Şeriat savunanlar daha iyi diyenler hangi ülkeyi örnek alıyor?

Evet arkadaşlar şeriat ı destekleyenler hangi ülkeyi örnek alıp şeriat güzel diyor, hz. Muhammed dönemi demeyin peygamber yönetmeyecek artık ülkeyi, evet cevapları bekliyorum herkese +1

Güncellemeler:
Evet arkadaşlar sadece sorgulama amacında bir soru neden şeriat, daha sonra diğer görüşleride soracağım kapitalizm komünizm emperyalizm liberalizm gibi

0|0
0|9

En İyi Erkek Görüşü

• Şeriat gelse 2 günde kendilerini asarlar haberleri yok.

0|1
    0|0

Kızlar Ne Diyor 0

Kızlar görüş yazmamış.

Erkekler Ne Diyor 8

• ahh güzel kardeşim keşke şeriat ile yönetilen ülkeler olsada soruna cevap verebilsek... Şeriat yönetimi 1920ler de halifeliğin kaldırılmasıyla malesef tarihe gömüldü. Şeriatı peygamberler yönetmez hem Bakınız Yavuz Sultan Selim halifeliği İstanbul'a taşıyarak halifeliğini ilan etmiş ve kullanmıştır. Şeriat padişaha bile dava açabilen hatta elinin kesilmesi karşısında padişahın sesinin çıkmadığı yönetim biçimidir. Bakınız Fatih sultan Mehmet'in mahkemelik olayı.. Kötüleyecek kadar keşke öğrenmeye çabalasanızda burdan sizlere anlatsak ama nerdeee yok recm var yok asıyorlar falan filan islamiyetin gelmesiyle insana verilen değer artmıştır bakınız cahiliye dönemi kız çocuklarının gömülmesi.

1|1
    0|0
    • Fatih sultan mehmet halifemiydi

• Evet hem Zekat veririm hem namaz ama ben şeriat düzeni. nasıl bilmiyorum hala, Emeviler yozlaşmaya başladığı dönem dedin, peki. ozamanda peygamber torunları hasan ve hüseyin öldürüldü, şeriat düzeni yoldan çıktıkları içinmi öldürdü, böylece halk korkutıldumu, Emevi döneminde arap milliyetçiliği yapıldığı bir dönemdi ve arap olmayanlar ikinci sınıf müslüman görülüyordu, Türkler köle olarak götürülmüştü hatta kölemen türk devletinin adı ordan geliyor, şeriat kuralları İdeal i omu, ya da yavuz Sultân Selim ve şah ismail arasında geçen ve oyüzden sadece gücü koltuğu korumak için binlerce Türkün öldürülmesi şeriat için İdeal mi, eğer İdeal dediğin varsa sorularım olacak, İdeal şeriat yönetimini araştırıyorum çünkü

• konunun derinliğini açıkcası bilmiyorum ideal şeriat diye birşey duymadım. Şeriat Kuran hükümleriyle insanları yönetme sistemidir kıldığın namaz tuttuğun oruç ve zekat kuranda belirtilir ve buradan yapılması gerektiğini biliriz yoksa bunlar anayasada felan yazan şeyler değildir. Diğerlerine gelecek olursak emeviler dini kendi aleyhlerinde kullandılar ne bileyim işte şunu yaparsan kabrine yılan gelir, böyle yaşarsan şöyle olur batıl hadisler ile dini doldurup yozlaştırdılar günümüze yansıdı bunların bazıları ve dediğin gibi milliyetçilikte şeriat yok veda hutbesinde "beyazın siyaha üstünlüğü olmadığı gibi siyahında beyaza üstünlüğü yoktur" buyrulmuş. Şeriatte 3 çeşit ceza var Kısas, Had (el kesilmesi) ve Ta'zir. diğer konulara yabancıyım bildiğim kısımlar sadece bu kadar netten bakıp yalan yanlışta bilgi vermek istemiyorum

• Şeriatın uygulandığı bir devlet yok. Şeriat Alalh'ın koyduğu kurallardır. Müslüman bir kimse şeriata hayır diyemez. İran'dan boş boş örnekler getirip durmayın. İran şeriat devleti değildir. Yani hoşuna gitmese de müslüman olmak istiyorsan şeriatı kabul etmek zorundasın.

