Bende yeni ögrendim ve sizinle paylaşmak istedim.. biliyor musunuz?

Atatürk ün hayatı çinde zorunlu ders miş... inanın daha yeni öğrendim... çok güzel bişey :)

http://i.hizliresim.com/ozl2J7.jpg

Güncellemeler:
arkadaşlar yorum yapan bir arkadaş bunu yolladı kaynak ve kapak olsun inanmayanlara :) saygılar

www.pressturk.com/.../...bi-olarak-okutuluyor.html

0|0
9|6

En İyi Kız Görüşü

• sadece çin de değil tam hatırlamıyorm ama bir kaç ülkede de Atatürk'ün hayatı zorunlu ders

0|0
    0|0
    • cübada olabilir mi?

• ya hatırlamıyorum tv de bir programda denk gelmiştim çok şaşırmıştım 2 yıl önce felandı, ama arkadşım cüba da ve ordaki insanların çoğu mesela Nutuk kitabını okumuş ve bizden daha çok seviyorlar felan diyodu heykeli felan varmış.

• biliyorum cuba ya gittim ve Atatürk ü tanıyolar... ama hiç sormak gelmedi okulda ders olarak Atatür ü okuyor musunuz diye..

Kızlar Ne Diyor 8

Erkekler Ne Diyor 6

• atatürkün hayatı değil yanlış anlamışsın onun üstün zeka ve başarılarını öğrencilerine aktarıyorlar
    çünkü dünyanın en büyük lideri atatürk'tür ama bunların arasında bir büyük lider daha var
    fatih sultan mehmet handır ama ondan bahsedilmez ozaman fijyolajilerini islama götürecekleri için
    anlatmazlar...

0|1
    0|0
    • çinde çağdaş dünya yakın tarih derslerinde Atatürk anlatılmaktadır. hayatı yaptıkları devrimleri aktarılmaktadır. hatta bu kitabın basında dört buyuk liderin fotografı yer alır bu liderlerden biri Atatürk biri Cengiz Handır.

• cengiz hanın soyunun türk oldugu hala tartışılırken sen nasıl bu kadar emin konusabiliyosun anlamıs değilim ama neyse. butun yazışmalarını türkçe die tabir ettiğimiz göktürkçe olarak yaptıran, kendisine Hz. Muhammedin Türkler size dokunmadıkca sizde onlara dokunmayın sözü üzerine evet bize dokunmayın karsılıgını veren bir liderden bahsediyoruz. siz bu insanı türk düşmanı olarak ithaf edemezsiniz. lider sıfatının kaç kişiyi öldürmekle alakalı olmadıgını izlediği politikalar ve yaptıgı işler taktikleri oldugunu hatırlatır. tarihte kıyım yapan bir cok insanında lider olarak nitelendirildiğini hatırlatırım. lider olmanın ne demek oldugunu öncelikle öğrenmenizi arastırmanızı tavsiye ederim.

• yaa hayatımda tarih hakkında bu kadar saçma bir düşünce görmedim cengizhan masum insanları güçlenmek ve itaat etmek için öldürdü çok saçma tarih bilginiz var Eee tabi çok görmüyorum okul kitaplarından öğrendiklerinizi benimsemişsiniz

• Bütün dünyanın anladığını bir bizim geri kafalılar anlamadı zaten

0|1
    1|0
  • Biz yine de hemen atlamayalım belki birisi uydurmuştur..

Ama gerçekten ders konusu olarak Atatürk'ün hayatını almışlarsa ne mutlu onlara..

0|0
    0|0
  • degısık bı bılgı

0|0
    0|0
  • Ya alakasi yok inanmayin soyle seylere

0|0
    0|0
  • çok iyi ya gurur duydum

0|0
    0|0
Yükleniyor...