Aşık Veysel evli olduğu zamanlarda eşi... merak mı ettin? :) peki biliyor muydun bunu?

Aşık Veysel evli olduğu zamanlarda eşi başka bir adama aşık olur ve kaçmaya karar verir.. Gece uyumak için?

Soru detayları: Aşık Veysel evli olduğu zamanlarda eşi başka bir adama aşık olur ve kaçmaya karar verir.. Gece uyumak için yataklarına girdikten sonra eşi kalkar, bohçasını da aldıktan sonra pabuçlarını giyer ve ardına bakmadan kaçmaya başlar.. Biraz aradan sonra ayağına bir şeyin vurduğunu fark eder.. Pabuçlarını çıkarttığında gördüğüne inanamaz..
Aşık Veysel'in tüm parası oradadır.. Kaçacağını anlayıp sahip olduğu her şeyi eşine bırakmıştır.. Ayrıca parayla beraber bir kağıt bulur..

Ve o kağıtta şu yazar;
"Al bu para ananın ak sütü gibi helal olsun, gittiğin yerde kendini ezdirme.. Bir de güzelliğin on para etmez bu bendeki aşk olmasa..."

0|0
8|1

En İyi Kız Görüşü

• İlk öğrendiğim de baya etkilemişti. Bu arada resminizi beğendim. :)

0|1
    0|0

Kızlar Ne Diyor 7

• Evet duymuştum.

0|1
    0|0
  • vay be ilk defa duydum bu hikayeyi farklı insan mantığı kabullenmiyor ama sanırım aşık veysel her adımını kalbinin hakimiyeti altında atıyormuş

0|1
    0|0
  • vaaaay be ne insanlar var. bu insandan öğrenecek çok şeyimiz var.

0|1
    0|0
  • Söz güzel de hayatta böyle bişey yapmam

0|1
    0|0
    • yapma zaten :)

• Hakikaten öyle ama parayı isteyerek vermiyorsun bu zamanda :)

• gerçi kimiside isteyerek veriyor...:D alsın bir daha bana bulaşmasın diyen de var :D hahahaha...
      inşALLAH başımıza gelmez ve sevebileceğimiz ve ölene kadar birbirimize sadık olacagımız birilerini buluruz... gerçi ben kendimden eminim sadığımdır yani :) aldatmam asla...

• bende doğru diye biliyorum böyle bişey okumuştum bir dergide

0|1
    0|0
  • biliyordum bu hikayeyi ama tekrar tekrar anlatılması yaşatılması çok güzel. tebrik ettim seni genç

0|1
    0|0
    • :):) teşekkür ederim ihtiyar :D:D taktir edilmek güzel bir şey... hele bide :D:d

• Hic duymadim daha önceddoğru mu bu bilgi?

0|1
    0|0

Erkekler Ne Diyor 1

Yükleniyor...