Siz Ne dusundunuz?

The Matrix filmini izlediginizde ne anlamistiniz? ya da herhangi bisey anladiniz mi? Mantikli miydi sizce?

0|0
1|5

En İyi Erkek Görüşü

• Matrix filmi aslında eski bir felsefi tartışmanın güncel versiyonudur. Ayrıntısını merak ediyorsan "Platon'un mağara benzetmesi" diye arayarak okuyabilirsin. Özetle aslında anlatılmak istenilen şey gerçekliğin tam olarak algılanamaması. Bİr anahtar diyalog vardı filmde, Neo - Morpheus arasındaa. Morpheus soruyor, "Daha önce gerçek olduğuna inandığın bir rüya gördün mü hç diye" , neo da "evet" diyor. Peki diyor Morpheus "Böyle bir rüyadan hiç uyanamasaydın o rüyanın gerçek mi rüya mı oldugunu anlayabilir miydin?" . Şu anki hayat da bize gerçek geliyor. Ama hayattan uyandığımızda bu hayatın asıl rüya olduğunu anlayacağız.

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 4

• Ben ilk izledigimde üstüne 2 kez daha izlemiştim.. 2 ve 3u 1. si kadar begenmesemde bence yuzyilin en iyi filmleri arasinda ilk 5te.. gercekleri görmemizi engellemek icin gozlerimize çekilmiş bir perde:)

1|0
    0|0
  • ya işte hap var.. yutuyosun.. mavisi güldüreninden, kırmızısı azdırıcı galiba.. sonra kuruyo kafada uyuken. çok acaip kafası var

0|0
    0|0
    • Bunu mu anladin yani o mukemmel filmden?

• O filmi anlayip, cumle sonunda gülücük isareti olmayan mizahi anlamamani anlayamıyorum

• ilk izlediğimde 11 yaşındaydım 3 gün etkisinden kurtulamamıştım sonradan izlediklerimde çözdüm :)

1|0
    0|0
  • Sen anlamamışsın galiba gerçek dünyaya uyarla din yok beyinler mantar bir sanal gerçeklik hayal et

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 1

• valla çok etkilenmiştim yani yaşadığımızın tüm dünyanın aslında bir programlama ürünü olması fikri. gerçekte bir uykuda olduğumuz vs vs ama gayet felsefi bir film olabilecekken işi 2. ve 3. filmlerde tamamen ekşın filmine dönüşmesi kötüydü

1|1
    0|1
Yükleniyor...