Zeki insanlar ateist mi olur?

Zeki insanlarda ateistlige yönelim var mıdır?

0|0
4|6

En İyi Erkek Görüşü

• Zeki insanlar kavramları, kavramlar ise sıradan insanları yaratır..

1|1
    0|0

Kızlar Ne Diyor 4

• şeytana uyanlar ateist olur

2|0
    1|1
    • Helal olsun :)

• şeytanın düşman olduğunu bir farkketseler başetmeleri gerektiğini anlayacaklar ama farkında değiller arkadaşlar şeytan Hz ademe secde etmediği için kovulmuştur tek derdi insan ırkından üstün olduğunu kanıtlamaktır cehennemde yoldaş olmak biliyordunuz ama hatırlatmakta yarar var içinizdeki kötü düşüncelerin hepsi şeytandandır

• Çok sorgulayan ateist olur bazı şeyleri çok sorgulamamak gerek yoksa işin sonu kötü olur :)

1|0
    0|0
    • aynen vesveseyi veren sorgulatan şeytan zaten

• hasa allahin varligini arastirmak biz insanlarin beyninin yetecegi brsey degildir Allah kurani kerimdede bunu soyluyoe bizzat sizlerin sorgulayamayacagi seyler ver ettm die

• Öyle düşünüyosan bişey diyemem

• Tepki alacagim ama evet :) yani zeki insan arastirmaci ruhludur. Çok arastiranda ateizme yönelir

Zekiler ateisttir diyemeyiz ama ateistler zekidir.

0|0
    0|0
    • Araştırmak dogruya yaklaşmaktır. Ateizmin dogru oldugunu mu düşünüyosun

• Fazlasıyla zekisin sen o zaman bir de ispatım var demiştin. Onu da gösterir misin

• yok öyle birşey

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 5

• PISA (Uluslararası Öğrenci Değerlendirme Programı) adlı bir kuruluş 2000 yılından beri her yıl orta ve yüksek öğrenimdeki öğrencilerin başarı durumunu değerlendiren araştırmalar yapar. Sonuçların açıklanması birçok ülke tarafından adeta nefesler tutularak beklenir. Sonuçlar birçok ülke için prestij ya da utanç konusu olur. Ülkeler buradan çıkan sonuçlara göre eğitim politikalarını masaya yatırırlar.

Kuzey İrlanda Ulster Üniversitesi’nden, Prof. Richard Lynn'in 137 ülkeden elde edilen PISA sonuçları ile paralel başka bir araştırma daha yaptı. Lynn, ülkelerin PISA sonuçlarından yola çıkarak önce o ülkenin standart sapma değerini buldu, daha sonra bu sapma değeri ile o ülkenin ortalama IQ sünü hesapladı.

Araştırma sonucunda IQ ile maneviyat seviyesinin ters orantılı olduğu ortaya çıktı.

0|1
    0|0
  • Vardır tabi şöyle bir söz var kimin oldugunu hatırlamıyorum ama "Kutsal kitapları okuyup anlamayanlar dindar, okuyup anlayanlar ateist olurlar" diye tabi ateist derken deist agnostik gibi akımlarıda içine alıyor bu manasıyla. Ülkelerdeki dinsizlik oranını araştır ülkelerdeki gelişmişlik düzeyini, insan hakları düzeyiin araştır paralel oldugunu göreceksin herşey gayet oratada yani öyle zor bişe değil bulmak

0|0
    0|0
  • şimdi 30 tane adam buraya hayır aptal insanlar ateist olur yazıcak ben şu görüşü savunuyorum hayatı bütünüyle kavrıya bilmiş değil ama hayatın kurandan veya her hangi bir dinden kavrana bilecek olma ihtimalinin %0 olma ihtimalini anlıya bilmiş insanlara ateist veya deist denir

1|0
    0|0
    • valla kavranabilecek olmasına bir örnek veriyim, bir araba aldığında koca bir kullanma klavuzu verirler (önceki ehliyet kursa falan da cabası), Allah bizi yaratmış (basit bir arabaya göre ne kadar da mükemmeliz, kendi kendini üreten bir araba gördün mü hiç?) bir misal hayatın kullanım klavuzu olarakta İslam-ı göndermiş. Bence bu durum gayet mantıklı.

Sen %0 ihtimal dediğine göre kanıtların ne merak ettim.

Eğer sıkıyosa affedersin cevapla. Yukarı yazdığın yazı muhtemelen patlıycak.

• Zeki olsalar atait olmazlarr :)) atais değil atait :))

1|0
    0|1
  • İnsanların çoğuna göre zeki olan, zekası ile herşeyin doğrusunu bulabileceğine inanan, bu nedenle bakkal terazisi ile kamyon tartmaya çalışan insanlar ne yazık ki kendi zekalarının kurbanı olup, düşünüp düşünüp hiçbirşey beğenmeyip sonunda ateist oluyorlar. Din demek itaat demektir, din demek nedeni aramak değil o emir ettiği için yapmaktır. Örnek vermek gerekirse adam diyor ki "erkekler kendine mukayyet olsun, erkekler sapık diye kadınlar örtünmek zorunda değil." tamam da sen kimsin? Allah ve bu dinin peygamberi bunu emir etmiş, peygamberin zevceleri tesettüre riayet etmiş sen daha neye akıl yürütüyorsun? Emir ne ise onu yap. Yok hayır zeki ya, arkadaşları onu zeki biliyor ya, sorgulayan biliyor ya sanıyor ki peygamberden de çok iyi biliyor. Eğer araştırılırsa bütün sapık fırkaların kurucuları zekaları nedeniyle sapıtmışlar dinde akıl yürütmüşlerdir. Din fen bilgileri gibi akli değil nakli bir ilimdir. Yani değişiklik olmaz en muteberi kıymetlisi peygamberimizin yaşayış şeklidir, ona birşey eklenmez çıkarılmaz yoksa din değiştirilmiş olur. Fen bilgileri ise değişir gelişir yeni şeyler eklenir. Şu anki fizik newton zamanına göre çok değişmiş ilerlemiştir gibi. Ne yazık ki bahsettiğin insanlar içinde zeki görülen kimseler peygamberden de çok iyi bildiklerini zan ettiklerinden ateist olup çıkıyorlar. Herşeye tesadüf deyip işin içinden çıkıyorlar.

1|0
    1|0
    • İyi de müslüman ülkede dogup dine direk dogru demekte yanlıştır. Düşünmeden hareket etmiş olursun

• 51 kadin sana ispat edebilirim. 11 falan degil 51

11 bile fazla zaten

• İspatın var mı merak ettim ben de varsa görmek istiyorum

Yükleniyor...