Lise yıllarını 90 lı yıllarda okumuş olanlar bana yardımcı olabilir mi? o yıllarda edebiyat derslerinde hangi yazarların eserleri işleniyordu?

mesela benim hatırlayabildiğim kadarıyla yaprak dökümü adlı bir eser vardı... bir de ağır ağır çıkacasın bu merdivenlerden diye başlayan bir şiir vardı... bir de yaş otuzbeş yolun yarısı diye şiir vardı...
başka birşeyler hatırlayanlar var mı?
zamanında edebiyata karşı ilgisizdim ancak şimdi çok ilgimi çekiyor ve lise yıllarımdaki derslerden aklımda kalmayanları telafi etme amacındayım... lütfen yardımcı olur musunuz?

0|0
0|3

En İyi Erkek Görüşü

• Ömer Seyfettin
    Memduh Şevket Esendal
    Necip Fazıl Kısakürek
    Hatırladığım isimler bunlar ders kitaplarında şiirleri yazıları olan. ..

1|0
    0|0
    • çok teşekkür ederim :)

• çok teşekkürler :) yok öğretmen değilim :)
      sadece edebiyat konusuna birden merak geldi sonradan.. maksat kültür geliştirmek olsun :)

• Hım anladım.
      Yardımım dokundu. Bunun farkındayım ve bu faydami kitaba tevil etmek istiyorum. Kitapyurdu. com da Ötüken yayınların sefillerini istiyorum. Hepi topu 55 TL sudan ucuz. Haa yok ben cimriyim hediye vermeyi sevmem parama heç kıyamam dersen de şiddetle kinarim seni:ppppppp

Erkekler Ne Diyor 2

• Hatırlamıyorum :/ edebiyatıda hiç sevmezdim

0|0
    0|0
  • annem edebiyat öğretmeni olduğu için o yıllarda ben de onunla beraber derslere girerdim. otururdum abilerin ablaların yanına :) hiç unutmadığım şinasi'nin şair evlenmesi vardı mesela.

1|0
    0|0
    • çok teşekkür ederim.. bunu da not alacağım :)
      başka hatırlayabildiğiniz birşeyler varmı? yarım yamalak da olsa...

• ayrıca tiyatro eserleri de işlenirdi ama tam hatırlayamıyorum ama şu var 2000'li yılların başında da benzer eserler derslerde verilmişti. sahaftan eski basım edebiyat kitaplarında bulursunuz.

• çok teşekkürler tekrar :)

Kızlar Ne Diyor 0

Kızlar görüş yazmamış.

Yükleniyor...