Gitarda akor geçişleri?

2 aydır gitar çalışıyorum. Ama basit akorlar EM A. M DM arasında surekli hatalı geçiş yapıyorum ayrı ayrı basarken sorun yok ama ritme gore geçiş yapamıyorum. Acaba çok mu beceriksizim? Ne tavsiye edersiniz?

0|0
5|2

En İyi Kız Görüşü

• ensturman yeteneği yok demekki bırakmanı öneririm cunku genelde ben bile 10 yasındakı bırkac ogrencılerıme 2 ayda şarkıları ogretıyorum

0|0
    1|0
    • Yapma bee ;((

• Benim burada bahsettiğim yetenek müzik kulağı değil ama el becerisi. Akor geçişi yapamamakla muzik kulağının bağlantısı varmı? Hem muzik kulağıma güveniyorum

• varr tabiki ben muzısyenım 10 yıldır gıtarda çaldım ordan bılıyorum bunların heps muzk kulağına dayanır kulak sağlam degılse tıkanır maalesef el becerısı yanı ritim, kulakla bağlantılıdır.

Kızlar Ne Diyor 4

• Sabırlı bir şekilde sürekli tekrar etmen gerek acele etmeden geçişleri sürekli çalış zamanla elin alışacak, sıkıcı olduğunu biliyorum aynı yollardan geçtim ama sabırla oluyor bu inan :D

0|0
    0|0
    • Normalde 2 ayda a m em dm nin arasında hatasız geçiş yapılması gerekmez mi

• O ne kadar çalıştığına bağlı bence, ben günün yarısını gitar başında geçiriyordum çok kısa sürede elimi alıştırdım sen o iki ayda yeterince çalışmışsan geçiş konusunda problemin kalmaz ama baştan savma çalıştıysan olmaz

• Hayır gayet normal. bol bol pratik yapman gerekiyor sadece. ben de öğrenirken senin gibiydim, tavsiyem başlangıçta acele etmeden akor geçişlerini yap. çok hızlı gidersen elin karışır daha çok zorlanırsın.

0|0
    0|0
  • Pratik yap basit akorlar şak diye öğrencek değilsinya? 7 senedir çalıyorum 2 sene çizimlerden dolayı aksattım şimdi elime alsam önceki kadar iyi çalamam mesela :) pratik gerektiriyo bu işler :)

0|0
    0|0
  • Bol bol çalış oluyor öyle

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 2

• metronom kullan

0|0
    0|0
  • parmak açma egzersizleri yap

0|0
    0|0