4 hak mezhep neden hak?

Ewet arkadaşlar neden bunlar hak mezhep deniliyor, diğerleri hak yoldan çıkmışmı, kuranda mezhepler varmı, varsa diğerlerine dinden çıkma yani hak yoldan çıkma lüksünü kim veriyor, bu lafı söyleme lüksünü allah vermişmi insanlara, düzgün saygılı cevaplar bekliyorum

0|0
0|1

En İyi Erkek Görüşü

• Dinlerini parçalara ayırıp grup grup olanlarla senin hiç bir ilişkin yoktur. Onların işi ALLAH'a kalmıştır; sonra onlara durumlarını haber verecektir. (En'âm 159. ayet)

Onlar ki dinlerini parçaladılar ve mezhep mezhep oldular. Her parti kendine ait (imam ve kitap) larla sevinip övünmektedir. (Rûm 32. ayet)

ALLAH'ın ipine topluca sımsıkı sarılın; ayrılığa düşmeyin. ALLAH'ın size olan nimetini anımsayın. Siz birbirinize düşmanlar idiniz de kalplerinizi birleştirdi ve O'nun nimeti sayesinde kardeşler oldunuz. Bir ateş çukurunun kenarında idiniz, sizi ondan kurtardı. Yola gelesiniz diye ALLAH ayetlerini böyle açıklıyor. (Al-i İmran 103. ayet)

Acı gerçekler :)

0|0
    0|0
    • hadislerle cevap bekliyordum, kuran ile açıkladın, cevabımı aldım sanırım, :)

• Sözün bittiği yer helal olsun.

• Peygamberin görevini devam ettiriyorum.

Kızlar Ne Diyor 0

Kızlar görüş yazmamış.

Erkekler Ne Diyor 0

Erkeklerden En İyi Görüş seçilmiş!

Yükleniyor...