Dünyada kaç ülke var?

dünyada kaç ülke var? internetten baktım belli bir sonuç bulamadım.heryerde farklı diyor.bilen var mı?

Güncellemeler:
şu an bile farklı kesin bır yanıt ıstıyorum

0|0
1|7

En İyi Erkek Görüşü

• Dünyada 196 tane ülke varmış.

0|0
    0|0
    • link yalancısıyım.

• Dünyanın en büyük ve en geniş teşkilatı olan Birleşmiş Milletler’e göre, günümüzde B.M’ye üye ülke sayısı 171'e ulaşmıştır. Andorra, Tayvan, Kribati, Kuzey ve Güney Kore, Liechtenstein, Monako, Nauru, San Marino, İsviçre, Tongo, Tuvalu ve Vatikan dışındaki dünya'daki bütün ülkeler Birleşmiş Milletler'in üyesidir. Buna göre dünyada bulunan ülke sayısı 184’dür.A.B.D’nin, dünyada 190 ülkenin var olduğunu söylemesine rağmen, Coca-Cola’nın satış listelerindeki ülke sayısı 196'dır.

Erkekler Ne Diyor 6

• resmi olarak 190-200 ülke var.litvanya, letonya, polonyanın bu dünyada olması bile yeter :)

0|0
    0|0
  • Resmi olarak tanınmış ve Birleşik Devletler'de kayıt olmuş 190 küsür ülke var.Fakat dünyanın bir yerlerinde kimsenin duymadığı bilmediği anlamadığı insanlar kendi devletlerini kurmuştur buna eminim :)

0|0
    0|0
  • 208 ülke vardır bunlardan 192 si Bm tarafından tanınmıştır.

0|1
    0|0
  • bende merak etmişimdir bu soruyu ama hep değişken bi sayı bu belkide biz bunları yazarken yeni bi devlet kurulması için temelleri atılıyodur :D ilginç

0|0
    0|0
  • türk telefokomun hizmet verdiği bağlantı kurduğu ülke sayısı 250dan fazladır.

0|0
    0|0
  • BM ye göre 192 idi sanırım en son

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 1

• her yerde sonuçların değişmesinin sebebi bazıların tanınmıyor olması.mesela BM 194 tane ülkeyi tanıyor...kendini ülke ilan edenlerin sayısı 250 den fazla.

0|1
    0|0
    • kesin mi?

• Çok doğru resmi olmayan devletler de var.Yani sadece BM'nin tanımadığı.

• kesin diyemezsin çünkü dünyadaki ülke sayısı ama neye göre? BM ye göre mi?ABD ye göre mi? AB ye göre mi? T.C ye göre mi ? kime neye göre herkes bir yerleri tanımıyor.

Yükleniyor...