Osmanlı sevdalısı insanlar?

Her yerde görmeye başladım bu osmanlı sevdalılarını, daha doğrusu kula kulluk etmeyi seven insanları. bu bir bakıma cumhuriyet karşıtlığı değil midir? her şeyi geçtim böyle insanların homofobik olması beni benden alıyor. senin sevdalısı olduğun osmanlının köklü bir eşcinsel kültürü var ve sen homofobiklik yaparak kendi ecdadını da dışlamış olmuyor musun? Tamam yine osmanlıyı sev ama bari kültürünü gözardı etme ve seninle aynı fikri savunmayan insanları da barbarlar gibi dışlama

Güncellemeler:
He tamam, siz haklısınız.

0|0
2|11

En İyi Erkek Görüşü

• Osmanlıyı insanların sevmesinde ve övmesinde bir sıkıntı yok, çünkü insanların geçmişiyle gurur duyması ve sevmesi kadar normal bir şey yoktur ve bu dünyanın neredeyse tamamında böyledir. Buraya kadar bir sıkıntı yok. Esas sıkıntı, insanların tekrar Osmanlıya dönmek istemesi ve Cumhuriyetin değerlerini saymaması, Osmanlının geçmişte kaldığını unutması.

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 10

• Kultur mu ne kulturu bizim cumhuriyet kuruldugundan beri kulturumuz mu kaldi.. biz ne doguyuz ne batiyiz... Osmanliya donmek isterim cunku asıl ve asil olan turkluk o donemde yasanmis turkluktur

0|2
    1|0
  • senın kafan mı guzell korex falan mı ıctın.. osmanlının escınsel kulturu oldugunu nerenden duydun ogrendın eee zavallı ınsan.. sen daha tarıhı bılmıyosun kalkıp osmanlı dan cumhurıyet donemınden bahsedıyosun.. homofobık anlamını dahı bılmeyen sen zavallı ınsan.. tarıhı duzgun oku ve ogren..

1|0
    0|0
    • Haremde cariyer arasında var diyorlar.

Not : Bende inanmadim.

• kımın ne dedıgı umrumda degıl de bırılerının tarıhı bılmeden bos konusması cok canımı sıkıyor.. kendı savundugu trıhten barı haberı olsa gam yemıcem konustugu seyın ne oldugunu kımler hakkında konustugunu da dahı bılmıyor dengesızlık ona kıl kapıyorum.. sen kımsınde ecdadıma dıl uzatıyosun bıre densız..

• @LifeTheLover adamsınn kardesım sımdı ogrenmıs oldu tabı anladıysa okudugunu :D

• Hayır osmanlı insanlarını sırf görüşüne karşı diye aşağılayıp kemiklerini sızlatmana ne gerek var işte ben buna karşıyım bu kendini bilmezliğe.

1|1
    0|0
  • eşcinsel kültüre dair geçerli bir kaynak gösterebilirmisin?

0|0
    0|0
    • gösteririm ama katiyen böyle bir şey yaparak kendimi yoramam. git kendin araştır zaten görürsün. ben sana binlerce kaynak gösteririm, emek harcarım sen bana ''bunlar yalan'' deyip tüm emeğimi çöpe atarsın.

• bu cümlenle aslı olup olmadığını bilmedğin bir konuyu savunduğunu anlamaktayım. Osmanlıyla selçukluyla vs ile işim yok senin söylediğin şey ahkkındaki bilini ölçtüm sadece. Benim için konu burada kapanmıştır teşekkür ederim kolay gelsin

• Türk soyundan gelenleri severim ülke devlet yönetim biçimi ayırt etmem.

0|1
    0|0
  • Senin gibi Osmanlı içine giren şerefsizler işde onlar iyi sallıyorsun ha eş cinsel senin kökünde var

0|1
    1|0
    • evet. osmanlı torunu olduğumuz için eşcinsellik hepimizin kökünde var ve eşcinsellik kötü bir şey değildir

• Bir sıktır git ya mal mal konuşuyor sun
      Hepsinin kellesi gitmiş bunuda söyle

• Türk kültüründe eşcinsellik yoktur bir yerinizden uydurmayin eşcinsellik kültürüymüş lafa bak

0|0
    0|0
    • biraz tarihini ve kültürünü araştır

• neye dayanarak bana böyle bir atıfta bulunuyorsun? benim dizi ve tv programı izlediğimi nerden biliyorsun? bu yaptığın resmen iftira etmek ama şaşırmıyorum çünkü kendinize ve üslubunuza yakışanı yapıyorsunuz.

