Yabancı müzik mi Türkçe müzik mi ve neden?

Soru başlıkta hangisi ve neden?

0|0
6|24

En İyi Erkek Görüşü

• Tabi ki Türkçe. Sonuçta anadilimiz anlamakta sorun yaşamıyoruz. İngilizceyi çok iyi olmasada biliyorum ve az biraz almanca ama şarkı sözleri biraz hızlı geliyor ve bazen kelime kaçırıyorum anlamayıncada tatsız kalıyor :). Ama şarkı sözlerini okuyarak olayı çözebilirim ve çoğu yabancı şarkıda saçma geliyor :D heralde kültür meselesi bilemem orasını :)

0|0
    0|0
    • Anliyorum evet bana da bazen oyle geliyo ama hizli soylemekten degil rap haric bize biraz hizli geliyo

• Rap yerli yabancı zaten dinlemiyorum. Yabancıları slowları bile bazen hızlı geliyor bana ve anlam tutturmak zor geliyor. Dediğim gibi tek yok ya tam anadilinmiş gibi öğreneceksin ya da benim hesap sözlerine göz atacaksın :D

Erkekler Ne Diyor 23

• Benim için sözlerin önemi yok, göz boyamak için kullanılan cümlelerden ibaretler. Enstrumanların duyguları anlattığı, konuşmaya başladığı parçalar gerçek müziktir. Sözler süslemedir. Bu unutulmamalıdır. Yann Tiersenn'den La Noyee, la valse d'amelie. Chopinden nocturne parçalarını, ya da Carlos Viola'yı dinle demek istediğimi anlarsın.

0|0
    0|0
  • türkce.. melodısı guzelse yabancıda olur ama dınledıgım sey ne dıyor bana.. hangı ruh halıyle yazılmış? sozlerdekı mana-lar benım ıcın cok onemli

0|0
    0|0
  • tabıkı ybancı muzık.. bak sarkı demedım.. muzıkler melodıler hosuma gıdıyor.. turkce sarkılar hep basıt hep ask ask ask ask.. yeter gına geldıı.. en azından melodılerle kafa dagıtıyorum ofke hırs azım guc sabır hıssedıyorum..

0|0
    0|0
    • Doğru soyluyosun d guetta she wolf un hissettirdigini hic bir turkce muzikte hissetmedim :)

• Neymiş merak ettim :)

• Fabo - Can't Decide feat. Angela Sheik (Flow & Zeo Remix) once bundan basla ve neler hıssettıgını bana soyler mısın :) sonra devamına gelıcez :) bu ılk asama :D

• hani enstrümanlar çalar ya sadece, sen şarkı başlamadan anlarsın hangi şarkı olduğunu onun sözlere uyar şarkı söylenmesede sözleri enstrüman zaten söylüyormuş gibi olur o işte müziğin olayı şarkı sözleri duyuna hitab eder duyarsın ruhuna işleyen melodidir ruhuna söyler sen hayal edersin sana yaşatır sözleri hah işte o yüzden yabancıyı anlamasanda kendin melodiye kılıf uydurursun güzel olur kalbe değer söz olur :) türkçe ayrıdır ama ya bizden ikiside o yüzden

0|0
    0|0
  • Yabancı şarkı kimi yabancı şarkıdan ne anlıyorsunda dinliyorsun diyen mikro insanların, "aşk bu kızıl ötesi yaralı müzesi hareket edemem" sözünden ne anladığını çok merak ediyorum 😄

0|0
    0|0
  • Metal müzik.
    Türkçe pop kendini sürekli tekrarlıyor aynı ezgiler saçma sözler.
    Haa tabi üstadlara lafım yok sezen aksu vs. türkçe pop gerçekten yani sevemiyorum.

0|0
    0|0
  • Kulağa hoş gelen müzik

0|0
    0|0
  • Yabanci muzik genelde muzikleri kulaga daha hos geliyo

0|0
    0|0
  • Yabanci muzik gibiyim dinleyenim cok anlayanim yok turkce ve turkce rep arzis bela asi styla degil Sagopa Kajmer Sansar Salvo gibi

0|0
    0|0
  • her ikisini de dinlerim. türkçe olarak akustik gitar tarzı dinlerim. yabancı müzik olarak da enerjik tarz müzikleri tercih ederim.

0|0
    0|0
  • Her daldan (:

0|0
    0|0
  • Yabancı müzik ile aram yoktur.
    Dinlemem pek..
    Türkce ve Kürtce dinliyorum genelde.

0|0
    0|0
  • Türkçe

0|0
    0|0
  • farketmez beni eğlendirsin yeter :)

0|0
    0|0
  • Kaliteli müzik !!

0|0
    0|0
  • Her ikisi

0|0
    0|0
  • Her ikiside

0|0
    0|0
  • Türkçede müzik yok. O yüzden yabancı.

0|0
    0|0
  • tabiki türkçe yabancılarda izzet altınmeşe gibi bir sanatçı yok :D

0|0
    0|0
  • karışık dinleniyorum ama çoğunluk yabancı

0|0
    0|0
  • Trap müzik ve zevkler tartısılmaz

0|0
    0|0
  • Arabeks hariç ne olursa dinlerim ayrım yok

0|0
    0|0
  • yabancı müzik dinliyorum türkçe müzik sevmiyorum

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 6

• Eskiden yabancı müzikti hoşuma giderdi ingilizce fransızca rusça falan artık sadece cem adrian dinliyorum beni büyülüyor çünkü

0|0
    0|0
    • Cem adrian konusunda cok haklisin :)

• Farketmez begendiğimi dinlerim

0|0
    0|0
  • Ikisinden de biraz biraz.

0|0
    0|0
  • İkisini de seviyorum.

0|0
    0|0
  • Genellıkle şuaralar türk

0|0
    0|0
  • Türkçe olarak Karadeniz türküleri dinliyorum içime işliyor. Genelde yabancı ama

0|0
    0|0
Yükleniyor...