Klasik müzik dinleyenler...Neden klasik müzik?

Arkadaşlar aranızda klasik müzik dinleyen ve sevenler var mı? neden klasik müzik dinlersiniz? ne hissettirir?

0|0
8|18

En İyi Erkek Görüşü

• Çok sık olmasa da Vivaldi'yi dinlerim. Mozart 25th çok severim.

Var daha .

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 17

• uyumaya çalışırken genelde dinlerim.

Yağmur sesi eşliğinde gayet güzel oluyor.

1|0
    0|0
  • şimdi sana oturup vivaldi anlatasım geldi ama sinirli bir gün sonunda winter adlı parçasını dinle bitince yorum at nasıl hissetiğini

3|0
    0|0
    • sinirli bir günün sonunda dinlemedim ama yinede güzeldi, notaları tek tek takip etmeye çalışmak anlamaya çalışmak çok zor ama bunu yapmaya calıştığım zaman mutlu ediyor beni. teşekkürler tavsiye için

• Seviyorum ama klasik müzik uzmanı değilim. Ruhuma iyi geliyor, dinginleştiriyor, stresimden kurtuluyorum.

1|0
    0|0
  • vivaldi ,ravel, handel genelde dinlediklerim parçalardaki ahenk huzur veriyor insana adamlar işi biliyorlar yaa :)

1|0
    0|0
  • pek dinlemem,uykum varsa ensturmantel dinlerim ki kitaro sağolsun bu konuda.

1|0
    0|0
  • fallinsky bacı: türk klasik dinlerim link

1|0
    0|0
  • klasik müziğin her türlüsü zihin açar

1|0
    0|0
  • genelde mozart dinlerim dinlersem gün batımında güzel oluyor bence.ortam sakin olmalıki birşey anlaşılsın.mozartın 40.senfonisi hoşuma gidiyor

1|0
    0|0
    • teşekkürler cevap için :)

• Gabriel Faur? nin pavane nini tavsiye ederim zamanın olursa dinle.farlı bir bakış açısı olsun diye :)

• teşekkür ederim demekki repertuvarım o kadar geniş değilmiş.bunuda incelemekte yarar var.

• cocuklugumu animsarim, kafam dagilir ustelik notalarin dansi eglencelidir :)

1|0
    0|0
  • beethoven antonio vivaldi mozart paganini nicola

1|0
    0|0
  • Bir müzik eğitimi almadan asla klasik müzik dinlenemez. Türkler dinler ama anlamaz:) Klasik müzik eğlence için dinlenmez, estetik haz ve sanatsal edim için dinlenir. Estetik zevkimiz ne ki? Sanatın insanı yüceleştirmesi kaygısı güden kaç kişi tanıdınız hayatınızda? Sonuç, ne klasik Batı müziği, ne de hakiki manada klasik Türk müziğini bilen adam, anlayan kişi sayısı o kadar az ki. Çünkü, kültür düzeyi her geçen gün azalan popüler bir toplumuz.

0|0
    0|0
    • sizin gibi böyle 'sanat sanat içindir' diyip 'sanat toplum içindir' görüşünü hor görenler oldukça toplumun ilerleyip gelişmeside bu zihniyet çervesinde zor, kusura bakmayında.

• zaten hiç bişey bilmeyen adam klasik müziği nerden duysunda dinlesin dediğiniz gibi olsa.

• Hor görmek değil, asla. Şöyle yapalım: Otobüs durağında bekleyen sıradan bir vatandaş, bir arya mırıldanmadıkça toplumun ilerlediğini söylememiz güç.

• klasik müzik iyidir fekat herkese göre değildir :/

0|0
    0|1
  • Güne bununla başlamak gibisi yok. link

1|0
    0|0
  • Cunku sIkIcI insan bazen sIkIcI seylerde yapmak istiyo :P

0|0
    0|0
  • ısınamadım o müziklere bir türlü :/

0|0
    0|1
  • hoşuma gidiyor

1|0
    0|0
  • marjinaliz.

buzlu bağdemle dinlemeye bayılıyorum.

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 8

• sözleri yoktur enstrumanlar konusur ve bu benm hosuma gtyo. normal bi şarkıda sözleri çıkarsan belkide hiç begenmyceksn , sözleri çıkarmasan bile en fazla 2 ay snra sıkılysn aynı seyleri duymaktan ama klasık müzik öyle değil her dinleyişinde yeni şeyler bulursun içinde

1|0
    0|0
  • klasik müzik insanı dinlendiriyo sonra çok duygulanırım ben dinleyince bide hayal kurması daha zevkli oluyo :D

1|0
    0|0
  • arada dinlerim çok bunaldığım zamanlar ruhumu dinlendiriyor.

1|0
    0|0
  • arvo part

brahms

rachmaninoff

1|0
    0|0
  • Şarkıda geçen sözleri değilde kendi düşüncesini dinliyor insan.İnsanı daha bir derinden etkilediği oluyor.Genelde farad farjad' ı dinlerim :)

0|0
    0|0
    • kemanını ağlatan adamın ta kendisi, bi parçası vardı hatırlamıyorum ama evet bencede buarada kendi düşüncesi kendi dünyasında o notalarla insan.teşekkürler yorum için.

• Daha çok süt vermeleri için ineklere dinlettiriyorum.

0|0
    0|0
  • Dinlemem uykumu getiriyor

0|1
    0|2
  • dinlerim bazen çünkü rahatlatıyo

0|0
    0|0
Yükleniyor...