Klasik müzik hakkında ne düşünüyorsunuz?

Toplumda çok sıradışı gibi geliyor. İlk başta insanlar epey bir şaşırıyor klasik müzik mi dinliyorsun :O diye kimisi Ne anlıyosun şundan? gibi sorular 2. aşamada soruyor. Kimiside kendine yediremeyip ''Tipe bak sen dinlesen dinlesen megri dinlersin.'' diyenler çıkmıyor değil :) peki sizler ne düşünüyorsunuz veya aranızda dinleyen var mı eminim komik tepkiler almışsınızdır.

0|0
2|4

En İyi Erkek Görüşü

• Olmazsa olmazım, müzik zaten enstrumanlarla olur, saçma sapan dijital seslerle, anlamsız şarkı ve insan sesleriyle değil. İstisnalar var tabii mesela Enya. Onun dışında:

Chopin
    Carlos Viola
    Bruce brubaker
    Bach
    Hans Zimmer
    Howard Shore
    Yan Tiersenn
    Eric Satie
    John Murphy

Bunlar aklıma gelenler, ve daha bir çok sanatçı var tabii isimsiz ama müzikleriyle kendilerini tanıdığımız.

Garipseyen insanlarla karşılaşmadım çünkü çevrem de benimle aynı zevklere sahip. Ama toplumun genelinin nasıl bir düşüncede olduğunu tahmin edebiliyorum.

Ayrıca Jazz, İndie ve Fantastik tarzda müzikleride dinlerim.

Ha bu demek değil ki sadece bunlarla sınırlıyım. Kendimle çelişeceğim ama arada sırada instrumental metal ya da rock dinlediğim olur. Eskiden kalan alışkanlık. Bateri, akustik gitar gitar, elektro gitar çalmıştım zamanında. Şimdi kendime bir hayat arkadaşı arıyorum. Kuyruklu bir piyano :-)

0|1
    0|0

Kızlar Ne Diyor 2

• Çoğu okul zili beethoven ın für Elise esrindendir :)
    Dinliyorum, hoşuma gidiyor :) ünlü besteleri elektro gitarla çalanlar var çok güzel ;)

0|1
    0|0
  • Her ruha hitap etmez , her bünye kaldırmaz. Toplumumuzun büyük bir çoğunluğu arabeskci oldugu icin, komik tepkiler alman normal:)

0|1
    0|0

Erkekler Ne Diyor 3

• Klasik müzik hep "Saraylardaki elitlerin müziği" olarak algılandığı için normal. Mozart'ın kimsesizler mezarlığına gömülmüş, fakir bir insan olduğunu unutmasak iyiydi.

0|2
    0|0
  • Cok guzel bence dinlendiriyor

0|1
    0|0
    • kesinlikle gözlerinizi kapatıp arkanıza yaslandığınızda onun keyfi başka oluyor.

• Milletin ne dedigini bos ver rahatina bak 😃😃

• Müzik her anlamda güzel

0|1
    0|0
Yükleniyor...