Müzik zevkine dair?

adı üstünde zevkler tartışılamaz lakin, anlamak istemediğim şeylerden biri de insanların hit müziklere ilgi duyması. içinde duygu yok bir şey yok, bir anda parlıyor, herkesleşiyor, bir anda sönüyor. o eski, kaliteli, müziklerin değerini bilen kaldı mı?

0|0
1|11

En İyi Erkek Görüşü

• Bir de erkekler hiç dinlemesin. Kızların aptallığına alıştık. Erkek biraderlerim aptal olmasınlar pop müzik zırvasıyla.

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 10

• iyi akşamlar,

bilmiyorum söyleyeceklerimi nasıl yorumlarsın, ancak gerçekten böyle olması gerekiyor. çevrene bir baksana, garip bir bataklıkta yaşıyoruz. neyi sevmemiz gerektiğini, neyi sevmememiz gerektiğini hep başkaları söylüyor. bizler yalnızca takip etmekle yükümlü oluyoruz.

gerek mtv politikaları, gerek reklam ağları ve gözlerimize sokulan idoller böyle olması gerektiğini açıkça gösteriyor. sektör p*rno sektöründen hallice, onlarca insan parlıyor, kullanılıyor ve popülerliklerini yitirince yerine yenileri göreve çağırılıyor.

ortak bir algı yaratabilirsen ortak bir politika uygulayabilirsin. bir şeye ilgi duymanın sebebi sistemse o şey dolu olmak zorunda değildir, sistemce sevmem söylenmişse seversin. neden dolu dolu şeyler üretilsin ki...

benim görüşüm budur, takip ediyorlar diye kimseye koyun diyemem, kendimi de yüceltemem, biz böyle eğitiliyoruz ve kendi kontrolümüz dışında algılarımızı değiştiriyoruz.

bir arkadaşım söylemiş, 60'larda yaşasa idim diye, ne dinlediğini çok merak ediyorum :) benzer bir düşünceye sahibim zira, beat kuşağı, çiçek çocuklar falan...

neyse, okuduğun için teşekkürler

mutluluklar,

1|0
    0|0
  • valla tutturmuşlar nerdesin akşım burdayım aşkım gibi saçma sapan popüler müzik adı altında toplanan şarkılar dinleyip duruyorlar (genelleme yapmıyorum). Bugün çalıştığım yerde eskilerden Düş Sokağı Sakinleri açtım aldığım tepki neymiş uykuları gelmiş şarkıdan demek akalın, hande yener yokmuymuş. Ne anlıyorsunuz diye sordum. Daha eğlenceliymiş. Duygu? Abi ne duygusu vur dibine gitsinmiş. O tipler yüzünden insanlarda müzik zevkide bırakmadılar...

1|0
    0|0
    • bunların hepsi bence insanların duyguları hızlı tüketmesi yüzünden oluyor. her şeyi tükettiler, geriye bunlar kaldı

• katılıyorum, yapacak bir şey yok sanırım. kendi işimize bakmak dışında

• hayır tam aksine var aslında ama yapması zor. o çıkan albümleri, single'ları dinlemicek satın almıyacaksın bakalım noluyor. Ben şuanda işsizik yüzünden internet cafede çalışıyorum. Biraz da olsa insanların fikirlerini değiştirmek için kendi zevkime göre orkestra müziği olsun, ya da slow ve içi anlam yüklü müzikler açıyorum ve GENELDE başarılı olduğumu görmek bu alanda verdiğim savaşı daha istekli kılıyor :) tabiki beğenmiyenler oluyor onlara da bu cafede bu tarz müzik dinlenir beğenmiyen kulaklık takabilir diyorum :)

• Rap benim hayatımın bir parçası Norm Ender, Ceza, Sagopa, Contra, Allame, Lider, Taki, Dilkeş, Devran, Karachalı... Bu adamları dinlerim bide halk muzigi iste :-) pop neymis olee :-))

0|0
    0|0
  • herkesin değişilmez eskimeyen şarkıları vardır eski şarkılar benzemez kimse sana sevmeken kim usanır böle şarkıların yeri değişilirmi asla gençlik işte naparsın

0|0
    0|0
  • 2004 tensonra bozdu (yabancı müzikler):D

0|0
    0|0
  • Enver yılmaz dinlerim genelde ağır müziklerden hoşlanıyorum

0|0
    0|0
  • Türküler candır derim susarım :)

0|0
    0|0
  • Plakcimisin

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 1

• güncel müzikler hiç ilgimi çekmiyor diyebilirim.. ben 60'larda doğmalıymışım :)

0|0
    0|0
Yükleniyor...