George Orwell'in 1984 ve Hayvan Çiftliği kitaplarını okumuş olan var mı?

Ne düşünüyorsunuz bu kitaplar hakkında? Bir de, şu an en çok okumak istediğiniz ama bir sebepten al (a) madığınız kitap hangisi?

0|0
1|9

En İyi Erkek Görüşü

• Merhaba.

Her iki kitabı okumuş biri olarak ikisinin de her insan tarafından okunmasını elzem kitaplar olduğunu düşünüyorum. Hayvan Çiftliğinde komünizm rejimi eleştirilken 1984 kitabında ise antiütopyadan bahsedilmiştir. Yani her zaman geleceğimiz bilim kurgu filmlerinde-kitaplarında olacak diye bir şey olmadığını bazen geleceğin çok daha kötü bir yer olduğunu göstermeye çalışmış diyebiliriz.

En çok okumak istediğim kitap ise Otostopçunun Galaksi Rehberi. Peki neden okuyamıyorum işlerden güçlerden bir türlü vakit bulamadığımdan kaynaklanıyor. Tabii bahane değil ama bazen yapmak istediğiniz şeylerin basite indirgememek için hemen yapmazsınız.

Hoşça kalın.

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 8

• 1984'ü okudum ve izledim. Severim.
    Öbürünü de belki okurum.

1|0
    0|0
  • 1984'ü okumadım fakat arkadaşlarım tarafından fazlasıyla övülüyor. Sırası gelince okumayı planladıklarımdan.

0|0
    0|0
  • Kitap okumuyorum ya kaç zamandır. Harbi nerdeyse o ne ki diyecek kıvama gelmişim.

0|0
    0|0
  • hayvan çiftliğini okudum

0|0
    0|0
  • Bunlardan bahsediyorsun sanirim evet okudum :)

http://i.hizliresim.com/4RW56p.jpg

0|0
    0|0
  • 1984 u okudum komunizmi elestiren (kuzey kore ) yi ironik bir sekilde anlatan kitap. Roman olarak okunabilecek bir distografik eser.

0|0
    0|0
  • Oyununa gitmiştim de bunalmıştım...

0|0
    0|0
  • hayvan çiftliği sikar seni diğerini bilmiyorum

0|0
    1|0
    • Sıkmadı, çok güzel

• Kapitalizm yok, komünizm yok ne var * -Benjamin

Kızlar Ne Diyor 1

• Okudum, sevdim.
    Türkiye'de Punk ve Yeraltı Kaynaklarının Kesintili Tarihi 1978-1999 bu kitabı bulmayı inanın çok istiyorum ama yok, yok, yok!

1|0
    0|0
Yükleniyor...