Bir Senaryo yazsanız ve bu senaryo kesin filme çevrilse?

Bir Senaryo yazsanız ve bu senaryo kesin filme çevrileceğini biliyorsunuz nasıl bir senaryo yazardınız? Türk sinemasına nasıl bir senaryo ile katkı sağlardınız?

0|0
715

En İyi Erkek Görüşü

• 3.dünya savaşı türk ordusu, amerika rusya avrupa çin hindistan ve afrika arabian cephelerinde dünyanın geri kalanı ile savaşa girmiş ve düşmaların hepsini bozguna uğratarak dünyayı feth ediyor.ancak bazı cephelerde durum krititik.düşman düzenli orduları hezimete uğradığı halde yenilgiyi kabul etmiyorlar gerilla harbine başlamışlar çeteler kurarak suikastlar yapılıyor.türkiye de referandum yapılıyor.mutlak galibiyet için gücü sınırlandırılmış taktik atom bombası kullanılsın mı? %50 kullanısın diyor..durum çok nazik.

0|0
    0|0

Senin görüşün var mı?

0/2000

Gönder

Kızlar Ne Diyor 7

• ahahahahhahahhah bu senaryo turksinemalarinda var zaten:D:D:D Bukizdan birsey cikacakmi acacba deyip sonuna kadar okudum ama yok:))))

0|0
    1|0
    • Ama kesinlikle türkçe olmasını ve türkiye de olmasını istemiyorum, basit bir türk yapımı olmasındansa, kaliteli bir baş yapıt da olabilir bence, çünkü benim hayalimde çok güzel.

• Hmmss.. :-) bu filme kimse gelmezdi:P

• Haha çok komiksin gerçekten. Evet senin gibi dizikoliklerin ülkede bir baş yapıtı izlemeye kimse gelmezdi.

• Türk Milliyetçiliğini anlatan bir film olurdu bu. öyle Atalarımızı yerin dibine sokan değil de olduğu gibi Asil yüce olduğunu gösterirdim.

0|1
    0|0
    • doğru diyorsun şanlı tarihimizi anlatan sağlam kurgulanmış bir yapım yok :(:

• ben aslında kendi hayat hikayemi anlatacağım bir kitap yazmayı çok isterdim, halen daha da bunu gerçekleştirmeyi isterim :)) ve eğer yazarsam da kesin filme çevrilir buna inanıyorum :D

0|0
    0|0
  • benm soruumm yaa bu hırgıııızzz...

0|0
    0|0
    • bakmadım:(: ciddiyim soruldumu diye sorulduysa kilit... olsun..

• yazacagim senaryoda ask, dram , ihtraz dayali olurdu , bizim insanimiz sever aglamayi drami :)

0|0
    0|0
    • babam ve oğlum ve 120 filminde duygulandım bende tek güzeldi mesela iki yapımda.

• babama düskün biri olarak ben salya sümük aglamistim :D hic gelemem duygusal filmlere , senaryomu yazarak bile aglarim ona göre gelin filmimi izlemeye :))

• adam hırsız olsun kız da polıs :D

hırsız ıcın gorevınden vazgecsın aman gece gece :)

0|0
    0|0
  • icinde hic ask mesk olmazdi

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 14

• Romantizm filmi olurdu

0|0
    0|0
  • fantastik

0|0
    0|0
  • Bu senaryonun bir sahnesi olarak güzel... Ama hikaye buraya sığmadı sanırım... Hikayenin bütünü ve elbette finali çok önemli...

Ekim'de kısmet olursa çocuk yuvasında büyümüş ve suça bulaşmış çocukların hikayesini çekeceğim...

1|0
    0|0
    • Evet finalde korkuya daha ağırlıklı yer verdim, o da gizli kalsın :)

• :) Örnek senaryolar bulabilirsin internette... Sahne ve diyaloglarla birlikte bir kaç deneme yap... kendini geliştirmen mümkün, hayal gücün iyi...

• Aydınlığın karanlığa düştüğü gün. Değişen Sadece Bakışları Değildi.. Bir dram,gerilim filmine hazır olun. Bir gencin kötü hayat şartlarına uyum sağlaması için nasıl yanlışlar yaptığını anlatan bir film yapardım. on numarada olurdu.

0|0
    0|0
  • Yazıyordum yarısında bıraktım

0|0
    0|0
  • ben zaten hemen hemen ayda 1 yada iki ayda 1 çekiyorum film.

senin senaryona gelince başlangıcı hannibal doğuyor'a benziyor... ama biraz daha yaratıcı olabilirsin... :)

1|0
    0|0
    • nasıl bir film? :)

• çıkıyor, fakat kız onun kalmasını istiyor, daha sonra da çocuk kızın çıplak bedenini öpmeye başlıyor, kızın gözleri hep kapalı, bi ara çocuk da soyunuyor fakat bir şey olmuyor tam olarak aralarında. bu sahnenin hem seksi hem de masum olmasını istedim aslında.

• hmm. böyle biraz daha yaratıcı oluyor, sende cevher var hikayeyi ne şekilde yazdığını bilmediğimden birşey söyleyemem. yani hikayenin ara zamanlarında neler var, kullanılmasını istediğin zamana ait eşyalar, aletler vs. cinsellik olan filmlerde detaylar fazla olur bunları nasıl hikayelendirip hangi sahnelerin görünmesini istersin? açılar, ışıklar, sahne uzunlukları vs. bunlar önemli.. kısacası buraya sığmaz bunlar.

• Severek başlayan ve severek bitmesi gereken bir ilişkiyi yazardım..

0|0
    0|0
  • Hayatımı yazardım. Sosyal içerikli bir film olurdu. Bir drama.

0|0
    0|0
  • Banane türk sinemasından yapımcı kim olacak sınırsız hayal gücü özgürlüğü isterim Tim Burton'a tanınan ayrıcalıkları isterim sağlayabilecek kesesine güvenen bir yapımcı varsa kralını çekeriz :D

0|0
    0|0
    • :)) oldu tarantinoyu verek :D hahaha

• yani durupda şimdi mahsun kırmızıgül felan dersin :p holywood tozu yutmuş yapımcılarımızdan:D

• Oda olur :D

• korku ve gerilim tarzı film çekerdim

0|0
    0|0
  • emanuela'nın devamını çekerdim :)

0|0
    0|0
  • once bi kitap yazicam sonra senaryoya cevirebilirim begenilirse

kendi hikayem

0|0
    0|0
  • fena değil...

0|0
    0|0
  • tarihi bir film olurdu ama eminim ki tutmazdı :/

0|0
    0|0
    • sağlam kurgulu tarihi film tutar aslında. ama işte bütçe çıkartan yok çıkartsa bile istediğimiz gibi lezzetinde olmıyor örnek 1453 fetih

• adamların 10 sene önceki teknoloji ile montajlanan filmlerini bile yapamıyoruz veya yapmak istemiyorlar şunu biliyorum herkes sanat için değil ilk başda kendi ceplerini doldurma peşinde :)) 600 tl ye klip çekilen türkiyede film beklemek biraz suç olur sanırım :))

• haklısın :)

Yükleniyor...