

0|0
    0|0
  • her ikisinde de yapılan kaliteli işler var ve ben yabancı hayranlığı ile Türk dizilerini gömmeyi hoş bulmuyorum

0|0
    0|0
    • Biz yabancı hayranlığı ve özentisi içerisinde değiliz arkadaşım, Türk dizilerini gömme amacında da değiliz. Ama Sezar'ın hakkını da kalkım Osman'a vremeyiz değil mi? :)

• ben yapıyorsunuz demedim, yapanları hoş bulmuyorum dedim ve ayrıca sezar'ın hakkını sezar'a vermeyi bende biliyorum elbette sektörden biri olarak ama bazı insanlar o hayranlıkla kendi memleketindeki kaliteli işleri göz ardı ediyor kızdığım nokta bu, sana bir şey dediğim yok yani

• Dizide kotuyuz ama filmde muhtesemiz nostaljilerimiz ozellikle kemal sunal klasiklerimiz
    Dizileri kitaplardan tasarliyoruz adamlar cizgi romandan hangisi daha fantastik
    Cizgi roman tabi ki de :D

0|0
    0|0
  • Türk dizi olarak komedi dizilerini takip ediyorum sadece bir iki tane. Genelde yabancı dizi izliyorum fakat bazıları gerçekten çok saçma. Teen wolf vs çocuksu saçma sapan efektler kullanıyorlar. şu an en bomba olanlar tartışmasız Game of thrones ve The walking dead.

0|0
    0|0
    • Bende bir ara izliyordum teen wolf'u dediğin gbi çocuksu geldi. Yabancı dizilerde 10 da 3 se bu oran, Türkiye'de 10 da 8 bence.

• Türk dizilerinde herşey sansür salla ya :) Shameless bütün yayınlardan kaldırılmış mesela çok saçma bir hal almaya başladı herşey iyice

• Tabiiji yabancı

0|0
    0|0
  • Game of thornes tek sevdigim dizi.

0|0
    0|0
  • Türk dizilerindeki kalitesizliği asla seyrederek ödüllendirmem. Yabancı diziler her zaman favorimdir. Özellikle The Walking Dead.

0|0
    0|0
    • İnsanları moronlaştırmaya çalışıyor Türk dizileri. Başlı başına tv dünyası buna yelteniyor sanki. Tv açma ihtiyacı duyduğum yayınlar bir elin parmağından az.

• Haklısın,30 dakikalık basit senaryo. Birbirinden klonlanmış konular. Aynı yüzler. Sıkıcı dakikalar. Asla izlemem Türk dizilerini.

• Ya bn the walking dead izliyorum bide prison break ikiside bagimlilik yapti ya :) memnunum turk dizilerindede kiraz mevsimi cunku oyle bir iliski yasiyorum :)

0|0
    0|0
  • SuperNatural, Yıldız Geçidi Atlantis ve En İyisi de Terra Nova Bunlar İdeallerim Türk Dizilerimde Var Tabi :D

0|0
    0|0
  • yabancı dizi ve filmler aşmış durumda fringe diye bir dizi varki al her bölümünden bilim kurgu filmi çıkar o derece game of thrones u bekliyorum şu an :)

0|0
    0|0
  • Türk

0|0
    0|0
  • Yabancı tabikide ama bir tek Türkiye'de benim adım GÜLTEPE var o çok iyi gerisi boş

0|0
    0|0
    • Bir iki kez denk geldim, Gültepe'nin gerçek hikayelerini duymuştum o yüzden diziyi merak ettim aslında. Ama o da sarmadı beni.

• Olabilir kişiden kişiye değişir.

• Tabikide yabancı diziler adamların yabancı dizileri bile sinema gibi adamlar bölümleri zirvede bırakıyor bokunu çıkarmıyor ama türklerinde çektiği ve çok güzel diziler var yani

0|0
    0|0
    • Uzatmak için ellerinden gelen tüm saçmalıkları yapıyorlar, haklısın

• Yabancilar daha guzel oynuyor ama Turk dizilerindede gayet oldukca basarili oyuncular var kendisini sanata , oyunculuga adamis insanlar var.. ornek veririmde buraya yaz yaz bitmez :)

0|0
    0|0
    • Muhakkak çok iyi oyuncularımız var ama kendimizi geliştiremiyoruz. Senaristlerimizin hayal gücü o kadar sınırlı ki..

