Hurda sektöründe iyi gelecek var mı?

ne bileyim işte gemiydi uçaktı falan filan ? iyi para gelecek var mı ? bence çok ihmal edilen bir sektör ; bir uçak bile 99,000 usd ediyormuş hurdası .

0|0
1|5

En İyi Erkek Görüşü

• Ayrıntılı açıklama..Bir yılda Türkiye de binlerce fabrikanın binlerce hurda satış ihalesi oluyor..Çevrenizde bakıp araştırın..Gidip parasını ödeyip alın..Metalleri guruplandırıp belli yerlere satıyorsunuz.Her metalin alıcısı var..plastiklerin yine öyle...Peşin para hepsinin 1 kg fiyatı belli..Kim yüksek verirse oraya götürüp veriyorsunuz..Hurdaya bakıp adamlar ne kadar ne çıkar tahmini biliyorlar...Gerçek değerinin 10 da birini, başka ihaleye giren yoksa 20 de birini teklif ediyorlar..Kamyonlara yükleyip gidiyorlar..Çok küçük çaplı başlangıç. için 5000 Lira yeter...Ayrıntılı araştırın...Zor değil.. Bir işten zarar ettim diye bırakma yok..Başka bir işten 10 kat para kazanıyorsunuz..İhale ve fabrika artıkları satışlarını devamlı takip...Çok para demek..Pis iş deyip burun kıvırmayın...Nette bile ihaleler var..Teminat yatırıp girin..Bu kadar..

0|1
    0|0

Kızlar Ne Diyor 1

• Ekinok her hurdacının eline her gün gemi ve uçak mı geçiyo.Tamam bazen kabloların içinden bakırı çıkartıp satıyoruz, bir 40 tl ediyo ama yok yok.

0|0
    0|1

Erkekler Ne Diyor 4

• Haklısın parası cazip gelebilir ama işin içine girde gör sen :) işin zorluklarını yanlış anlama ama davulun sesi uzaktan hoş geliyor maalesef

0|0
    0|0
  • Ölçüsüz tartısız göz kararı gidip 25.000 lira verdiğiniz bir fabrikanın artık hurdaları size 135.000 Lira net bırakıyor...Gidip 3 kamyona yükleyip alıp getirip cinsine göre ayrıştırıp sarı, bakır, paslanmaz çelik, kurşun, demir, alüminyum..V.s.. peşin para satıyorsunuz..ne vergi soran var...nede piyassından kimse haberdar..Pis iş deyip insanlar burun kıvırıyorlar..hepsi 1 haftalık iş..yapanların çoğu ayak takımı..İlkokulu bile bitirememiş insanlar..Üniversite mezunları ise masa başında aylık 850 - 1250 liraya talim ediyorlar..

0|0
    0|0
    • Sallama yazmıyorum. Bu işi yapan bir arkadaşım 10 yılda Beykozda isim yazmıyorum bir sitede 3 villa sahibi oldu..Tanesi 750.000 usd.. - 950.000 usd.. arası gidiyor..Bana çok ısrar etti girmedim..Aptallık yaptım..Bir koy kaç alacaksın belli değil..3 -5- 10 kat bile oluyor..

• sizin iş hayatındaki deneyimleriniz genel kültür.. çok konuda sahip olduğunuz bilgiler çok değerli.

• Yok.. Hepsi de Nevşehir'lilerin elinde..

0|0
    0|0
  • hurdacılığın her türlüsü karlı ama kim uğraşır yağın kirin içinde

0|0
    0|0
Yükleniyor...