• Bak işine sen benim ecdadima eşcinsel diyorsun bu iftira olmuyorda ben diyince mi iftira oluyor bir şey soyluyorsan kaynaklar ini koyucaksin

• osmanlının eşcinsel kültürü varmış. kesin bilgi mi yayalım mı?

0|0
    0|0
  • osmanlı bizim tarihimizdir

0|0
    0|0
    • ben tarihimiz değil demiyorum. elbette öyle ama osmanlının kültüründe beğenmediğini ayıklayan insanlar var misal bunların en başında eşcinsellik geliyor. bu osmanlının kültüründe olan bir şey ve göz göre sırf kendileri beğenmediği için ''bizim kültürümüzde öyle bir şey yok'' diyorlar. var efendim. bal gibi de var.

• Ne mutlu türk um diyene ne mutlu cumhuriyetciyim diyene

1|0
    0|1

Kızlar Ne Diyor 2

• İnsan geçmişini sever-sevmez bilemem de mutlaka kabullenmelidir. Bu Osmanlı multi-sevdalılarının hangi güruh oldukları çok belli. Allah kahretmesin ya, sürekli saçma sapan kaynaklardan saçma sapan bilgiler ala ala kafayı yediler. Kendi çaplarında kalıyor olsalar gene bir şey demeyeceğim de bir b. ktan haberi olmayan insanların sağa-sola ahkam kesmesi beni çıldırtıyor.

Bir de bunların bir versiyonu daha var ki Türk Tarihi'ni bembeyaz sanar. Dünyada bir tek Türk milleti övgüye layıktır inanışındadırlar. Yazıklar olsun lan, o derece iyi olsak bu kadar kımıl zararlısı olmazdı etrafta. Koskocaman bir imparatorluk nasıl bembeyaz kalabilir, nasıl buna inanılabilir, nasıl kafa, nasıl mantık...

O değil de Hitler yapay-seleksiyon düşüncesinde haklı mıydı?

1|0
    0|1
    • ben burada o konuya girersem beni taşlarlar sanırım. Ama hitlerin zekasına hayranım. onun dışında osmanli ile alakalı söylediklerine katılıyorum. ben osmanlıyı kötülemiyorum, insan tabii ki tarihiyle övünebilir ama o dönemi tekrar yaşamak istemek ve sütten çıkma ak kaşık gibi anlatmak ruh hastalığından baska bişey değildir

• "seninle aynı fikri savunmayan insanları da barbarlar gibi dışlama" demişsin ama burada senin yaptığın da bu değil mi? Yani bırak, insanlar istediği gibi yaşasın. Kimsenin hiç kimseye karışma hakkı yok ki. Bence bırak gerçekten istedikleri gibi yaşasınlar, onların hayatı sonuçta. Beni deli ediyor demişsin, sanırım inceden de olsa bir takıntın var bu tür insanlara. Bundan kurtulmaya bak. Mesela bu yukarıda anlattığın konu beni ne rahatsız ediyor ne de deli ediyor. Hatta zerre ilgilendirmiyor. Seni de ilgilendirmemeli. Burada iyiliğin için söylüyorum, yoksa düşün dur bu tür insanlarla hayatın boyunca karşılaşacaksın ve bir süre sonra büyük bir takıntı olmaya başlayacak. Şu an kurtulmalısın bence :)

1|0
    0|0
    • haklısın ama ben sürekli bu tür insanlara maruz kaldığım için canımı sıkıyorlar

• Dediğim gibi kurtulmaya bak, yoksa cidden takıntı olaşacak sende. İyiliğin için söylüyorum. Mesela bende Türkçe takıntısı oluştuğu gibi. Konuşurken de yazarken de "yapicam" diyemiyorum. "Yapacağım" diyorum :) Bunun gibi...

Yükleniyor...