The Godfather (1972) Baba?

Gençler ve kendini genç hissedenler The Godfather filmini (izleyenler için) nasıl buldunuz? Yorumlarınızı alabilir miyim...

0|0
0|6

En İyi Erkek Görüşü

• Çok iyi bir seridir. İlk filmi sıkabilir doğrudur, ama seri boyunca karakter gelişimlerini izlemek müthiş keyif vericidir. Anlam yüklü konuşmalar içerir. Duygu dolu anlarla sizde o dünyayı anlama isteği ve merak uyandırır, sizi içine çeker, Carleone ailesinin bir parçası olursunuz. Mafya ve suç baronlarının nasıl bu sektörü işlettiğine ve yönettiğine dair izler taşır. En sevdiğim IMDB puanının aksine 3. film olmuştur. Ondan sonrada 2 ve 1 gelir sırasıyla. Dönemine göre düşünecek olursanız oldukça akıl dolu muhteşem bir seridir.

1|0
    0|1
    • Şimdi bu sorudan sonra, seri gözümün önüne geldide.. Serinin soundtracklerini mırıldanmaya başladım, demem o ki filmin müzikleride beğeni kazanması açısından çok büyük bir öneme sahip gibi.

Erkekler Ne Diyor 5

• Merhabalar.

İMDB dediğimiz listede ilk 5 arasında yer alan süper bir filimdir efenim. Gerek oyunculukları, gerek kurgusuyla şahane bir eserdir. Özellikle 1972 yıllarda sinema teknikleri çok yaygın ve gelişmiş olmadığından böyle bir esere karşı şapka çıkarmamız boynumuzun borcu olarak nitelendiriyorum.

Özet olarak bir iki şey yazmak isterdim fakat izlemeyen arkadaşlara karşı ayıp olmasın diye yazmak istemedim. En başında Marlon Brando'nun söylediği sözlerdeki ustalıklar olsun, Al Pachino'nun işi üstlenmesi olsun çok iyi bir filimdir efenim.

Film normalde gerçek bir Sicilya'lı ailesini konu almış bir filmdir. Mafyadır fakat adil, güvenilir bir mafyadır. Böyle önüne gelen her arkadaşının dediğini yapmaz sadece ortada bir yanlış varsa halledilir. Yani bizim bildiğimiz kabadayılardır efenim. Yeri gelir arkadaşına cezayı verir yeri gelir kendine işkence yapar vesselam.

Son olarak Al Pacihno normalde ikinci filmde oynatılmayacaktı fakat oyunculuğu çok iyi olduğu için 2. filmde de teklif gelmiştir vesselam.

1|1
    0|0
    • Ben şu an sadece 1. filmi izleyebildim. Başları baya sıkıcıydı benim için hatta bu filmde ilk 5 sıraya girecek kadar ne var böyle filan diye düşünüyodum ilk başta sonradan bağlandım.2. filmde Baba rolüne Al Pacino mu devam ediyo?

• Evet maalesef genelde pek sevilmiyor. Sanırsam Türkçe dublajı o kadar etkili olmadığından. Orjinalini izlerseniz belki daha çok zevk alabilirsiniz. Bir çok beğenilmesinin sebebi 80 dönemlerinde böyle efsanelerin çok olmasıydı. Yani babanıza sorun kesinlikle bu filmi izlemişse yarım saat konuşur en azından. Günümüz gençleri pek sevmez. Özellikle sürekli aksiyon izleyen insanların dikkatini çekmeyen bir filmdir.

İkinci filmde evet Alp Pacino geçiyor.

Hoşça kalın.

• Teşekkür ederim yorumlarınız için :) hoşçakalın.

• O beceriksiz Fredo dallamasını o marketin önünde yere düşürdüğü silahın kabzasını beyinciğine vura vura öldürmek istiyorum. Don Vito Corleone onun yüzünden harcandı işte! Sonny'i öldürenlere bir lafım yok. Zaten dallama herifin tekiydi ve BaBa ile çok ters düşüyordu. Köprüde onu vuranların ellerinden öperim.

1|1
    0|0
  • oradaki mike karakteri manyaktır. yoksa maykıl yana kaykıl mıydı:)
    eleman ilk başta suskun içe kapanık, bir sevgilisi olan biri iken önce babasının kurşunlanması sonra abisini kaybetmesi ile resmen büyük ağa olmuş. o baştaki kibar centilmen adam karısına ileri bölümlerde neler ediyor?
    bir de dublajsız versiyonuda baba corleone nin ses tonu hayran bıraktı bei. istemi betil ile bu adam bence ayrı dünya. her ne kadar dublajını izleyeli uzun zaman oldu ise de dublajını seslendiren adamı hiç sevmemiştim. istemi betil daha iyi olurdu.

1|0
    0|0
  • Boşuna bir Baş yapıt değil.
    Marlon Brando farkı

2|2
    0|0
    • başları çok sıkıcı gelmişti hatta başka bir şeyle uğraşırken canım sıkılmasın diye onu da aradan çıkarmaya çalışıyodum sonra bir baktım diğer işi bırakıp sadece filme odaklanmışım :)

• :) iyi seyirler

• :( teşekkürler :)

• Hayatında izleyebilceğin en iyi filmlerden biri.

2|1
    0|0

Kızlar Ne Diyor 0

Kızlar görüş yazmamış.

Yükleniyor...