• Benim aklimda ikadar cok plan varki ekimde olsa yani ayallerimi gercekltiricek gucum olsa ortaligin anasimi aglatirim :D ama yok iste para yok guc yok cevre ulyok :D

• Türk

0|0
    0|0
  • yabancı diziler en çok :)

0|0
    0|0
  • Yani yabanci.. turk dizileri cok sinirli sayida

0|0
    0|0
  • Yabancilar cok iyi turkler haftada bir yabancilar 2 haftada bir ondan yabancilarin filmi daha kaliteli

0|0
    0|0
    • Adamlarda hayal gücü sınırsız ve teknolojileri ilerde

• Yüzde 10 türk yüzde 90 yabanci

0|0
    0|0
  • Dizi izlemem film izlerim :)

0|0
    0|0
  • kurtlar vadisi
    Karadayı
    kaçak

0|0
    0|0
  • dizi izlemem fazla. ben filimciyim.)

0|0
    0|0
    • Ben dizilerin devamlılığını seviyorum, filmler çabuk bitiyor :D

• devamı olunca da haftayı beklemesi zor :) bir de uzadıkça uzuyor. tabi senaryoda saçmalıklar oluşmaya başlıyor dizi uzadıkça...

• Yabanci Diziler tabiiki. türk dizisi olarak bir ezeli cok severim guzel diziydi.

0|0
    0|0
  • prison break gibi dizi görmedim bütün türk dizilerini topla 1 o etmez :)

0|0
    0|0
  • Televizyon izlemem, sadece haberden habere.
    Gerisi belgesel (bilimsel, başka yöne çekmeyin)

0|0
    0|0
  • Türk dizileri beş para etmez.

0|0
    0|0
  • Erkekler Devam
    6

Kızlar Ne Diyor 16

• the wampire diaries
    the walking dead

tabikide yabancı dizi ve filmleri
    kalite konuşuyor

0|0
    0|0
  • MedCezir çok iyi bana göre. Orijinali olan The O. C yi de izledim. Konu tamamen aynı. Ama bizimkiler gerçekten çok iyi. Oyunculuk, cast, mekanlar, giyisiler. herşey orijinalinden çok daha iyi olmuş.

0|0
    0|0
  • yabancılarda sermaye var bir kere adamlar yapıyo cidden paraya kıyıyolar
    türk dizisine bir ev bide hastane yeter konu hep aynı zaten

0|0
    0|0
    • Ahaha çok iyi bir izlenim ev ve hastane olayı güldurdün :D doğru söylüyorsun

• Dizi izlemiyorum çünkü gerçek olmayan birşey için duygularını abdedme çok saçma geliyor ,:D çünkü gerçek degil. d.

0|0
    0|0
    • O da bir bakış açısı ama ben dizilerle yaşayanları görmedim :) geçici bir keyfi aktivite alt tarafı :)

• the walking dead ın üstüne dizi tanımam ;)

0|0
    0|0
  • Tabikide yabancı ! Kastım kore filmleri çünkü Türklerin dizisinin olayları hiç bitmiyor sonu olmuyor sıkıyor :(

0|0
    0|0
    • Sonunu bildiğim bir film gibi Türk dizileri. Hepsinin konusunu sözle finalini özetleyeyim :D

• Bir kız bir erkek birbirlerinden nefret eder veya platonik olur ve bam aşık olurlar evlenirler ama arkaya kadın / erkek girer olaylar olsada sonunda mutlu olurlar. :D

• Bu kadarr :D

• bende yabancı tercih ediyorum senr. mukemmel

0|0
    0|0
  • yabancı 😄

0|0
    0|0
  • bence yabancı
    Türk dizileri saçma geliyor :D

0|0
    0|0
  • Yabancı diziler tabiki çünkü daha kaliteli daha sürükleyici buluyorum

0|0
    0|0
  • tabısı yabancı :)

0|0
    0|0
  • Turk dizileri asiri sacma ve anlamsiz yabanci diziler daha guzel ;)

0|0
    0|0
    • Türk dizilerinde ask, mafya ve çatışmalar dışında konu yok malesef. Bir sağlık dizisinde bile aşk konunun yüzde doksan sekizini kapsıyor.

• tabi ki yabancı zaten türk dizilerinin bir çoğuda yabancı uyarlaması ama iyi uyarlayamıyorlar

0|0
    0|0
    • Biz onlara ne uyacazz be onlar bize uysun' diye atar yapıp değiştiriyorlardır belki :D Türk yani, beklenirr

• yani ne amaçla değiştirdikleri belli "uzatmak" bizde dizi ne kadar uzarsa o kadar iyi

• Türkler Filmden anlamıyotr

0|0
    0|1
    • Film farklı konu, güzel filmlerimiz var bizim de. Ama diziler konusunda o kadar umutlu değilim.

• Tabiki yabancı
    Türkler yapamiyo

0|0
    0|0
  • Walking dead cok iyi how to make it in america yi da cok severdim keske bitmeseydi 😞

0|0
    0|0
Yükleniyor...