80-90 larda yaşamak daha mı güzeldi?

şimdi sadece teknoloji korku mı

Güncellemeler:
YANI BEN YAŞADIM DIYE O ZAMANLARI ŞANSLISYIM BEN O YUZDEN BUGUNKU GENÇŞERIN NE KADAR SAPITIĞINI GÖRUNCE ÜZÜLÜYORUM HALLERİNE AİLELERİNE

0|0
3|21

En İyi Erkek Görüşü

• 1990'an Yıllarına Has İnsan Olmak İsterdim.
    1980' lİ Yıllarda İnsanlar Birbiriyle Daha İyi Anlaşıyordu Herkes Birlik ve Beraberlik İçindeydi.
    Devletimiz, Millet İçin Millet Devlet İçin Mücadele Ediyordu.
    Din, Irk, Dil, ve Mezhep Ayrımı Pek Yoktu.
    Ticarette Ahlak
    Siyasette Şahsiyet
    Ailelerde Ahlak ve Maneviyet Vardı.
    Ozamanlar İnsanlar Yardımlaşma Ve Dayanışma İçerisindeydiler.
    Tüm Sanat Camiasındaki Sanatçıların Sanatına Emek ve Saygı Vardı.
    Güzel Türkiyem de Ne Güzellikler Vardı.
    Bolluk Ve Bereket Vardı.
    Şimdi Sene Yeni Nesil 2014 Hiç Birşey Artık Yok
    Gençler Uyuşturucu Kullanmakta.
    Evli Olan Çiftler Boşanmakta.
    Garip Zor Durumda Olan Fakirler Borçlanmakta.
    Sahipsizler Evsiz ve Yurtsuz Bırakılmakta,
    Bali Kullanan, Bonzai İçen Gençler Hiç Ugruna Ölmekte.
    Yeni Evlenmiş Gençer Ekonomik Açıdan Geçinememekte.
    Kocası Ölmüş Dul Kadınlar Zor Durumda Bırakılmakta.
    İnsanları Fakirleştiren Sistem Kurulmakta. vs. vs. Biz Eskiden Böylemiydik.

0|0
    0|0
    • ne kadar doğru özetledin sen en iyi cevabı verdin bravo gerçekten 80-90 lı yılarda yaşıyan gençlik saf ve dürüst saygılı yetişmiş bizden sonrası malesef

Erkekler Ne Diyor 20

• o zamanlar gibisi yok abla. Şimdiki devir teknoloji devri. Ah ulan keşke o zamanlara tekrar dönebilsem..

0|0
    0|0
    • ne guzeldı o zamanlar bılemezsın eger aynı jenerasyon değilsek çok lanslıyım o zamanı yaşadım dıye

• aynen öyle. 2000den sonra bozdu bütün devri alem..

• kesınlıkle

• dhaa güzeldi

0|0
    0|0
  • 0|0
    0|0
  • 90 larda yasadim cok sansliyim hala muzikler dinlerim aba :)

0|0
    0|0
  • Aslında o günler daha güzel evet teknoloji çağ atlatırken bize gerçek hayatı unutturmaya başladı... Gerçekten uzak sanal bir dünyanın içerisinde yaşarken insanlar yakında nefes almayı bile unutur diye düşünüyorum.

0|0
    0|0
    • tabıkı sanala bağlıyız oturup karşı karşıya kimse ıle konuşmuyoruz samımıyet yok artık eski gibi o temzi yüzler yok kesinlikle

• İnsanoğlu doyumsuz olduğu için hayattan memnun kalması çok zordur..

• evet nerde duracağını bilmez

• Arkadaşlarla hep dışarıda oyunlar oynardık, böylece kaynaşmak daha kolaydı. şimdi insanlar teknolojinin esiri ve sokakta oynamak diye bir şey kalmadı gibi.

0|0
    0|0
  • Her dönemin deneyimleri ayrı, 80-90'lar da yaşadıklarınla şuanda kıyas yapıyorsun 20 sene sonra yazanlar da 2000'lerde yaşamak daha güzeldi diyecek normal, bir özlem mi var eskiye genelde bu özlem şuanki kafa ile o dönemde yapamadıklarına yönelik olurda o açıdan.

