İnsan kitap okuyarak mı kelime dağarcığını geliştirir yoksa sosyal olup gezerek mi?

insan kitap okuyarak mı kelime dağrciği gelişir yoksa gezerek sosyal olarak mı?hangisinde daha çok geliştirir insan kendini

0|0
10|15

En İyi Kız Görüşü

• okuduklarını sosyal hayata taşıyabiliyorsan o zaman gelişmişsin demektir

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 15

• 2si 1bütündür

1|0
    0|0
  • soru kelime dağarcığını geliştirmeyi amaçlasa da kıyasladığı yöntemler birbiriyle alakalı gibi durmuyor sanki..sözlük oku, çengel bulmaca çöz :/

0|0
    0|0
  • Gezip sosyalleşmenin etkisi mutlaka vardır. Ama sokak dilinin kullanıldığı günümüzde kelime dağarcığını geliştirmek mümkün değildir. Son zamanlarda yazılan kitaplar da bile bu olay gelişiyor. Ancak yine de kitabın yerini başka bir şey tutmaz düşüncesindeyim.

0|0
    0|0
  • Elbette kitapla gelişir ama bunu kullanabilecek sosyal ortamlarda bulunmadığın takdirde zamanla onları da unutur oluyorsun... Bu nedenle her ikisi de birbirinin tamamlayıcı parçasıdır...

0|0
    0|0
  • Kitap okuyarak

0|0
    0|0
    • kıtap onerılerınız var mı?

• sosyal olup gezmekten kastın o mekan senin bu mekan benim se öğreneceğin tek şey mekanların menüleri ve günlük dedikodu havadisleri olur. ama farklı ülkeler gezip farklı kültürle öğrenmek se hem gez hem oku çifte kavrulmuş olursun

0|0
    0|0
    • hayır tabıkıde kulturlu ınsanlarla takılarak onların goruslerını dusuncelerını ogrenerek vs

• elbette ki insan sosyal bir varlık arasıra ortamlara girip beyin fırtınası yapmak şart ama kitaba tercih edilemez ;)

• Anlamsız kıyaslama olmuş. Elbette kitap

0|0
    0|0
  • sosyal olup gezerek türkçeni iyice bozarsın . kitap oku

0|1
    0|0
  • ben sadece kitap okuyarak eksik kalmıştım

0|0
    0|0
    • ıkısı bır butun o zaman

• ama o çok değişkenlik gösterir ben bildiğin her türlü kitabı okuyorum ama en çok felsefe ve tarihe yöneldim sen ne tür istiyorsun

• ttarıkde olabılır kısısel gelısım

• books wolf

0|0
    0|0
  • ikisi de yapılırsa kendiliğinden gelişir

0|0
    0|0
  • sosyallesme bence kitap okudukca konusmak azalıyor bizzat test ettim onaylıyorum

0|0
    0|0
  • kitap benceee

0|0
    0|0
  • kitap okuyarak. sosyal olup gezen çok fazla gerizekalı gördüm. kelime dağarcıkları bomboş

0|0
    0|0
    • bıldıgınız kıtaplar var mı?kısısel gelısım tarzında

• mümin sekman'dan cok ahmet şerif izgören kitapları okumanı öneririm. kitaplığımda var ama hayır okumadım

• pekı teşekkur ederım

• kitap daha faydalı bu anlamda

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 9

• kitap okumak sana kelime bilgisi ve ifade rahatlığı sağlar

sosyal olup gezerek tozarak da bilgi edinirsin kelime dağarcığında gelişir lakin kiminle ve nerelerde gezdiğine bağlı bu

0|0
    0|0
  • kitap okuyarak

0|0
    0|0
  • her ıkısıde

0|0
    0|0
  • Kitap okumadan sosyalleşemezsin bana göre.

0|0
    0|0
  • sözlük oku

0|0
    0|0
    • bırsey daha sorucam bu eksı sozluk nedır?orası nasıl bı yer

• anladım bılıyorum da.orayı merak edıyorum nasıl bır yer dıye

• tamam işte merak ediyorsan bir bak :/

• sosyal olarak bnce :)

0|0
    0|0
  • kitap okumak daha iyidir

0|0
    0|0
  • film, dizi, belgesel

0|0
    0|0
  • kitap okuyarak tabi ki ..

0|0
    0|0
    • neler onerırsın kıtap.kısısel gelısım tarıh vs bıldıklerınız var mı?

• yazar isimleri söyleyeyim sana kitaplarını okumaya çalış beğeneceğinize eminim.

Tolstoy

Gorki

Cengiz Aytmatov

Dostoyevski

• telekkur ederım

Yükleniyor...