Müzik zevkinde keskin dönüşler oldu mu?

Yaş ortalamasını 20-22 olarak alıyorum. Mesela 2006 yılında hakan pekerin albümlerini ezberlerken 2008'de linkin park hastası olmak gibi keskin dönüşlerin var mı?

Farklı bir örnek daha veriyim; Lisenin ilk yıllarında genelde ergenlerde rap merakı oluyor sonraki yıllarda bir Rock-R&B-Caz kültürüne dönüş oluyor.

Senin müzik kültüründeki değişimler ne düzeydeydi?

0|0
14|21

En İyi Kız Görüşü

• Neredeyse doğar doğmaz TSM ile tanıştığım için içim dışım keman, ud , kanun; hicazkar, uşşak, acemşiran doldu...

Sonra daha özgün ve özgür yıllarımda Türküleri sevdim onları ben seçtim. Aslında bir zamanlar THM den nefret ettiren TRT kültürüne hala içimden sayıp sayıştırıyorum. Her cumartesi Süreyya Davulcuoğlu, İzzet Altınmeşe, Selahattin Alpay ile dolu dolu geçen müzik işkencesinden sonra nasıl oldu da gerçek türkü zevki ile tanıştım bilmesem de anneciğimin söküklerimizi dikerken, mutfakta yemek yaparken mırıldandığı güzel türkülere bağlıyorum.

Üniversite yıllarında rock konserlerinin etkisi ile bir dönem değiştiğini düşünsem de türkülerin rock formatında yorumunu da seviyorum.

0|1
    0|0

Kızlar Ne Diyor 13

• Aynen. Ben lisede bir ara arabesk falan dinliyordum, sonra rock metal falan dinlemeye başladım. Sonra bir ara türkü vs. dinliyordum..
    Şimdi rock metal, elektronik, yabancı pop falan dinliyorum işte.. Şimdiki zevkimin güzel olduğunu düşünüyorum..

0|0
    0|0
  • Kucukken yani 6-10 yaslar pop kulturuyle buyuduk ama ben o zamanda en cok sebo ve teoyu bir de aynayi severdim:) ortaokul son sinifa kadar sertleserek devam etti rock hatta metale kadar gitti. Lisede bir sure muzikten uzaklastim ve sonra birden enya lorena mckennit dinlerken buldum kendimi. Simdi turk sanat turk tasavvuf r&b country her tur muzige acigim arabesk rap haric. d

1|0
    0|0
  • Ortaokul çağlarında rock dinlerdim lisenin ilk yıllarına kadar sonra lisede arabesk dinlemeye başladım müslüm gürsesler falan lise den sonra kurtardım kendimi. Bayağıdır müzik açıp dinlemiyorum nedense..

0|0
    0|0
  • Önceleri de rap dinlerdim hala rap dinlerim. Rap deyince insanın aklına arabesk rapi getiren ergenlere burdan selam yolluyorum. Tek değişen şey, diğer türlere de biraz şans vermek. Keskin dönüşten çok U dönüşü benimki

1|1
    0|0
  • Hep aynıydı. Ergenken de gürültülü bangır bangır müzikleri sevmezdim hala sevmem.

0|1
    0|0
  • Ben ilkokul ve lise 2 ye kadar rock hastası biriyken ondan sonraki yıllarda slow müzik dinleyen biri oldum

0|0
    0|0
  • Hayır olmadı ben lisedede grunge dinliyordum hala dinliyorum. Bir geçiş dönemi geçirdiğimi hatırlamıyorum. Mtv şarkısında sting bekleyen insandım ben :)

0|0
    0|0
  • lisedeyken neyin kafasını yaşıyordum bilmiyorum ama rap falan dinliyordum ya hhahah :D şimdi rock dinlerim. hatta rocktan başka müzik dinlemem de diyebilirim

0|0
    0|0
  • Kucukken rap dinliyoduk ergendik hatalar yaptik artik popcuyuz

0|1
    1|0
  • Türkçe pop dinlerken Pink floyda kadar çıktım en keskin dönüş budur heralde

0|0
    0|0
  • 12yasina dek enrique hayraniydim sonra linkin park the rasmus derken rock dinlemeye basladim ve sonra metal 17yasimdan sonra ise klasik muzik dinliyorum ve hip hop

0|0
    0|0
  • Olmadi

0|0
    0|0
  • Bu sene bir arkadaşım sayesinde bulgarca şarkılar dinleyip çok sevdim çok farklı geldi

