Ankara'da gezilebilecek, gidilecek yerler hakkında önerisi olan var mı?

Arkadaşlar, Ankara'da yaşıyorum ama yeni fikirlere ihtiyacım var.. Belki bilmediğim yerler vardır diyerek soruyorum..

Erkek arkadaşım Cuma günü gelecek ve 3 gün burada olacak.. Farklı yerlere gidelim istiyorum, internetten arıyorum ama doğru düzgün bir fikir edinemedim..

Arabam hala serviste, o yüzden Ankara içinde otobüs, dolmuş yada taksiyle rahat ulaşabileceğimiz mekanlar söylerseniz daha memnun olurum.. Ankara dışında olmadığı sürece mesafe çok önemli değil.. İncek örneğin, bize baya uzak kalır :)

Restorant, cafe, park.. hiç fark etmez aklınıza neresi geliyorsa..

Teşekkür ederim. :)

0|0
2|5

En İyi Erkek Görüşü

• Ben olsam bu sıcakta evden çıkmazdım.

Ama akşam saatlerinde Tunalı'ya gidilebilir. Ya da sabah erken kahvaltı yapılabilir, sonrasında Kuğulu Park'ta oturulup sohbet edilebilir. Yine park, bahçe gezelim derseniz (malum deniz yok) Botanik Park veya Seğmenler Parkına gidebilirsiniz. Seğmenler Parkında kendin yapacağın pasta, börek, ufak atıştırmalık bir şeylerle ufak bir piknik bile yapabilirsiniz.

3.Caddedeki Liva yemek yemek için fena değildir. Oradan Beşevler, Tandoğan tarafına doğru veya Anıtkabir'in çevresinden yürüyüş yapılabilir.

Başka da pek bir şey gelmiyor aklıma şu an. Zaten pek bir şey de yok yapılabilecek. Kış gelince buralar daha güzel oluyor tabii.

1|0
    0|0
    • Evet keşke kış gelse keşke.. Seğmenler parkına hiç gitmedim, oraya nasıl gidilir acaba?

• Evet Kuğulu'dan yakın olur. Lakin Kızılay'dan gidilebilir. Aynı güne 2 park koyarsan adam sıkılabilir bir de.

• Evet bende öyle düşünmüştüm. Neyse 3 güne yayarım artık.

Çok teşekkür ederim :)

Erkekler Ne Diyor 4

• Papazın Bağı Çay Bahçesini görmemiş olanlar için şiddetle tavsiye ederim. Binaların arasında kaybolmuş ve yaz sıcağında Ankara'da buz gibi ağaç gölgesi anlatılmaz, yaşanır.

Öğrenciliğimin son yılı olan 1995'de tesadüfen keşfetmiş olduğum bu cennet köşesini en son 2008'de ziyaret ettim. Tavsiye ederim.

link

0|1
    0|0
  • Altındağda restore edilmiş ankara evleri var, çok iyi lokanta ve cafelerde var orda. mutlaka tavsiye ederim...

0|0
    0|0
  • sevgili hemşerim rahat edeceğim yerlere git nelerden hoşalndığızı bilmiyorum ama ramazan olduğunu unutma kahve dünyası çankayada tunaşı park ve bahçeler mickeys gece dışarı çıkarsan you park caddesi ben hiç sevmem ama benimde araba serviste hafta kalacak evdev çıkamıyorumm ve ramazan zaten onun dışında oruç değilsen mogan gölü şuan için ideal panora yemek içmek restaurant filan daha çok yer var ama sen neler seversin bilmek lazım bu arada sakın o işi yapma lütfen .

0|0
    0|0
    • Ne işi yapmayım anlamadım? Mogana panoraya nasıl vasıta bulabilirim cok vakit alır mı yol? İlaç kallandığım için oruç değilim, muhtemelen oda tutmaz o gün. Markete bile arabayla gitmekten yol bilmiyorum ya, ne sinirim

• bend e öyle ama mecbur olunca insan otobüsede binmeği öğreniyo ve alışıyo sonrasında diyoki ne aptalmışım taxiye verdiğim onca paraya :) gene taxiye bineceksin ister istemez o iş derken hazineden bahsettim okumuştumda eşine sakla diye nerdesin bilmiyorumki çankayadasın diuye düşünerek yazdım ben oysa

• Yok artık onuda nerden çıkardınız.. Çankayadayım evet.

• ankarayı çok severim ama ne zaman gitsem 1 gün kalmısımdır en fazla yer olarak pek biyer bilmedigimden tavsiyede bulunamam ama kugu parkı mı genclik parkımı ne vardı orası guzeldi

0|0
    0|0
    • Kuğulu tamamen aklımdan cıkmış :) Mutlaka oraya da gitmeliyiz. Teşekkür ederim.. :)

Kızlar Ne Diyor 2

• Atatürk Orman Çiftliğinin orda Fevzi Hoca var. Balık ve Köfte üzerine mükemmel bir restoran.

Hem nezih bir yer. Akşam kemanları neyin geliyor masalara, hem de balık ve köftesi, inanılmaz lezzetlidir.

Günübirlik Beypazarı'na gidebilirsin. Minibüslerin seferleri var yanılmıyorsam. Orada kadınlar, ev yemekleri satıyor. Sarmadan mantıya her şey var çok lezziz. Hem Beypazarı'na minik bir tur, hem değişiklik, hem de karın doymaca yapabilirsiniz. Favorim yaprak sarmaları :)

@çokdüşündümbulamadım'ın dediği gibi, Liva pastanelerine gidebilirsin. Brunch zamanı daha keyiflidir.

Olmadı Atakule.

0|0
    0|0
    • bu arada, ben de yarın bahsini ettiğim balıkçıda olacağım yarın ya da ertesi gün. Karşılaşma ihtimalimiz var :)

• YAŞASIN YİMAH YİMAAHH :P

Beypazarına hiç gitmedim çok da merak ediyorum ama gözümde büyüyor bu sıcakda nedense.. :/ Yol kaç sürüyor ki acaba biliyor musunuz? :/

• ankaraya uzaklığı 100km Beypazarının

Ayrıca dediğim restoran aoç lojmanlarını geçince bulabilirsin

• en son 2000 yılında gitmiştim ankaraya ve hiç beğenmemiştim hala aynıysa işin çok zor:)

0|0
    0|0
    • 10 seneden fazla geçmiş :) her ay nerdeyse değişiyor :)

• Yine de teşekkür ederim:)

• rica ederim keşke yardımcı olabilseydim:)

Yükleniyor...