0|1
    0|0
    • Şeriat iyidir dediğin allahın kurallarıdır, haklısın ama o kurallar nerde yazıyor, iran Suudi Arabistan ya da diğer devletler örnek vermedim, örneği sordum sadece, bu kapitalizm ya da komünizm de olabilirdi sadece bilgilenme amaçlı, iyi denilen şeyi öğrenmek istiyorum, diğer günler başka görüşleride soracağım, evet kurallar neler ya da nerde yazıyor, neyi referans alıp değerlendireceğim,

• Şeriat kadar saçma bir devlet düzeni yok

1|1
    0|0
    • Örnek sormayacağım kötünün örneği olmaz :)

• Hayır kardeşim :) orda diger arkadaşı tiiye alıyordum

• Benimki tarafsız gazetecilik, ne bulsam soruyorum :)

• var mı öyle bir ülke? Resmi dil arapça olacaksa destek lerim

0|1
    0|0
    • Şeriat örnek aldığın güzel gördüğün yerler neresi, hayalindeki islamı sormuyorum, hangi ülke örneğin var mı şeriat ı sevdiren,

• Osmanlı Devleti.

0|1
    0|0
    • Hangi padişah dönemi

• Osmanlı zamanında genel ev veya fahişelik mesleği yapan yokmuydu, bildiğim kadarıyla fahişelik yapan birisi Evlenirse başka şehirde yaşama zorunluluğu vardı, bide devlet bizi zorluyorsa Zekat vermeye bu sevabı devlet yapmış oluyor, allah ile kul arasına girmek olmuyormu

• Eğer zekata teşvik etmezsen yapmazlar Hz. Muhammed ( s. a. v ) öldükten sonra bazı kabileler zekat vermek istemedi o zaman ki halifeydi sanırım Muhammed ( s. a. v ) öldü diye din mi bitti diye cevap vermiş yani insan nefsini boş bırakmamak lazım. Genel eve gidecekse bekarlar gitsin evli insanlar zina yapmasın ( bence )

• şeriat diyince ne geliyor aklına?

0|1
    0|0
    • Sana hayalindeki islami yönetimi sormuyorum, kominzm deyince sowwetlerbirliği gelir küba gelir, liberalizm deyince hollanda gelir, kapitalizm deyince amerika gelir bunlara bakar yorum yaparsın, şeriat örneği hangi ülke neyi örnek almalıyız

• bu senin ne anladığınla orantılı... şeratın ne olduğunu bilirsen seçeceğin modelde ona göre olur.. iranda şeriatla yönetiliyor malezyada...

• Ben beğendiğin şeriat modelini soruyorum, şeriat güzel diyenler hangi uygulamayı gördü hangi ülkeden dolayı seviyor benim sorum onlara, kapitalizmi begeniyorsan o ülkeyide söyleyebilirsin

• Yıl 2014 arap çölünde yaşamıyoruz.

0|1
    0|1
    • :))

• Senin şeriat dediğin arap bedevilerinin kültürüdür bunu din diye millete dayatınca sonuç belli şu an için biraz gündemi takip etmek yeterli.

• Ben bişey demedim :))

• şu an örnek yok...

0|0
    0|0
    • aynen kanka sana katılıyorum

• Ben hep sana katılırım hacı

• Örnek olacağını nerden anlayacağız bir yönetimin kuralların doğruluğunu nerden bileceğiz, kurallar nerde yazıyor, neye göre şeriat yönetimi geldi diyeceksin

Yükleniyor...