Enstrüman öğrenmenin yaşı var mıdır?

Merhaba,

Çocukluktan beri müzikle ilgilenmek istemiştim fakat koşullar uygun olmadı yapamadım. Şimdi denemek istiyorum.

Bir yandan da endişelerim var. Maddi durumum yeterli değil, öğrenciyim, kursa gidemem, ders alamam. Evde kendi çabamla öğrenebilir miyim?

Yaşım 24, bu yaştan sonra öğrenebilir miyim? Müzik kulağım var mı yok mu bilmiyorum. Yoksa gelişir mi?

Asıl sorun ne çalacağıma karar vermedim. Gitar veya keman olabilir. Klasik gitar istemiyorum, akustik olabilir veya başka birşey. Öneriniz var mı?

Çok soru sordum ama gerçekten akla ihtiyacım var kafam çok karışık. Sorularıma cevap vermek istemezseniz şarkı öneriside verebilirsiniz :)

0|0
4|10

En İyi Erkek Görüşü

• Evde tek başına öğrenmen zor ama imkansız değil. Çok sevdiğim bir metal grubunun gitaristi elektro gitar çalmayı kendi kendine öğrendi mesela ve muhteşem sololar atıyor adam.
    Yaşın gayet müsait ama daha erken başlasan daha iyiydi tabi. ama 35 yaşında enstrüman çalmaya başlayanlar var, sen gene iyisin yani
    Ne çalacağıma karar veremedim demişsin bence bas gitarı bir dene :)

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 9

• müzik aleti öğrenmen için illaki kursa gtmen gerekmez ilk önce çalacağın müzik aletini al ve uğraş başın ağrır ilk başta ama kulağın seslere alışır sonra git çalacağın müzik aleti için kitap al ya da netten nota bilgisi ve tavırları bul öğren yaparsın azim olursa

0|0
    0|0
    • Ne çalsam ki bulamadım.

• klasik gitar bas gitar elektro felan çok alışılagelmiş şeyler gitar bir kere her müziğe heveslenenin aldığı bişey

• Bende deneyeceğim kaç aydır ama bende bu tembellik olduktan sonra:(

0|0
    0|0
  • ben yaklaşık 6 yıldır falan gitar çalıyorum hiç bir kurstan eğitim almadım evde kendi imkanlarımla öğrendim o yüzden maddi kısmı endişelendirmesin seni 100 tl ye bir gitar al gerisine ben yardımcı olurum

0|0
    0|0
  • müzik ruhun gıdasıdır ruhun var olduğu sürece müziğe erişebilirsin

0|0
    0|0
  • Hertürlü hiç takma ana netteki des videoları pek verimli değil hocaya gitmen daha verimli olur iyi bir hocaya:-)/)

0|0
    0|0
  • Piyanonun ufak yaşlarda başlandığını biliyorum. Müzikal bir yerden öğrenirseniz daha doğru olur yanlış yonlendirmiyeyim.

0|0
    0|0
  • Tabiki yoktur :)

0|0
    0|0
  • Hayır

0|0
    0|0
  • Bence öğrenebilirsin :)

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 4

• Halk egitim kurslari var.

0|0
    0|0
  • Öğrenmenin yaşı yoktur diye boşuna dememişler. Elektro gitara ne dersin. :) Gerçi kursa gitmeden de öğrenilmez elektro gitar belki. Klasik veya akustik gitar derslerine bir bak internetten sonrasında gitarı alıp denersin çok pahalı bir gitar alma yeni öğreneceksin zaten 50tl'ye bir gitar sonrasında geliştirdikçe belki iyi markların gitarlarından almaya karar verirsin. :)

0|0
    0|0
  • Gitar ve keman çok çok farklı müzik aletleri.

Gitar'ı kendi çapında belki az çok öğrenebilirsin... de keman işi epey zor.
    Bence üflemeli çalgıları deneyebilirsin , özellikle yan flüt. Bana hep bi' nebze daha kolay gelmiştir.

0|0
    0|0
  • Herkes öğrenebilir ya :))

0|0
    0|0
Yükleniyor...