Gitarda akor geçişleri?

2 aydır gitar çalışıyorum. Ama basit akorlar EM A. M DM arasında surekli hatalı geçiş yapıyorum ayrı ayrı basarken sorun yok ama ritme gore geçiş yapamıyorum. Acaba çok mu beceriksizim? Ne tavsiye edersiniz?

0|0
52

En İyi Kız Görüşü

• ensturman yeteneği yok demekki bırakmanı öneririm cunku genelde ben bile 10 yasındakı bırkac ogrencılerıme 2 ayda şarkıları ogretıyorum

0|0
    1|0
    • Yapma bee ;((

• Benim burada bahsettiğim yetenek müzik kulağı değil ama el becerisi. Akor geçişi yapamamakla muzik kulağının bağlantısı varmı? Hem muzik kulağıma güveniyorum

• varr tabiki ben muzısyenım 10 yıldır gıtarda çaldım ordan bılıyorum bunların heps muzk kulağına dayanır kulak sağlam degılse tıkanır maalesef el becerısı yanı ritim, kulakla bağlantılıdır.

Senin görüşün var mı?

Kızlar Ne Diyor 4

• Sabırlı bir şekilde sürekli tekrar etmen gerek acele etmeden geçişleri sürekli çalış zamanla elin alışacak, sıkıcı olduğunu biliyorum aynı yollardan geçtim ama sabırla oluyor bu inan :D

0|0
    0|0
    • Normalde 2 ayda a m em dm nin arasında hatasız geçiş yapılması gerekmez mi

• O ne kadar çalıştığına bağlı bence, ben günün yarısını gitar başında geçiriyordum çok kısa sürede elimi alıştırdım sen o iki ayda yeterince çalışmışsan geçiş konusunda problemin kalmaz ama baştan savma çalıştıysan olmaz

• Pratik yap basit akorlar şak diye öğrencek değilsinya? 7 senedir çalıyorum 2 sene çizimlerden dolayı aksattım şimdi elime alsam önceki kadar iyi çalamam mesela :) pratik gerektiriyo bu işler :)

0|0
    0|0
  • Hayır gayet normal. bol bol pratik yapman gerekiyor sadece. ben de öğrenirken senin gibiydim, tavsiyem başlangıçta acele etmeden akor geçişlerini yap. çok hızlı gidersen elin karışır daha çok zorlanırsın.

0|0
    0|0
  • Bol bol çalış oluyor öyle

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 2

• metronom kullan

0|0
    0|0
  • parmak açma egzersizleri yap

0|0
    0|0