İftar çadırları amacına hizmet ediyor mu?

Hep TV lerde görüyorsunuzdur röpörtaj yapıyorlar iftar çadırlarını dolduranlar nedense ihtiyaç sahiplerinden çok genelde o atmosferi tatmak isteyen kişiler oluyorlar. Gerçekten iftar çadırları sizce amaçlarına hizmet ediyor mu?

0|0
9|16

En İyi Erkek Görüşü

• Ben gitmem dediğin sebepten ötürü yani ihtiyacı olan insanların gitmesi lazım.Bide kendi reklamını yapmak için iftar çadırı kuranlar varki onların Allah bin belasını versin seda sayan ve müge anlı bunların en iyi örneği almışlar kameraları yanlarına iftar çadırında üzzerinde resimleri olan kapları dağıtıyolardı geçen sene.

1|1
    0|0
    • Ben de gitmiyorum bu sebepten ötürü yoksa oradaki maneviyatı tatmak tabikli ap ayrı bir duygu birde dediğin gibi reklam amaçlı kurulanlar amaçlarına hizmet etmiyor ya da kurup vergilerinden düşürtüyorlar böyle olmamalı bence.

Kızlar Ne Diyor 9

• hyr.

1|1
    0|0
  • Parası olan koşuyor oraya. Dün haberlerde gösterdi çocuklar için iftar çadırı kurulmuş ama amcalar teyzeler yemek kapma derdindeydi bu kadar aptallık fazla.

1|1
    0|0
  • sinir oluyorum durumu ii olanların çadırlara gitmesinden!amacına hizmet etmiyo bence.Allah hesabını sorar diye düşünüyorm

0|1
    0|0
  • bir işi ya tam yapıcaksın yada hiç yapmıcaksın bazı belediyelerin yemeği yetmeyip o kadar oruçlu insanın evlerine aç döndüklerini gördüm bizim belediyelerimizin senelerdir hayırdan kastı insanları madur bırakmak olmuştur.

0|1
    0|0
    • ne yazık ki planlama ve tahmin yeteneği düşük insanlarımızın, çok işnce bir çizgi var ya çok yapıp ziyan etme yemekleri yada az yapıp yetitrermeme maliyetten kaçınılıyor ki az yapılıyor :\ yetmeyebiliyor bazen.

• kısmen hizmet ediyor olabilir :/

0|1
    0|0
  • Aynı görüşteyim sonuçta ihtiyaç sahipleri için eğlence amaçlı vs. değil ki..

1|1
    0|0
  • Bir Hayır yapılıyorsa yapan kişiler kimin geleceğine kimin gelmeyeceğin kara veremezler zaten engelleyemezlerde.Ramazan zenginde olanın ramazanı fakir olanında ramazanı.Yani zengin olan adamı yadırgamak olmaz.Yani içine sindirip geliyorsa o kendi vicdanıyla ilgili bişey

Biz ona sen neden geliyorsun diyemeyiz.Ramazan ayın çok kutsal olduğu için.Gelirler yerler giderler.Zaten herkes yemesi için yapılmış.

Zaten o çadırlara gelenlerin çoğunun evine devlet Erzak yardımı yapıyor bununa göz önünde bulunduralım

0|0
    1|0
  • daha çok olsunlar. ama amaçlarına hizmet ediyorlar,evet

0|0
    1|0
    • Sayıları artsa daha iyi olurda yine de bence etmiyorlar sanki açtan ihtiyaç sahibinden çok paralı ve durumu yerinde kişiler katılıyor sanki.

• iftar cadırı durumu iyi olmayan vatandaşlar içindir ama bir bakıyorum 2 evi kızında bile arabası olan komşumuz orda gelde sinir olma.

0|1
    0|0
    • O tip insanlara bende sinirleniyorum nedense bedava şewyler çok cazip geliyor biz Türk insanına.

