Işın kılıcı tasarlayacağım, lazer kristaldiyotlarım nasıl beyler? (RESİMLİ)?

Işın kılıcı tasarlamayı planlıyorum, internette yapan var ama benim yaptığım biraz daha kalın olacak çapını neredeyse 2 katına çıkaracağım ışığı dağıtarak :D Sizce nasıl beyler ne düşünüyorsunuz?
www.hizliresimyukle.com/.../lazerkristaldiyot.jpg
o kadar küçük ki kameranın pikseli yetmemiş :D

Güncellemeler:
bu arada blue-ray lazer diyotlarıdır :D

0|0
1|1

En İyi Erkek Görüşü

• Yapta görelim bakalım, Işıksız lazerle nasıl bir kılıç olacak..

0|0
    0|0
    • ışıksız lazer mi? şu gördüğün diyotların kutuplarına akım bağlamam yeterli cahil kardeşim :)

• Hahha güzel fikir,
      Zaten normalde lazer ışını renksiz sanırım onu led lamba gibi bir şeyle beceriyorlar. yani led ne renk olursa o renk vuruyor olmalı.. Hiç merak edip araştırmadım, açıkçası şu soru altında tartışana kadar hiç bu kadar kafada yormamıştım =)

• ben bu kafayı her gün yoruyorum ya. çok meraklıyım... mesela kendi elektro gitarımın manyetiklerini kendim modifiye ettim...
      ama bu mavi ışın elde edenlerin led kullandığını sanmıyorum çünkü şu en az kırılan ışın kırmızı en çok kırılan ışın mor en yüksek frekansta olan mor en düşük frekansta olan kırmızı mantığına bakacak olursan en güçlü ışın da mor-mavi arası olacaktır... bu yüzden ışıkta tasarruf etmek için sadece mavi ışık vermeye çalışılmış olmalı... bunu da sanırım diyotun o küçük camındaki mavilikten kaynaklandığını düşünüyorum
      ÇEKTİĞİM resime dikkatli bakarsan diyotun ön camının hafif mavi olduğunu görürsün. sanırım mavi ışın vermesinin nedeni bu. ama öyle olunca tasarruf olmuyor ki... arkadan beyaz ışın gelip sadece maviyi geçiriyordur. bu tasarruf olmaz. yalnızca mavi ışın çıkartması gerek, bunu nasıl yapıyorlar bilmiyorum araştıracağım
      ama sanırım filtre olayı var yani maviyi geçiriyor sadece...

Kızlar Ne Diyor 1

Erkekler Ne Diyor 0

Erkeklerden En İyi Görüş seçilmiş!

Yükleniyor...