İstanbul'da okumak çok mu zor?

Aradaşlar tercihimi İstanbul'dan yana yapıcam üniversite için ama maddi açıdan aileme çok mu yük olurum? Erkek arkadaşım İstanbul'da bir taşla iki kuş gibi geliyor. Aranızda Istanbul'da okuyanınız bileniniz varsa yardımcı olabilirse sevinirim. Çok istiyorum ama maddi boyutu beni korkutuyor ...

0|0
1|5

En İyi Erkek Görüşü

• Birincisi erkek arkadaşım var diye İstanbul'a gitmek en aptalca şey olur. İkincisi devlet yurduna yerleşemezsen ailenin durumu iyi değil ise çıra gibi yanarsın. Özel yurt fiyatları oldukça yüksek.

Aslında bölüme göre daha net yorum yapabilirim. İstanbul dediğine göre puanın iyi olmalı. hangi üniyi düşünüyorsun?

1|1
    0|0
    • yok puanım çok yüksek diil bazı özel ünilerin radyo tv bölümleri tam burslu tutuyor ama işte insan korkuyor bu benim ikinci ünv olcak ALLAH ın izniyle çok istiyorum kafam karışık

• Olabilir umarım bursları kesmiyolardır.. Bende sadece bilkent bu geçerli diye biliyordum. Çok da takip edemiyorum yeni gelişmeleri.

Son mesajım : Bencil ol kendini düşün. Ben mezun olduktan sonra ne yapabilirimi sorgula, şu erkek arkadaş saçmalığından kurtul( ayrıl anlamında değil, tercih için)

• çok haklısın

Erkekler Ne Diyor 4

• Valla istanbul öyle ahım şahım degil. Seviglin varsa bitme ihtimali bile olacaktır burada. Cünkü ünide okuyup devam ettiren cok cok az. iyi şanslar.

Maddi boyutu falan yok bir sürü ucuz yerler var yemek ve kalmak icin. Ayrıca sevgilin destek cıkar bi yere kadar.

0|0
    0|0
    • neden bitme ihtimali var dedin ki yok ben kimseden destek istemem kocam oluncaya kadar ALLAH da muhtaç etmesin ama anlamadım ne açıdan bitiyor ilişkiler ALLAH korusun üni çokmu kötü

• sürekli beraber oldugunuzda bazı pürüzler ortaya cıkacaktır. kıskanclıklar hat safhada olacak. özellikle üni sosyal bir ortam oldugu icin seni iyice kıskanacaktır.

• Valla bir taşla iki kuş demişsin ya... O kuş sen olacaksın gibime geliyor bana da :)

Hayırlısı olsun. İstanbulda okumanın zorluğu, gezecek o kadar yer var iken kimsenin ders çalışmak istememesi... Zorluk o yani...

0|0
    0|0
    • samanlık seyran olayındayım ben napim istanbulu onu isterim onu :)) ama o kuş ben olmim zaten gözüm korktu :))

• ne egitimi istiyorsan onu yapmalisin, erkek arkadas icin istanbulda yasanmaz, ailenin gelirini de dusun

0|0
    0|0
  • erkek arkadaşını düşünme kendini düşünerek bir tercih yap bence..

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 1

• Evet zor özellerde yapamazsın hem eger durumun kötüyse oradaki ark. çevresiyle anlaşman zor olur :) Parası zaten ayrı bir dert önermiyorum ama yinede ünv. iyi bak çünkü her ünv.de de okuyanı işe almıyorlar birisi ankarada okur birsi dogu bir ilde okr tabki ankarada okumus olanı terch ederler çünkü egtim gördkleri yer daha iyidr ist ankara bunlarn en kötüsü ünv. bile çogu ünv.deden iyidir ama PARA lazım ona göre iyi düşün ayrıca sevgilinde ünv.dede ise bir sürü kız var hele burdaki kızlarrr...Neyine güveniyorsun oda ayrı bir konu gelsende gelmesende bi sebeple biticektr gelirsen erkek görürsün buralarda belki sen vazgeçersin kim bilir.Ama ayrı oldugunz içinde yürümez kusura bakma hayatın gerçekleri

1|0
    1|1
    • ben izmirliyim burda erkekden kızdan bol nevar neyine güveniyorsun derken benim anlamadığım sen benim nerden geldiğimi düşünüyorsun dağdan mı erkek görürsün ne demek istanbula hiçmi gelmedik ki ben istanbul kizlari gibi erkek meraklisi değilim .. ama anladiğim ve gördüğüm kadariyla onlar bize baya merakliymiş. ayrica bu benim ikinci üniversitem olucakti ben edebiyat mezunuyum çok şükür herşey iyi güzel bişiler yazmışsında fazla küçümseme insanları tanımıyorsun ayrica okul tam burslu tutuyor byby

Yükleniyor...