Metal ya da Hard Rock'a olan ön yargı?

Çevremde çok insan var bu tür müziklere ön yargıyla bakan. Bir kaç kişi tanıyorum seven. Bu tür müziğe ilgi duyan kız bile tanımıyorum ya. Varsa yoksa pop, yabancı vs. Sanki onlar çok anlamlı gibi bu türü eleştiriyorlar. Böğüren adamlardan ne anlıyomuşmuşum. Metal diyince satanist yapıyorlar adamı yav. Nedir bu önyarıgının nedeni, ya da sırf benim çevrem mi böyle?

Bkz.

http://youtu.be/8xPaeONSn_8

0|0
4|4

En İyi Kız Görüşü

• Benim çevremde de böyle insanlar var ben onlarla tartışmak istemiyorum 4 seneden beri heavy metal dinliyorum ve böğürmekten ne Anlıyorsun diye soranlara sende kliselikten ne Anlıyorsun diyorum kimse beni metalden vazgwçiremez:)

0|2
    0|0
    • Aaaaaa öyle deme kanka demet akalın 1 numara :D

http://youtu.be/aWxBrI0g1kE

• Yine iyi sıyrılmışsın aralarından. Benim durum da seninkine benzer. Ama hepsi değil tabi

• Hı Allah kolaylık versin o zamn :)

Kızlar Ne Diyor 3

• Açıkçası ben de screamy metali sevmem. Hatta nefret ederim ama hard rock post harikadır.

0|1
    0|0
  • Bence bu toplum kulturumuzle alakali bir durum

0|2
    0|0
    • katılıyorum ve halkımız okadar cahilki yeniliklere kapalı bir millet birde :S sorunlu bir millete sahip oldumuz üçün ama yeni nesil düzeltcek o cahiller tarihe gömülecek inşallaaaaah :)

• Hayatında kiss dinlemeyip "onlar çok böğrüyo" diyen adam var ya. He *mk he

http://youtu.be/LMcDg2HwOnM

• Yavaş yavaş belki kabul gördüğü günü biz goremeyiz ama olucak bigün inşallah

• Bulunduğun çevreyle alakalı. Sanırım yerel ve kapalı bir ortamda yasiyosun. Metal ve hard rock marjinalligin bir gostergesi degil artik. Cokca biliniyor ve dinleniyor.

0|0
    0|0
    • Yoo İstanbul kadıköyde yaşıyorum. Hepsinde değil ama çoğunda metale ön yargı var. Marjinallik konusu değil olay. Belki de benim arkadaşlar öyledir. Bilmiyorum.

Erkekler Ne Diyor 4

• öyle bişey yok ama böyle kendi kendini afişlersen hiç şüphem yokki olur.

0|1
    0|0
    • Kendimi afişlemek? Evime gelen adam müziklere bakınca onları görüyorsa bunun neresi afiş güzel karşim?

• Ben de seni şu "hande yener süper yhaaa" cılardan sandım bir an :D

Ya sorun ne biliyo musun. Sorun kulaklığı takıp sesi açınca metalse rahatsız etmesi, popsa normal karşılanması. Çevre de değil sorun toplum ya. Sanki bunları dinleyip kedi kesiyok a*k :D

• :) ben gece daha bu gece öyle bir rock dinledimki nerdeyse alıyodum :D yan komsunun ofladını ben duydum :D ne hande yeneri yaw türkce şarkı dinlemem ben. ama popuda severim ama rock başkadır. aşkdır. kutsaldır. türkçe dinlediğim tek sanatcı var oda ahmet kaya. onunda adı yok zaten :D adamın yaptı müziğe özgün müzik diyolar oda bizden :D

• Git biraz Dorock bar da takıl. Tüm çevren rock ve metlacilerden oluşur.

0|1
    0|0
    • RockNRolla'da var unutma :D

• Abi onlar değil mesele. Çok gittim rock barlara. Sonuçta diğer arkadaşlar var. bir de üniyi dışarda okuyoz, ortam var. Doğal şartlar da var yani lütfen ama :D

• Rock'n rolla iyidir.

• Daha pop kültürünü kaldiramayanlar var:)

0|1
    0|0
Yükleniyor...