0|0
    0|0
    • yok zanetmıyorum bu zamanı kımse ıstemez hortumlar oldugunda mevsımler kuresel ısınmaya maruz kalan ve çocukluk ınetrenet kafede geçirenler ıstemezler 2000leri merak etme

• ozamanda aynıydı insanlar cahildi bisi bilmiyordu sımdı 12 yasındakı kız herşeyi biliyor normal bısı bunlar

0|0
    0|0
    • ya normal mı herseyı bılmek cahıller daha saftı daha da aıle terbıye almış ınsanlardı yanlış düşünuyorsun

• Ben nedemk isteni tam anlamiyorm on iki yasndakinkiz motor diyorum ablasiyla takiliyir ayni ikisi anlad n

• anladım tamam daha yazma iğrenç bir olay

• Her yılın her günün her saatin her dakikanın her nefes alış verisin benim için önemi çok büyük çünkü hiç birseyin geri dönüşü yok ben her sevgili bir kez kirdimi kalbini canın yanıyor bu yüzden herseyi ayarinda sevelim fazla değil...

0|0
    0|0
  • Kültür ve medeniyet olarak 80-90 hayranım, müziklerini dinlerim, fakat yaşamak istemezdim, nedeni ise geçmişimizdeki kara lekeler, 80 darbesi ve siyasi çatışmalar.

0|0
    0|0
    • anladım o zaman koyu solcu isen doğrudur yaşamak istemesin

• Tekrardan teşekkür ediyorum. Okumak her şeyin anahtarıdır.

• kesınlıkle hem denzigezmişlere buyuk saygım sonsuz sevgim var sadece rahat ol huzurlu ol

• 90 ların çocukları ne güzel çocuklardı şimdi çocuklar dışarı çıkıcam diye internet kafelere kaçıyorlar

0|0
    0|0
    • ya gordun mı nasıl bır aktlıam çocukluğuna çocuk parkları boş ve ınternet kafeler dolu o sıgara dumanlı yerler

• yani orasıda öyle

• o zaman aynı fikirdeyiz

• Şimdi bana kaybolan yıllarımi verseler :((

0|0
    0|0
  • kesinlikle 90 lar müzikleri yeter be :))

0|0
    0|0
  • Kesinlikle 90'lar bir başka idi. 90'lı yılları ben de çok özlüyorum.

0|0
    0|0
  • e tabiki daha güzeldir

0|0
    0|0
  • 80 leri fazla hatırlamam ama 90 lar gerçekten güzeldi

0|0
    0|0
    • ben hatırlarım 1970lı olunca dışarda ip atlamak sokaktan annem de benı çekemeyınce onu da hatırlıyorum o yorgun halde dersını yapmak harikka ıdı

• 70 ler

0|0
    0|0
  • Kesinlikle daha güzeldi. O kuşakta yaşadığım için kendimi çok şanslı hissediyorum.

0|0
    0|0
    • tabıkı şanslı hısedeceğiz biz çocuk parkı ne olduğunu bılırdık arkadaşlarımızla uzun sure oynamak ders yapmak en güzel zamanı yaşadık

• yaş aralığıma bak istersen :) ayrıca çok genç olsam senle aynı dönemde nasıl yaşamış olabilirim :)

• ben 1970lıyım benden gençsin demekki

• ewet benim cocuklugum 90 larda gecti ozamanlar dah ıyıydı..

0|0
    0|0
  • Yes.

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 3

• Simdiki genclere bakiyorum da keske o yillarda yasayaydim diye dusunuyorum

0|0
    0|0
  • ßende çocukluğumden beri hep söylerim, çok isterdim o zamanlarda yaşamayı. :)

0|0
    0|0
  • Katiliyorum ben 60'larda 70'lerde yasamayi cok isterdim.

0|0
    0|0
    • demekkı lşmdş yaşamak korku ve tehlıke dolu ınsnalar yalnızlaşmış pcye yapışmışlar akreba zıyaretı de yok

Yükleniyor...