Sadece Bir Türk Sorusu?

Bu soruya cevap vermek için Google'dan arama yapıp cevap vermeyin. Sadece kendinizi test etmeniz için soruyorum. Bakalım ne kadar zekisiniz ;)

Ayrıca sizlerden de soru bekliyorum. Her konudan olur.

Soru şu;

Çanakkale savaşında 275 kilogram ağırlığındaki top mermilerini sırtında taşıyan kahramanımız kimdir?

0|0
9|8

En İyi Kız Görüşü

• seyit aliymiş baktım :d

0|1
    0|0

Kızlar Ne Diyor 8

• seyid onbaşı bunu bilmeyen olmalı artık ya yıllarca derslerde anlatıldı bunlar bize her yıl anıldı edildi biraz değerlerimize atalarımıza saygı lütfen

0|1
    0|0
  • Seyit Ali sanırım. Ama bu zeka değil genel kültürle alakalı bir soru.

0|1
    0|0
  • Elektrikler gitti örtmenim )=

0|1
    0|0
  • Seyit onbasi hacim seyit onbasi

0|1
    0|0
  • Seyit değil mi

0|1
    0|0
  • Seyit onbaşı

0|1
    0|0
  • test yapaydın keşke

0|1
    0|0
  • Seyid onbaşı

0|1
    0|0

Erkekler Ne Diyor 8

• seyit onbş

0|1
    0|0
  • Haklısın..

0|0
    0|0
  • Türktür

0|0
    0|0
  • Seyit onbaşı...

0|0
    0|0
  • Seyit Onbaşı'ydı değişmediyse

0|0
    0|0
  • 2. Venedik kuşatmasında Osmanlı ordusunun yenilmesinde en büyük rol nedir?

0|0
    0|0
  • Top mermilerini taşımamıştır sadece 1 tane top mermisini taşımıştır ;)

0|0
    0|0
    • Wikipedia bak ;)

• Topçu birlikleri tek değillerdir arkadaş haklı arkadaşları ölünce vatanı kurtarmak için var gücünü kullanmıştır o mermileri 4 kisi zorlanarak kaldırır normalde ama seyit onbaşı o gün o mermiyi nasıl kaldırdığına kendi de şaşırmıştır fotoğrafı çekilirken kullanılan mermi düşük ağırlıklı temsili mermidir. Vatan sevgisi insana neler yaptırır bunu buradan anlayabiliriz. Amerikanın nazilerle savaşta olduğu zaman kaptan amerika karakterini marvelin çıkartmasının bir nedeni vatanı için canını verecek insanları temsil ederek gençlere vatan sevgisini aşılamaktı bence seyit onbaşı tüm dünyada tanınmalı hayali bir karakterden çok hakediyor bunu...

• Bilmiyorum ama kesin kürt değildir..

0|0
    1|1
Yükleniyor...