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 21

• 4 yasinda orgla baslayan serüvenim orta okula kadar surdu. Okuldaki butun etkinliklerde vardim. Sonrasinda drekt elektro gitarla devam etti. Uzun bir sure kendi basima caldim. İlk grubumda baterist olarak 2005 te girdim. Sonra gitara gectim. bir cok grupta sahnede organizasyonlarda konserlerde caldim. Cafe bar programlarim oldu. Asil bransim metal olmasina ragmen herturlu muzikle ugrastim. Konservatuar bati clasic muzik egitimi aldim ve bu egitim dahilinde ozel dersler vermeye basladim. Sonra pitasaya bazi ozel sebeplerden dolayi kustum. Sadece davet edildigimde cikmaya basladim sahneye. bir sure halk ve ozgun muzikte eslik yaptim. Jubileyi erdal erzincanliyla ayni sahneyi paylasarak yaptim. Sonrasinda biraktim. Sadece evde kendime caliyorum. Oda paslanmayim diye. Simdi muhendislik yapiyoruz iste. Gayet monoton bir hayat

0|0
    0|0
  • Birçok müzik türüne ilgim var. Eskidende öyleydi , arkadaşlarım bana hep kızarlar bir tarzın olsun diye... Kendi türünde çok güzel müzikler var ve keman dinlemeyide çok severim, elektro gitarı dinlemeyide,
    gayageumda dinlerim kemençe de... Ama senin sorduğun anlamda evet ilginç bir dönüş oldu :)))
    rammstein, metallica dinlerken bir süre sonra skrillex dinlediğimi farkettim :D

0|0
    0|0
  • Her şey, ben daha çocukken şununla başladı:

http://www.youtube.com/watch?v=n_nVKOZAqYs

Şimdi böyle:

http://www.youtube.com/watch?v=NDChCsOjVEk
    http://www.youtube.com/watch?v=JVuuatjHGnY

Araya üç - beş Müslüm Gürses klasiği sıkıştırsam da hayatım boyunca hep aynıydı..
    Bazen, bu aşırı takıntılı kulak rahatsız bile ediyor beni..

0|0
    0|0
  • Geçmişte hangi müzik türünü seviyorsam o türleri hala severek dinliyorum ama trance dendi mi akan sular durur. Camları kapadım sesi açtım uyumayın ulan :D

3:11'den sonrasında ki melodiye hastayım adamı uçuruyor...

http://www.youtube.com/watch?v=cRju_KmXYGE

0|0
    0|0
  • Müzik zevki çok keskin değişmez ama yaşın büyüdükçe daha gürültüsüz müziklerden hoşlanacaksın ve 40 lı yaşlarına geldiğinde TSM, rakı, kahve kıvamına geleceksin :)

0|0
    0|0
  • Küçükken herkes bir arabesk rap havası vardı hatta arkadaşımla bu şarkıyı başkasına neden Attın diye tartismistik :D ama 5 yıldır Ahmet Kayadan başka bişey dinlemiyorum

1|0
    0|0
  • Olmadı kendimi bildim bileli bu tarz?

http://youtu.be/VfdfyCbiaKo

0|0
    0|0
  • 6. sınıfa kadar madonna falan dinlerdim işte sonrasında rock-metal müzikle tanıştım şu an üniversitedeyim halen metale devam :D

0|0
    0|0
  • TSM en iyisi bana göre

1|0
    0|0
  • Onceden CANKAN dinlerdim sonra sagopa kajmer le degistirdim pampa

1|0
    0|0
  • eskiden isyankar gibib şeyler dinlerdim şimdi özgün müzikten başka bişey dinlemem

0|0
    0|0
  • Turku Pop rock rap e doğru gitti önümüzdeki müziklere bakacagiz:)

0|0
    0|0
  • 14 yaşına kadar rap 14-17 metal 17 den sonra yine rap

0|0
    0|0
  • cocuklum kıraçla geçti kıraçla devam ediyor kardeşim

0|0
    0|0
  • İşte tam olarak buydu :)

0|0
    0|0
  • kulağa hoş gelen şarkıları dinlerim ayrım yapmam :D

0|0
    0|0
  • Ne olduysa rock dinler oldum

0|0
    0|0
  • çoğunluk olarak r&b ve 2pac

0|0
    0|0
  • ismail yk dinlerdim ilkokulda rafet el roman falan sonra bir rap tutkusudur başladı yaş 20 hala rap dinliyorum seviyorum :D

0|0
    0|0
  • eskiden rammstein dinlerdim, son bir kaç gündür arsız bela. yow yoww

0|0
    1|0
  • Arabesk raple basladik gercek raplerle devam.

0|0
    0|0
Yükleniyor...