Kız arkadaşın ailesi ile tanışmak

Merhaba arkadaşlar,

Şu anda bir kız arkadaşım yok ama yazdığım günlükten okurken yaşadığım sıkıntıları tekrar gözden geçirdim...

ama benim hala kabullenemediğim bir konu var.

Genelde çok kız arkadaşım olmadı şu zamana kadar ciddi düşündüğüm bir kız oldu oda yaklaşık 3,5 sene sürdü.

Ablamın iş arkadaşının kız kardeşiydi.Uzakda yaşayan bir hanımefedi.

3,5 sene herşeyi ona verdim. Yaşadığım şehir değiştirmemek. Sabrımı öfkemi aşkımı herşeyimi ona verdim.

İşi ciddiye de aldım ve ailesi ile tanışmamızın 1. senesinde ailesi tanışdım.Bunu devamlı ben istedim. Çünkü ailesi tutucu bir aileydi çok kez gizli konuşur ve buluşurduk.

Dedim artık kimle konuşuyor kimle görüşüyor bilmeleri gerekir dedim.Gittim ailesine.

Sonra babası beni tanımakdan vazgeçti ailemi araştırdı.

Babam benim komünistir ve hala öyledir.79 istanbul iktisad mezunu.O zamanda ya sağcı olacaksın ya solcu.

Ama babam komunist diye kızı vermem dedi bende ısrar ettim.

Kız babamı kıramam dedi, 2 ay konuşmadık.

Sonra tekrar geldi aşkımına sahip çıkacam dedi bana söz verdi.

1 sene öyle devam etti.

Gene artık resmiyete dökelim dedim hanımefendi olmaz diyor.

Ailesi gene istemedi.Ve bitti kurunun yanında yaşda yanar diye bana msj gönderdi işi bitirdi.

İnsanın sütten ağzı yanınca yoğurdu üfleyerek yer misali.

Ciddi anlamda kızlarla tanışınca ilk şartım aile ile 3-5 ay zaman da tanışırım diyorum.

Bence aileler belli zaman sonra sürece dahil olmalır.Onlara karşı en azından sorumlu olmak.

Yoksa insanlar sıkıntı problemler karşısında çok kolay ilişkilerinde vazgeçebiliyorlar.

Bu düşünceme karşı fikirlerinizi bekliyorum...

Güncellemeler:
aile ile tanışmayı hemen istiyorum artık.

geçen 2 ay önce bir doktor hanımla tanıştım.

niyetimi söyledim yaklaşık 2 ay kadar zaman görüştük.

ilerleyen zamanlar ailen ile tanışmak isterim.

olmaz dedi,1-2 sene geçsin ondan sonra olur dedi.

şunu dedim,biz anlaştık 1,5 sene geçti sonra bir problem oldu.ayrıldık.

ne olacak ailen istemezse başdan bitsin dedim.

oda olmaz dedi ben bitiyorum dedi.bitti.

ben ciddi ciddi bağlanıyorum bunu durduramıyorum işte.

sonra toparlanmak çok zor oluyor.

0|0
5|3

En İyi Kız Görüşü

• Hemde çoook.Ciddi anlamda herkes mutlu etmek çok zor.İnsan bi yerden sonra amaaan kendimden başkasını umursamıyorum demek istiyor.Onunla anlaşacak geçim kuracaksın sonra onun ailesi var birde.Seni isteyecekler mi yada aileni isteyecekler mi.Sonra birde senin ailen var.onu beğenecek mi ailesiyle uyuşacak mı.Tüm bu denklemleri sağlamak ne zor..Anlıyorum seni.Acına birşey diyemem doğal süreç.Çekeceksin biraz ama yanlış yapıyorum düşüncesine kapılma..

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 4

• Bu tür konuları bence daha farklı bir şekilde ele almaları lazım ortada buluşmak varken sağ sol olayı benim sinirimi bozuyor insanı insan olduğu için değer vermek lazım.Bu olayda sizin için hayırlı bir çok şey vardır eminim boşverin takılı kalmayın gelecek içinde fazla karamsar olmayın.

0|0
    0|0
  • Mezhep, ırk, sınıf farklılığı duydum da kırk yıl düşünsem araya siyaseti katıp kız vermeyen baba aklıma gelmezdi..

0|0
    0|0
    • mesela araya ciddi kişiler girdi...

adam konuşalacak bişey yok diyor kızım istemiyor ki diyor ne kadar rahat.

• evet öyle oldu...

işte onu düşünmek istemiyorum kendimi enayi zannediyorum.

8 ay önce olay kapandı artık yeni aşk yelken açtım :)

• Estafurllah :) Ne güzel, her şeyin en hayırlısını dilemek lazım. İnşallah bu sefer dilediğiniz gibi bir sekilde sonuçlanır ilişkiniz :)

• Ben ailemle sevgilimi tanıştırdığımda, epeydir görüştüğümüzü biliyorlardı. Herhangi bir sorunla karşılaşmadım. Ama benim ailem uçlarda yaşayan bir aile değil, sağ ya da sol anlamında. Ortada buluşabiliyoruz ve herkesin siyasi görüşü, inancı kendine.

Mesela annem namaza dahi başlamayı düşünüyor ve ben sevgilimle aynı evde yaşıyorum. Bunun kararını benim vermem için, bana bıraktı.

Durumuna üzüldüm, bu şekilde ayrılık olması, pisi pisine ölmek gibi geliyor bana. Umarım gelecekteki ilişkilerinde bu sorunlarla bir kez daha karşılaşmazsın.

0|0
    0|0
  • çok çabuk pes etmiş önceki sevgilin.. aile bakımından..

ısrarcı olmak herşeyi değiştirir..

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 3

• Delikanlılık evlenmeden önce sevgilinin dudağını öpmemek, sevişmemek değil. Delikanlılık kıza yasaklar getirip, onun sosyalliğini azaltmak da değildir.

Asıl olay çıktığın her kızın ailesinden ''Kızınızı dışarı çıkarabilir miyim?'' diye izin istemektir. Sağa da sola da küpe olsun.

0|0
    0|0
  • kıza sormak lazım babasına göre mi ayarlıyormuş hayatını? o babaya sormak lazım komünist diye baban ne alaka kızı vermemek? sana sormak lazım seni bir siyasi görüş için senden vaz geçen kızla nasıl birdaha barışırsın hani senin kendine olan saygın?

1|0
    0|0
  • o kızın acizlgi sana olan ilişkisine olan saygısızlıgıdır kolay olan yolu seçmiş kız :) riski alıp savaşmamış masaya elini vurmasını bilicen yeri geldiginde

0|0
    0|0
    • Acizlik olarak herşeyi yorumlamak yanlış. Ailesi ile sevgilisi arasında mantıklı olanı, ailesini seçmiş bence. Yanlışlık ailesi istememesine rağmen bir müddet ilişkiyi sürdürmesi.

• eger mucadele etseydide başaramasaydı ailesini seçseydi tamam ama mücadele etmeden direk kabullenmesi yanlış o zman flört etmicek oturacak annenin babanın seçtigi biriyle beraber olucak evlenicek

• insan aşkına sevgisine sahip çıkamıyorsa yada savaşamıyorsa korkagın tekidir.

Yükleniyor...