Lezbiyen Kitapları?

Lezbiyen ya da Biseksüelliği konu alan roman ya da biyografi Türü Kitapları biliyormusunuz?

Film önerisi de alabilirim.

0|0
2|7

En İyi Erkek Görüşü

• Mustafa Altıpatlar'ın pardon Altıoklar'ın debut filmi "Denize Hançer Düştü"de vardı lezbiyen bir ilişki. Jean Genet provaları yapan 2 kadın. Biri Nur Sürer idi, diğerini hatırlamıyorum. Ki, Dul Bir Kadın'da da Müjde Ar ile bir sahnesi vardır Nur Hanım'ın.

Kız Poinem. Jean Genet pası veriyorum sana bu vesileyle.

Romanlardan aklıma Attila İlhan'ın Fena Halde Leman'ı ve Haco Hanım Vay'ı geliyor bir de.
    Virginia Woolf'un Orlando'su da ilgini çekebilir. İstanbul'daki uyanış sahnesi ilginçtir. Sally Potter de 92'de bir uyarlamasını gerçekleştirmişti.

Çok film var. L. Sagan'ın Üniformalı Genç Kızlar'ından, Spielberg'in Mor Yıllar'ına... Petra Von Kant'ın Acı Gözyaşları'ndan, Wachowski Kardeşler'in Bound'una... Yığınla film. Mesela 29 yapımı Pandora'nın Kutusu, "lezbiyen ilişkinin" 7. sanattaki ilk zaferidir. Lulu rolündeki Louise Brooks, yanlış hatırlamıyorsam bir vapurun/geminin rıhtımında hemcinsiyle öyle ateşli bakışmıştı ki. Yani, bir şeyler olacaktı, bunu seziyordunuz.

Ama ben sana direkt vurucu bir örnek vereyim:

>>> "Gia" (1998)

Ünlü top model Gia Carangi'nin "inişli" öyküsünü izlerken belki de gözyaşlarını tutamayacaksın. Beni 15 yıl önce ağlatmıştı. Angelina Jolie, belki de en başarılı oyunculuğunu Gia'da sergilemiştir.

1 ay sonra tekrar geleceğim bu soruya. Gia'yı hala izlememiş isen çekeceğin var.
    Şaka yapıyorum :) Ama değilse telafi et lütfen.

0|0
    0|0
    • Izledim defalarca onu ve çok sevdim. Burdan anladım zevklerimiz tutuyor diğer film ve kitaplara da bakacağım çok teşekkür ederim

• Rica ederim. Unutmadan. Sanki Andre Gide'nin de böyle lezbiyen temalı bir romanı vardı. Yine de araştırırsın.
      Gia'yı çok seven birini görmek de ne güzel.

• Erkek Biseksüelliği anlatan bir film yokmu?😎

Erkekler Ne Diyor 6

Kızlar Ne Diyor 2

• 'Mavi en sıcak renktir' bu film güzel üstelik altın palmiye ödüllü

1|0
    0|0
    • Şuanki sevgilime o filmden etkilendiğim için geldim :) teşekkürler

• Yes or no filmini öneririm bu filmi mutlaka izlemelisin bence. Etkilenmen garantidir 2. Side var asla izlediğin için pişmanlık duymazsın eminim buna :)

0|0
    0|0
Yükleniyor...