Kapat

Lucy yi izleyen var mi?

Limitless tarzi bir film. Insanlarin yapay bazi maddelerle beyinlerini zorladiklarini tamamini degil 100de 10unu kulladigimiz beynimizin bilimkurguyla karistirilip tamamini 100de 100unu kullanmaya eristiginizle olanlari olabilecekleri anlatiyor. Ben izlerken surekli agzim acik kaldi ve hayatimizin ne kadar sacma oldugunu gordum. Uzun suredir dusundugum sey zaten insanlarin yemek icmek barinmak ciftlesmek ve ibadet etmek icin hayata gelmis olduklarini kabullenmek istemiyordum. Tamamen dunyaya gelis amacimiz farkli olmali ki; ben evrime inanan birisiyim. Bu filmden sonra ne kadar basit yasadigimizi gordum hayatimdan sogudum. Para kazanmak daha iyi giyinmek daha guzel bir telefon kullanmak icin yasayan insanlar var hem de sorgulamadan ne aci. Izlemediyseniz bu filmi izleyin derim. Sanirim ben de hayatimda su yasimda henuz yasamadigim onca sey varken ki bunlar bir sure sonra zevk vermiyor yineleniyor; lucy gibi sonunun sadece yok olmak oldugunu bile bile cph4 gibi yapay bir madde kullanip o bilimkurgundaki butun beyinsel aktiviteleri getceklestirmek isterdim. Yuzde 20si 30u 50si degil yuzde 100une gelip yok olmayi cevreye hala mudahale edebilmeyi somut degil soyut bir varlik olarak her yerde olmayi cok isterdim. Tabii bu film bir bilimkurgu ancak realitesi yok degil.

0|0
0|12

En İyi Erkek Görüşü

Senin görüşün var mı?

0/2000

Gönder

Erkekler Ne Diyor 11

• güzel film evet ama zeka kullanmaya gelince insanlar yeteri kadarını kullanıyor kimse geliştirmek adına fazla bişey yapmamaya başladı artık özellikle bizim ülkemizde hazıra konuyoruz hep

0|0
    0|0
  • Fragmani izledim limit yok geldi aklima ve ben taklit islere saygi duyamiyorm

0|0
    0|0
  • izledim güzel kadın :D

0|1
    0|0
  • ben izledim %30unu kullansam yeter

0|0
    0|0
  • soruyu takibe aldım, yarın okuyacağım.
    Gerçi cevap vermeme bile gerek yoktu. Yinede yazayım dedim ^^

0|0
    0|0
  • güzel film dicektim sen ilerletmişsin baya saygı duydum gidiyorum :)

0|0
    0|0
  • Ben izledim mükemmel filmdi bebeğim

0|0
    0|0
  • Sen etkişsinde kalmışın çok yazık :/

0|0
    0|0
  • izletirsen izleris :D

0|0
    0|0
  • Filmi izledim yazıyı okumadım. O nick ne be canısı :s