"Boş kum saati" size neyi çağrıştırıyor?

2 gün önce bir soruya cevap yazarken ansızın döküldü klavyemden. düşündükçe dehşete düşüyorum. şu şekilde "yalnızlık boş kum saati"... detaylandırıp kafa açıcak mevzuyu iyice derinleştirebilecek var mı :)

0|1
4|4

En İyi Erkek Görüşü

• İlk elden; değişimin olmadığı zamanın akmadığı bir mekanı, hiçliği, zamanın işlemediği bir boşluğu, algıda hareketsizliği
    derinlerde; kaybedilenleri, "hiç" kazanılamayacak olanları, olasılıkların olasılıksızlığını, değişimin durağanlığını, hayallerin ve umutların yok oluşu, varolanın artan değerini, geçmiş ve geleceğin anlamsızlığını, hiçbirşeyde artış veya azalışın olmamasını, kavramların karmaşasını
    son olarakta; varolmak ve yokolmak arasındaki ince çizgiyi, herşeyi ve hiçbirşeyi çağrıştırıyor...

0|1
    0|1

Kızlar Ne Diyor 4

Erkekler Ne Diyor 3

• votkama enerji mi katmalıyım yoksa enejiye mi votka katayım diye karar vermeye çalışırken yine aklıma geldi boş kum saati. neleri düşünüp nelerin peşinden koştuk bu yaşımıza kadar, elimizde ne var. boş ellerimiz. hayatımız resmen boş kum saati gibi, anlamsız, işe yaramaz, sadece bir süs eşyası düşlerimiz. Fikirler sadece masadan silinip atılan ekmek kırıntıları gibi. Düşüncelerimi suya katıp yerleri siliyorum, müzik diye geceyi dinliyorum, kadın diye gökyüzünü seviyorum, kuşları seviyorum. uğruna içilecek birşey bile kalmamış dünyada, hala yaşamaya çalışıyoruz. bazıları da yaşadıklarını zannediyor. peki ya diğer seçenekler. diğer yoldan gitseydiniz ne olacaktı.
    boş kum saatini sorularla doldurdum. bir tarafta sorular diğer tarafta hayatım var. akıyor ama karışmıyor birbirine su ve yağ gibi. yağ hep üste çıkıyor, elimde kalan yine sorular.

0|0
    0|0
    • köreldim. tükendim. gözümden akan yaşlarla beraber gitti hayatım. biramı yudumlayıp Ahmet Kaya dinlerken her zamanki gibi sıkı fıkıyız yalnızlıkla. hayır yanlış tahmin ettin, bu benim seçimim. neden kıymetini bilmeyiz elimizdekilerin. neden muhtaç olduğumuzu elimizin tersiyle iteriz. güçlü gözükmek için mi. ruhumun antibiyotiğini alamadım bugun, gönlümün nöbetçi eczanesi de kapalı.

• Bana o bitmek bilmeyen pazartesi günlerini çagrıştırıyor :))

0|1
    0|0
  • benden birşey çıkmaz bu konu hakkında

0|0
    0|0
Yükleniyor...