Nedir bu genel kültür soruları?

Nasıl çözülür ?

Bol bol test çözerek mi öğrenirim yoksa başka ip uçları var mı yetenekli olabilirim ama genel kültürde napcam ?

not:kpss ye gircem de :-/

sen bilmezsn gizlicik link

Güncellemeler:
Geçmiş sınav sorularını çözdüm sadece türkçe 30 soruda 26 net yaptım

mat çözmedim ama tahmini 15-20 net yapabilsem genel kültürde toplam kaç net yapmam lazım güzel bir puan için..

Sınava İlk kez gireceğim

0|0
2|11

En İyi Erkek Görüşü

• gazeteleri oku hergün haber bültenlerini çok izle trthaber ve ntv nin yayınlarını çok takip et bunlar fayda eder bide çok kitap okumalısın özellikle türkçe soruları tarih cografya soruları için matematiktede çok test çöz farklı kaynaklardan sorular çöz konu tekrarı yap güzel bişeyler olur inşallah

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 10

• Kpss'ye girmedim tam içeriğini bilmiyorum ama yıldan yıla tekrar eden sorular oluyorsa bol soru çözmek iyidir herhalde.

Onun dışında: gazeteleri okumak, güncel konulara ilgi duyup takip etmek, yakın ve eski tarihteki önemli olayları bilmek, önemli buluşları bilmek, mucitlerini bilmek, iyi bir coğrafya bilgisine sahip olmak, milli başarılarımızı bilmek, sanat konusunda bilgili olmak genel anlamda genel-kültürü arttırır.

0|0
    0|0
  • sana bir taktik vereyim, mynete üye ol bilne kazanır oyunu va ona gir, orada genelkültür soruları var, diğer yandanda vikipedini aç, bilemediğin sorulara ordan bak. ben bu oyun sayesinde genel kültürümü 2ye katladım :)

0|0
    0|0
  • bu ne yaaa .)- deli kaıdn gorunumuu :)- zeka sonradan gelişen bişey değildir pek..

0|0
    1|0
  • hahahhahahhh :DDD çözülmez abicim onlar yaaaa...

genelş yeteneğim full e yakın ama resmen kültürsüz çıkanlardanım ben dee :(

özellikle tarihde atış full serbest :D

0|0
    0|0
  • ful kitap falan oku tarih oku okumakjla olur bu genel kültür gazate falan

0|0
    0|0
  • Bir ay boyunca kahvehaneye takıl. Ciddiyim hee amcalarla haber izle falan :) Cıkan soruların cevabı hep orda

0|0
    0|0
  • test çöz,sev,dua et

1|0
    0|0
  • Ne mezunuzun

0|0
    0|0
  • Bu tür sorular genelde mantığa dayalıdır diye biliyorum.

0|0
    0|0
    • öylemiymiş umarm mantıklı düşünebilirim sınavda

• ama ben o zaman kendime müdahale edemiyorum ki :((((

• Bu gibi durumlarda hemen evrensel bakış açısına girer kendi kendimi rahatlıkla motive edebiliyorum. Sana anlatayım derim ama hem uzun hem çocukça gelir hemde motive olayı kişiden kişiye değişir. Nediyeyim umarım başarılı olursun.

• ansiklopedi oku

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 2

• kimin genel kültür sorularından bahsediyorsun hangi sınavın ?

0|0
    0|0
    • kpss

• sorulardan mı öğrencem konuyu öyle oluyor mu yani

• tabi. Tarihi ve anayasa öyle halloldu ki mantıkende konu sana bu oldu şu oldu der ama soru yoruma dayalıdır. Daha çok şey öğrenirsin.

• soru çöze çöze öğrenip geliştirebilirsin.

0|0
    0|0
Yükleniyor...