Evrende Dünya'dan Başka Yaşam Var mı?

Sonsuz olan evrende bizden başka yaşayan canlılar var mıdır? Bizi kontrole gelen ufolar var mesela..

Güncellemeler:
Dünya dışında da başka varlıklar vardır. Ancak o varlıklar nurani varlıklardır. Kur’ân lisanında onlara melaike ve ruhaniyat denilir.

0|0
3|5

En İyi Kız Görüşü

• Uzaylılardansa , insanlığın çok eski zamanlarda başka bir gezegene göç etmiş olması ihtimaline daha çok inanıyorum. Mükemmel olmaz mıydı, senin gibi bir şeyi bambaşka bir alemde bulmak, senin gibi düşünüp senden farklı şeyler yaptığını bilmek?

0|1
    0|0

Kızlar Ne Diyor 2

Erkekler Ne Diyor 5

• Öncelikle, soruları dininizde ki materyallerle göre cevaplamaya çalışırsanız, evrensel bir nitelikte olmaz, o dini kabul etmeyenler için saçma bir cevap olur. Şimdi öncelikle evren nedir? Sistemleri, galaksileri, karadelikleri ve diğer uzay cisimlerini, karanlık maddeyi, ve uzayı içine alan sonsuz bir yapıdır. Evren sonsuzdur, sınırlı olan şey karanlık maddeyi, onun evrende kapladığı hacmi, ve maddi yani materyal biçiminde olan herşeyi kapsayan Uzaydır. Uzay büyük patlama sonucu oluşmuş, ve sonsuz olan evrende genişlemeye başlamıştır. Tıpkı mermer zemine aynı merkezden döktüğünüz suyun mermer üzerinde giderek hacmini artırması gibi. Ama bu olayların farkı, suyun mermer üzerinde yer çekimi ve sürtünmeden dolayı bir süre sonra genişlemeyi durdurması ve büyük patlamanın, mermer gibi yatay bir düzlemde değil, belli bir noktadan sonsuz doğruların oluşturduğu, sonsuz düzlemle, evrenin barındırdığı sonsuz yöne doğru saçılmasıdır. Uzayı içine alan ve uzayın dışında kalan sonsuz alan, hiçlik ya da bilincimizin algılayamadığı şeylerin bütünü evrendir. Şimdi soruya gelelim, evrende yalnız mıyız? 15.000 karakter yazma hakkım olsaydı, gerekçeleriyle bazı kuram ve teorileri gündeme getirir, sonra bunları değerlendirip, cevabımı söylerdim. Ama malesef bu imkanlarda sadece şunları söyleyebilirim. Günümüzde, uzaydan, dolayısıyla evrenden, bilinçli bir canlı organizma veya bizim boyut algımızda olmayan bir varlık, gelip alenen varlığını ortaya koyup bunu bize hissettirmiyorsa, veyahut aynı şekilde biz evrenin herhangi bir yerine gidip böyle bir varlık ile karşılaşmadıysak, varlığını hissetmediysek, ya da onunla sözlü ya da sözsüz herhangi bir iletişimimiz olmadıysa, böyle bir varlık aslında yoktur. Bu nedenle şuanda böyle bir varlık yoktur, varsada biz bilemiyoruz. Bilinmezleri gerçeğe uyarlamanın tek yoluda onun bir bilinmez olmadığını kanıtlamaktır. Bu yüzden şu an eğer böyle bir varlık, vardır dersek, bunun hiç bir şekilde ciddiyeti yoktur, sadece kendi inancınızdır.

0|0
    0|0
    • Uzay dediğin şeyden kastın nedir? Dünya ile uzay arası vs mi? Evrenin genişlemesi galaksiler arası uzaklıgın artması demektir aynı zamanda , balon üzerine cızılen işaretlerinin arasının şiştikce artması gibi. Evrenin sonsuz olmasını bigbang ile oluşan şeylerin hacim kaplayacak sekılde var olmasına baglıyorsun , aynı evrenın genıslerken nereye dogru genıslıyor demek gibi. Fakat uzayın evren ile baslamadıgını , evrenin uzaydan once oldugunu bilim söylememekte bunlar senin bilimsellikten uzak düşüncelerin. Bigbangin söylediği evrenin oluştugu.

• Bir daha okuyup anlamanı öneririm.

• Onlara ufo denmesini saçma buluyorum ama bizden farklı başka ırkların da evrende yaşam sürdüğüne inanıyorum. İslamda da bildiriliyor zaten.

0|1
    0|1
  • Var kesin

0|1
    0|0
  • ben var olduğuna inanıyorum.

0|1
    0|0
  • Evrenin sonsuz oldugunu kim söyledi?

0|0
    0|0
    • evren dedigim yaşam süresi değil milyarlarca galaksi var dünya dısındaki alanda onu kastediyorum

• Soruya cevap olarak yazdım.

Yükleniyor...