Kapat

Konu dinle ilgili olduğu için kültür bölümünde sorulmuştur?

Müslüman arkadaşlar kıyamet gününe inanılır normal bir durum, tamam ama bu mehdi mesih olayı bana pek inandırıcı gelmiyor, dünyada 7-8 milyar civarında insan nüfusu var, İslamiyet dininde anlatılan bu kişinin bütün dünyayı adaletle dolduracağı herkesin bilhassa Müslümanların mutlu olacağı 7 ya da 40 yıllık zaman diliminden bahsediliyor, sadece 1 kişi bu kadar insanla nasıl başa çıkar?

0|0
4|3

En İyi Kız Görüşü

• bak ayni dusuncedeyiz ya. sacmaliyor millet bana gore. kucukken inanirdim boyle sacmaliklara ama buyuyunce akilla uyusmuyor yahu. tum dinler ayni seyi anlatiyor ama farkli isim ve mantikla. kime inanacagina sasiriyor insan. hem akilla uyusur gibi degil. tum bunlar dogruysa neden kimse kanitlamiyor? hersey kanitlandida neden tek bu olaylar kanitlanmadi. gozumle gormedigim kisiye neden inanmaliyim ki? kim bilir belki bu seyleri eskiden yasamis insanlar uydurdu ya da hikaye kitabi olarak yazdi baskalari da gercek sandi. eskide yasamis gelismemis insanlarin soylentilerine neden inanmaliyim ki?

0|1
    0|0

Senin görüşün var mı?

0/2000

Gönder

Kızlar Ne Diyor 3

• Allahin dediği olur. Yer ve gök nasil ki 7 günde yaratıldı, bumu olmayacak.

0|1
    0|0
  • Atatürkün tek başına tüm dünyaya kafa tuttuğuna ülke işin herşeyin en iyisini düşündüğüne inanıyorsunuz da bu mu garip geldi?

0|0
    1|0
    • için*

• Atatürkçü değilim, o konuda da düşündüğüm sadece Türk milletinin içindeki özgür ruhu ortaya çıkardığıdır

• Kıyamet normal Mehdi mi tuhaf?

0|0
    0|0
    • kıyamet olayını bilim de doğruluyor güneşteki ışık ve ısı kaynağı tükendiğinde canlı nesli yaşayamaz

• Bilim kaynağını Kurandan alıyor. Mehdi olayını iyice araştırmalısın

• realist bir insan olarak inandırıcı gelmiyor, dünyadaki siyaseti bile araştırınca her hangi bir ülke bütün dünyaya hükmedebilecek durumda değil günümüzde

Erkekler Ne Diyor 3

• Müslümana göre müslüman mutlu olacak, Hristiyana göre Hristiyan, Museviye göre Musevi... Demek ki kimse mutlu olmayacak, çok da düşünmeye gerek yok

0|0
    0|0
  • ALLAH isterse o bir kişiyide göndermeden müslümanları en iyi şekilde yaşatır. Ama kanunu dengeler üzerine kuruludur. Onun tek bir nurunu dünya görse bütün alem iman eder.

0|0
    0|0
  • İnanç ile...

0|0
    0|0
Yükleniyor...