Sagopa Kajmer sizin sizin için neyi ifade ediyor?

yaşım 20 oldu fakat bu adamın şarkılarını ergenliğimden beri denk geldikçe dinliyorum. çok anlamlı sözler yazıyor. siyasi görüşü veya neyi savunduğu umrumda değil ben sadece sanatını takip ediyorum.

0|0
2|5

En İyi Erkek Görüşü

• Sagopa Kajmer Rap-h dünyasında sevilmeyen bir tarzı olan biridir. Gerçek adı Yunus Özyavuz olup 1999 ÖSS Sözel birincisi olmuştur efenim.

Kendisi yanlımıyorsam Fars dili ve Edebiyatı mezunudur. Zamanında Disk Jokeyli (DJ) dahi undergrand dünyasında bir çok şeyi yapmıştır. Tabii o zamanlar aklı bir karış havada olan Sago pek dinle diyanetle işi olmazmış. Neyse efenim gel zaman git zaman Kolera (Yanılmıyorsam adı Eylül idi) tanışırlar. Evlenirler. Hikayenin geri kalanını zaten biliyorsunuz.

Gelelim pek bilinmeyenlere :

-Sagopa Kajmer Cübbeli Ahmet Hoca tarikatına bağlıdır. Bir zamanlar düzenli olarak görüşürlerdi. Sohbet ederlerdi şimdiler pek bir bilgim yok.

-Eşi Kolera Turizm mezunudur ve gördüğü insanları bir daha unutmama gibi bir hafızası var. Galiba mesleğiyle ilgili bir olay.

-Cem Yılmaz'ın bir ara yakın arkadaşıydılar. Belki halen daha devam ediyordur arkadaşlıkları ama Cem Yılmaz düğünlerine gelmiştir. Hatta Gora'nın müziklerini yapmıştır Sago. Al bir de burdan yak müziğinde de Gora teması bulunmakta.

-Türkçe ve Farsça'yı çok iyi kullanabildiklerinden çok iyi eserler ortaya koyabiliyorlar.

-Kendisi biraz asabi biridir ve Malbora sigarası içer.

-Türk kahvesini çok iyi yapar ama daha sonra Kolera'ya öğretir Kolera daha iyi yapmaya başlar.

-Bir ara twitter gibi sosyal medyayı aktif olarak kullanırlardı.

-Raph dünyasında pek fazla ittifakı bulunmaz. Bazı şarkılarından 1'e karşı 36 haydi bekliyoruz gibi şeyler söylemiştir.

-Bir zamanlar RaphStar yarışmasında Fuat'ın sevmediği Kıbrıs'ta konserler veren biri vardı. Benim arkam sağlam demişti. Fuat daha çok nefret etmeye başlamıştı ve bir hafta sonra Sago buna diss atmıştı.

Neyse efenim. Bu bilgiler internette pek bulunmaz. Ablam bunların hayranı oldukları için benim de kulak aşinalığım var tabii. Çok fazla sevmem ama bazı sözleri çok orijinaldir.

0|0
    0|0
    • birçoğunu biliyodum ama cem yılmaz'la olan arkadaşlığını bilmiyodum :)

• Evet çok uzun zamandır takip eden kişiler böyle ayrıntıları biliyor. Ben pek anlamam müzikten falan ama şiirsel ifadeleri Türkiye'deki bir çok şarkının çok üzerinde. Hoşça kalın.

Kızlar Ne Diyor 2

• Hayatta en cok kizdigim seylerin cevaplari gibi sarkilarinin sozleri bunun yasla dille ya da kulturle bir alakasi yok muzik evrenseldir sadece ruhuna ne kattigina bak..

0|0
    0|0
  • Hanak ıslatanı yapmış ya şarkı olarak üstad derim artık o sözleri işlemiş ya hani...

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 4

• Hayata dair, herkesce bilinen olumsuzluklara verilen tepkinin nefes alış şeklidir Sagopa..!

0|0
    0|0
  • Adam gibi adam

0|0
    0|0
  • Bende 21 yaşındayım ve 16 yaşımdan beri dinlerim hiç aralıksız sanki yaşadığım herşeyi anlatıyor susuyorsun üstad anlatıyor herşeyi :)

0|0
    0|0
    • aynen öyle anlamsız sözcükleri dizmek yerinde tamamen hayatın içinden cümleler kullanıyor şarkılarında :)

• güzel parçaları olan küçükken netlog da takılırken dinlediğim sanatcı

0|0
    0|0
Yükleniyor...