Genel kültürümü nasıl artırabilirim?

genel kültürümü nasıl artırabilirim böyle izlenen fizlmlerden dizilerden vinelardan haberdar olmak istiorum bişe konuşulduğunda büzülüp kalmak istemiorum napayım nereleri takip edeyim ya da herhangi bir bilgiden

0|0
12|19

En İyi Erkek Görüşü

• Öncelikle bilgi edineceğin, kendini psikolojik, felsefi, sanat alanlarında geliştireceğin kaynakların tespitini bir kenara bırakırsak. En başta edinmen gereken duygu Merak, ardından Tutku. Bunlarla beraber sorgulama ihtiyacı, yorumlama isteği, araştırmaya, öğrenmeye ve keşfetmeye olan açlık, gerekliliği yadsınamaz, bulunması gereken davranış ve yetilerden. Bu gereksinimleri sağladıktan sonra, daha önce bu yollardan geçmiş insanların rehberliğinde , kaynak araştırması ve tespiti yapabilir, tavsiye ve öğütler alabilirsin. Ardından sonsuz bir süreç olan karakter, kültür gelişimine ilk adımını atıp, her bir adımda dahada aydınlanarak, hayattan ve düşünmekten keyif alırken, bu sonu olmayan yolda ilerlemeye devam edersin.

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 18

• kitap okuyarak elbette bilgisayar ile degil kitap kitap kitap.
    vine film facebook 'tan haberdar olman senin genel kulturunu gelistirmez.
    gundemdeki konulari bilip kafa sallamana olanak tanir aaa evet gordum super komikti yaaaa. diyebilirsin.

lakin kitap ile edebi, dini, politik, tarih bilgilerini yukseltirsen ilelebet bilgili ve girdigin ortamlarda lider olacaksin. secim senin.

1|0
    0|0
    • ne çeşit kitaplar okuyayım

• sevmeyecegin degil, severek okuyacagin kitaplar oku,

lakin ben senin yerinde olsam,
      1- osmanli padisahlari (ansiklopedi tarzinda bir kitap alirdim nasil baslamis nasil bitmis. kac kisi gelmis gecmis.
      2 - Kur-an meal'i alirdim turkce olarak ne nedir hepsini okurdum.
      3 - Kisisel gelisim, kitabi psikolojik (basarinin 40 sirri vesaire gibi)
      4 - Bir Roman
      5 - Bir dostoyevski

gibi...
      5 tane alsan 50-100 lira verirsin sonra bir bakmissin evde kucuk bir kutuphanen olmus.
      geceleri uyumadan once oku yataginin ustune bir raf caktirt. ben oyle yapiyorum gun icinde okumam.
      yatagima giderim bazen 5 sayfa bazen 50 sayfa okurum
      gozlerim yorulur uyurum.

• her gün düzenli olarak ekşi sözlük oku.

1|1
    0|0
  • Bunların genel kültür değil.

Popüler kültür olduğunu bilrek başlayabilirsin.

2|1
    0|0
    • aman işte neyse

• Ağzımdan aldın sözü :-)

• @Acqua teşekkürler

• Ortaminda bulundugun kisilerin konustuklarina vakif olmak icin nemalandiklari sosyal medyadir kitaptir tvdir vb kendine pay bicmen gerekir ki konuya hakimlik kurasin

0|0
    0|0
  • bol kitap okumak günlük gazete dergi vs.. kafana takılan konularda haber siteleri ve vikipediden istifade edebilirsin...

0|0
    0|0
  • araştıracaksın okuyacaksın gündemi takip edeceksin internette sırf facede burada falan takılmayacaksın

0|0
    0|0
    • nerde takılcam

• alcamdaa şu an alamam çok pahalı briktirmem lazım para

• o zaman alana kadar bilgisayardan takip et günlük gazetyeleri oku bol bol kitap oku araştırma tarih kitapları bilim kitaplar D&R bulursun

• Genel kültüre bak :))

1|0
    0|0
  • rock, klasik, metal müzik hakkında öğren. imdb 250 yi seyret. yabancı, simyacı gibi romanları oku.

0|0
    0|0
    • ben metal sevmiorm ama klasikde öyle

• önemli olan sevmek değil, bilmek. metallicanın şarkılarını bilsen yeterli. klasikten mozartın, beethovenin ve mahlerin kim oldugunu bir iki senfonisini bilsen yeterli.

• gizlilikten cikarak baslayabilirsin

0|0
    0|0
  • kitap oku kssisel gelisim

0|0
    0|0
  • Genel kültür kartları var. Bunlardan öğrenebilirsin değişik bilgileri.

0|0
    0|0
  • böyle devam et napcan kültür mültür

0|0
    0|0
  • onedio ya gir işe yarar seyler var eğlenirsin hemde ;)

0|0
    0|0
    • haa ordaki testler çok komik:) yapıodm biara

• Araştır google amca ne güne duruyo :d

0|0
    0|0
  • gazete

0|0
    0|0
  • Gazete okuyacaksın günlük olarak gündemi ordan takip edebilirsin.

0|0
    0|0
  • Haber gazete

0|0
    0|0
  • Guncel olaylari takip et

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 12

• gündemi takip et gündem hakkındaki yorumları oku yabancı filmler vs. izle basket maçları futbol konusunda bilgi edin

1|0
    0|0
  • Sözlüklerde gündemi takip et birkaç entry oku haberin olur ortamdan. Haber gazetelerine bak en son ne olmuş ne bitmiş diye. Güncel şarkılar inde youtubeda popüler müziklere bak. Vine falan diyosanda gir vine'a keşfetten popüler olan vinelara bak. And mission complete

0|0
    0|0
  • sabah evden cıkmadan haberlerı ızle
    arada bı youtube'a gır
    facebooka gır
    sosyal medya onemlı
    ınsanlarla konus ve dınle onları
    kıtap vs oku
    kutuphaneye gıt yeterlı bence

0|0
    0|0
  • Çevre edin

0|0
    0|0
  • Araştır, izle ve en önemlisi oku, oku, oku...

0|0
    0|0
  • Yazdıkların genel kültür değil

0|0
    0|0
  • kitap gazete

0|0
    0|0
  • Kitap okuyarak tabisi dicemde detayı görünce vazgeçtim :)

0|0
    0|0
  • genel kültür ne zaman vinelerden haber almak olmuş la

0|0
    0|0
    • ya her ne haltsa herşeyden haberm olsun istiorum

• her konuda bilgili olmak

• Kitap oku. Okuyamiyorsan dinle.

0|0
    0|0
    • nası dinlicem okan bayülgeni mi açıyım

• Ya mesela atiyorum alkisarla yasiyorum da dostoyevski var suc ve cezaydi sanirim. ya da internette bulursun illaki. Ama okursan daha iyi olur. En azindan altini cizersin filan aklinda kalir tikanmazsin

• Onedio diye bir site var. Her alandan haber var. Git hergün göz at çok güzel. :-D çok şey katar.

0|0
    0|0
  • Bende istiyorum

0|0
    0|0
Yükleniyor...