Sizce en iyi Coen kardeşler filmi hangisidir?

Benim top 10'im şöyle.

1- The Big Lebowski

2- O Brother, Where Art Thou ?

3- The Hudsucker Proxy

4- Fargo

5- Burn After Reading

6- Barton Fink

7- The Ladykillers

8- True Grit

9- No Country for Old Men

10- Raising Arizona

Açık ara en kötü filmlerinin de A Serious Man olduğunu düşünüyorum.

Peki sizce kara komedi tarzının en iyi örneklerini bizlere sunan Coen'lerin en iyi filmi hangisi?

• No Country For Old Men
    20% (1)0% (0)17% (1)Oy Ver
  • Fargo
    40% (2)0% (0)33% (2)Oy Ver
  • True Grit
    0% (0)0% (0)0% (0)Oy Ver
  • The Big Lebowski
    0% (0)100% (1)17% (1)Oy Ver
  • Diğer (Belirtiniz)
    40% (2)0% (0)33% (2)Oy Ver
Cinsiyetini belirt oyunu kullan KızımErkeğim

0|0
4|7

En İyi Kız Görüşü

• the big lebowski ve fargo en iyi filmlerinden.

0|1
    0|0
    • Birinci belli de ikincilik için Nerdesin be Birader?, The Hudsucker Proxy ve Fargo arasında kalıyorum hep. : ) Üçünde de bu bahsettiğim kara mizah olsa da o kadar farklı filmlerdi ki aslında.

Kızlar Ne Diyor 3

• The dude, the big, the lebowski...

A Serious Man'in de o kadar kotu oldugunu dusunmuyorum sahsen...Burn After Reading varken hele

0|0
    0|0
    • ikinci sirada Fargo...zaten ankette de Fargo isaretledim nedense

• George Clooney & Coen Bros birleşmesi varsa kötü olma şansı yok bir filmin. Burn After Reading de öyleydi. Absürtlüklerle dolu, güzel performanslarla harmanlanan klasik bir Coen filmiydi. Ama A Serious Man'de sanki uzun süredir böyle bir senaryo varmış ellerinde de ilk dönemki durgun tempolarına yakın, hiç yüzümü gülümsetmeyi başaramayan, son derece Coen kokmayan ve ciddi bir film çıktı ortaya. Yani berbat bir film demiyorum zaten ben ki 5.2 vermiştim sanırım ama Coen'lere göre kötüydü.

• Bir numara çok iyiydi doğrusu... Bir de 5 ile 9'u izledim...Hepsi de iyiydi...Cahil kaldım gerisini izleyemedim ama cidden iyi filmler çıkarıyorlar...

0|0
    0|0
    • Bir direktörün üç filmini seyretmek de onun hakkında konuşabilmek ve fikir yürütmek için yeterli.

• Fargo

Nedenini de söyleyecek miyiz?

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 7

• Gözüm The Man Who Wasn't There filmini aradı. Soluksuz şekilde TRT 2 edebiyat filmleri kuşağında izlemiştim. İzlemeni tavsiye ederim. Benim en beğendiğim ve sadist katiline hasta olduğum No country for old man 9 numaraysa diğerlerini çok merak ettim. 1 numaradan indirmeye başladım bakalım. Bu sıcaklarda film izlenir ;)

0|1
    0|0
    • Coen puanlaması var ama listemde. : ) Yani hepsi 7-8 arası zaten tıpkı Woody Allen filmleri gibi. Ne gelmiş geçmiş en iyi film dersin bir Coen filmine bana göre ne de çok kötüydü. Hep şöyle dersin ''Güzeldi ya, ben beğendim.'' İşte bu yüzden de unutulmaz evden çıkınca ayakkabısını kontrol etme sahnesine rağmen No Country Country For Old Men'i 9'a indirmek zorunda kaldım. Zaten verdiğim puanlar da 8.4 8.0 8.0 7.8 7.8 7.8 7.6 7.6 7.4 7.4 gibi : )

• bu adamların tarzı benim hiç hoşuma gitmiyor nedense. big lebowski dışında bu filmlerin hiçbirinden zevk almadım hemen hemen. bide o brother where art thou? müzikleri için çekilebilir bir yanı var diyebilirim. tabi bu benim görüşüm bu filmlere bayılan insanlar da tanıyorum çok.

0|0
    0|0
    • Coen'leri Woody Allen'a da benzetiyorum biraz. Her filmini seviyorum gerek Coen'lerin gerek Woody'nin ama hep 7-8 puan arası veriyorum. Hep aynı tarz, hep aynı seviyede şırınga ediliyor gözümüze, beynimize, kalbimize.

* Woody Allen'dan Match Point ve Hollywood Ending ile Coen'lerin Big Lebowski'si 8.5-9 ayarında orası ayrı tabi.

• Benim için sıralama şu şekildedir..

Barton Fink

Big Lebowski

The Man Who Wasn't There

Fargo

Blood Siple

0|0
    0|0
  • tabiki büyük lebowski o halının bir anlamı vardı:))

0|0
    0|0
  • kendi tarzları oldugu için bütün filmleri güzeldir.farklıdır. no country for old men ve big lebowski ayrı güzeldir

0|0
    0|0
  • lebowski tek geçtim

0|0
    0|0
  • Lebowski'den öte olamaz bence hiçbiri. Hikayesi, absürtlüğü ve konu işlenimine hayranımdır.

0|0
    0|0
Yükleniyor...