Erkekler Ne Diyor 15

• Boşuna israf bence kaldırılsın onun dışında belediyeler belirledikleri gerçekten ihtiyaç sahiplerine özel iftar versin.yazık günah oraya giden paralara

2|1
    0|0
    • Usulsüzlükler oluyor fesat karışıyor hile sahtecilik oluyor birileri rant sağlıyor öyle oldu mu.

• İftar çadırlarının genel amacı, muhtaç olan, hali vakti yerinde olmayan insanlara yardım etme amaçlıdır. Ama günümüzde orucun bile geleneksel bir hal aldığı bir dönem içerisinde, iftar çadırlarının da geleneksel bir işe dönüştüğünü görüyoruz. Hatta bunun için özel programlar, son model arabalarıyla gelenler hatta ve hatta oruç tutmayıp, sırf o atmosferi yaşamak için gelenlerin sayısı oldukça fazladır. Doğru bir şey olmamakla birlikte gerçekliği inkar edilmez bir gerçektir.

0|1
    0|0
  • İftar çadırı mantığı sınıf ayrımı yapmadan tüm insanların birlikte olması ve aynı atmosferi paylaşmasıdır. Bu açıdan amacına hizmet ediyor ama şu açıdan bakınca sıkıntı olabilir ! Durumları iyi olupda oturup yemek yiyenler, durumu olmayıp kuyruğun sonunda geri dönenler... Yorumsuz...

0|0
    0|0
  • İhtiyaç sahipleri gelmiyorsa iftar çadırının amacını eleştiremeyiz. Çadır açılıyor ve gelenler yemeklerini yiyorlar. Eee tabi zengini gidince onlara da sen gelme sana yemek demezler herhalde.

1|1
    0|0
    • Genelde ihtiyaç sahipleri aç kişiler için olması daha doğru olurda insanlar nostalji için gidiyor belki başkasının hakkını yiyor

• bizim türk halkına özgü bişey diye biliyorum bu suistimal etme olayları. iftar çadırlarının önünde audi, mercedes, bmw leri görünce insanda ister istemez bir utanma duygusu oluyor ama çadırın içindeki vatandaş bedavanın verdiği hazla bunu anlamıyor. 3 kuruşu cebine kar kaldı zannediyorlar zavallı düşünceleriyle. böle insanlar yüzünden helak olmaktan korkuyorum. Allah sonumuzu hayra vesile etsin. (Amin)

0|1
    0|0
  • hayır olmuyor iftar cadırına tenezül etmem ben ihtiyacı olan kişilerin yemesinden yanayım kaldıkı iftar vaktine 4 saat kala cadırın önünde kuyruk olusturan bedevacıları saymıyorum bile allah muhtac olanlara ramazan bereketini her daim sunsun

1|0
    0|0
  • zengini fakir eden süslü avrattır fakiri fakir eden kuru inattır.artık sen düşün nasıl bir amaca hizmet ettiğini

1|1
    0|0
  • gecen yardım konvoyunun önünden geciyorum dockers marka ayakkabılı bi amca 2 tane paket almıs sadece "Yuh Amk" dedim

0|1
    0|0
  • Hayır ayrıca hepsi kodaman dolu hepsi aç nefsi aç gözü aç .

1|1
    0|0
  • Bir kere o çadıra girip yemek yedim , sonra vicdanım el vermedi 5 tane ramazan pakedi yaptırıp fakire yoksula verdim...

1|0
    0|0
  • Görgüsüz çok.

0|0
    0|0
  • Hayır etmiyor şahsen ben orayı sıçak bir ortam olarak görüyorum bu eksik kalmış bilincaltında..

1|0
    0|0
  • evet ediyor.

0|0
    1|0
  • yaptığımız en iyi işlerden biri bence

0|0
    2|0
  • ediyordur illaki. sonuçta ben hiç oralarda yemedim ihtiyaç hissetmiyorum, hissediyorlarki yiyorlar

0|0
    0|0
Yükleniyor...