Sakar Şakir, Yedibela Hüsnü gibi Kemal Sunal filmleri hakında ne düşünüyorsunuz?

Rahmetli Natuk Bayhan'la Kemal Sunal'ın 8 tane filmi var. Sakar Şakir, Yedibela Hüsnü, Korkusuz Korkak gibi. Bu filmler bence yapılmış absürd komedi tarzında türk sinemasının gelmiş geçmiş en komik filmleri. Siz nerdesiniz?

0|0
4|10

En İyi Kız Görüşü

• Yedi Bela Hüsnü ' de ,''şimdi ananı laciverte boyadım it oğlu it'' diyerek, kelime hazneme en terbiyeli ve yaratıcı küfrü kazandırmış muhteşem ikilidir.

Mekanları cennet olsun.

1|1
    0|0
    • ceptel tum fılm kayıtlı o sahneyı gecenlrde arabada gıderken arkadasa gosterdım kaza yapıyorduk..natuk bayhan muhteşem 8 eserınden bırıdır.

Kızlar Ne Diyor 3

• Aklıma tosun paşa geldi :)

Aşk kalbimde yanan bir volkan gibidir, en sevdiğim tatlı kazan dibidir.

Leyla sev beni sokma müşküle seninle kaşık atalım iki tabak keşküle :))))

Hala izlerken gülünebilen filmlerdir. Hepsi şahanedir bence..

0|2
    0|0
  • 1000 kere izlesem bıkmam heralde.şimdi 1 diziyi izliyorum tekrarını verdiklerinde izleyesim gelmiyo çok sıkılıyorum.ama eskiler öylemi.onların yerini hiçbir film tutmuyor.

0|0
    0|0
  • Nostaljik Türk filmlerini hep sevmişimdir

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 10

• kemal sunalın hemen hemen bütün filmlerini severek izlerim. aynı filmlerini en çok tekrar tekrar izleyip de sıkılmadığım oyuncu sanırım bir tek kemal sunal var. bide ne buluyosun bu adamın filminde sacma sapan filmler diyenler var (biri annem biri sevgilim daha da cok tanıdığım var) gıcık oluyorum böyle diyenlere. bi kere oturup adam gibi izlememisler önyargıyla yorum yapıyorlar.

kemal sunalın en absürd filmlerinin bile çoğunda toplumsal mesajlar var. öğretmen olup istanbula gittiği film ağlatır. kardan kapanan köye deli olarak gidip kaymakamlık yaptığı film, koltuk sevdalısı olmayan belediye başkanı olduğu film, yüz numaralı adam öyle izlenip gülünüp geçilecek filmler değil. diğer filmlerinde de inceden biyerlere dokundurulur kesin.

hıhıh hıhıh eşeolueşek demesi için bile izlerim o da ayrı :)

0|0
    0|0
  • Salako ve davaro!

Şimdilerde çok yayınlanmıyorlar ama yakaladığım zaman mutlaka izlerim, hatta etrafta çocuklar varsa "gelim leyn inek şaban çıktı" dedimmi zaten lakaptaki ineklik kelimesi ilk etapta çocuğa tatlı geliyor...

Hemencecik şaban amcalarıyla ahbap oluyorlar :))

0|0
    0|0
  • lol Gardırop Fuat geldi aklıma. Bu ikilinin birleşmelerinden absürt şeyler çıktığını ben de düşünüyorum. Kemal Sunal gerçek bir emekçiydi. Mekanı böceksiz, bol çiçekli olsun.

* Natuk Baytan. Bayhan değil. : )

0|1
    0|0
  • Nedense Kemal Sunal'ı hep Şener Şen ile olduğu filmlerde ayrı sevmişim; şimdi dikkatimi çekti. Sanırım Şener Şen faktörü çok önemli orada. Zira, İlyas Salman'ı da o gülünür kılmış bir adam. Bu tabi ki Kemal Sunal kötü bir oyuncu demek değildir ama kimya gibi sanki. Şener Şen ile olduğunda daha güzel oluyor.

0|0
    0|0
    • aşağılamak manksatlı değil ama hani köylü kurnazlığı derler ya kemal sunal o yüzü gösteriyor filmlerde, şener şen hep ezen, kurnaz geçinen ama salak ağaları canlandırııyor. ilyas salman ise kara kuru, fakir, ezilmiş gariban köylüyü anlatıyor. filmlerin anlatım tarzları ve vurguları hep aynı yöne.

• 10 numara izle izle doymazsın :)

0|0
    0|0
  • doğru tespit, saydığınız filmler absürd komedi dalında zamanının en güçlü örnekleri.

0|0
    0|0
  • Konu Kemal Sunal filmleri ise Yüz numaralı Adam favorimdir .Bu aralar bir kanalda düzeltmiş olarak veriyolar filmleri(hd). İzlemesi daha zevkli oluyor. Umarın tüm eski türk filmlerine yaparlar.

0|0
    0|0
    • veriyorlarda kesiyorlar gecenlerde ıkı kanal kufurlu ve alkol laına fılan yerlerını kesmıs fılımlerın orjınallerı genelde 75-80 dakıka . fılmler bir saat bitiyor...örnek hanzo adlı kemal sunal fılmı ...

• deli deli küpeli güzel bence :)

0|0
    0|0
  • En sevdiğim aktördür kendisi..Hayatım boyunca saygı duyacağım ve seveceğim bikaç kişiden biridir..

0|0
    0|0
  • üstad kemal sunal.. Eseri türk sineması komedi ensitütüsü...

0|0
    0|0
Yükleniyor...