Genç Osman'ın hacca gitme kararı sizce hata mıydı?

nasıl değerlendiriyorsunuz . çok uzağa değil daha Üsküdar'a gitmişken isyan başladı ve 2 günde hunharca öldürüldü . oysa o zamana kadar hiçbir padişah hacca gitmemişti. ve benim anlamadığım birşey var o zamanlar silah da icat edilmişti , hiç mi koruması yok bence bu olanlardan hepimiz dersler çıkartmalıyız. o da şu kimseye güvenmemeli şu hayatta.

0|0
5|9

En İyi Kız Görüşü

• Genç osmana yanarım ağlarım öylesine dirayetli bir padişahı katlettiler ruhu şad olsun

1|1
    0|0

Kızlar Ne Diyor 4

• ben olsam şöyle bir sonuç çıkarırdım halife unvanı olmasına rağmen neden padişahlar hacca bile gitmemiş.burada bir anormallik yok mu?

genç osman da yanlış zamanda yapmaya çalışmış bunu bu yüzden ölmüş ki bence zaten öldürülecekmiş...

0|0
    0|0
    • gayet doğal çünkü meydanı boş bırakınca olanlar oluyormuş işte .

• Halifeliğin Osmanlı hanedanlığına geçmesi zaten çok büyük bir hata Halifeliği babadan oğula geçen bi saltanat şekline soktular. Halbuki halifelik Ehl-i Beyt soyundan gelenler arasında, o da Allah'ın seçmesiyle olunacak bi makam...

• hac hak yolunda olmuyor mu?kutsal ortam olmuyor mu?halifeliği tartışmayalım lütfen.ben sadece yaklaşımı doğru bulmadığımı anlatmak istedim.hacca gitmek halife olan birisi için yanlış olmamalı ve Genç Osman zaten öldürülecekti,hacca gitmeye karar vermesi vs bahane...yeniçerilerin kuyusunu kazıyordu elbette izin vermeyecekler.

• Canlıyayında Cob cevaplamış bu sorunun sahibi %100 ekinoks dedim ve bildim.

- Sadece bunu yazmak için geldim :(

0|0
    1|0
  • Hacca gitme bahanesiyle ayaklanmaları durdurmayı amaçladı diye biliyorum ben.

0|0
    0|0
  • ekinoks bu sefer güldürdü.

açıkçası genç osmanla ilgilenmiyorum.

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 9

• Ya onlardan yıllar sonra kendy süikast oluyo, papaya oluyo, ya ne kadar korusan koru mutlaka açık vardır..

1|0
    0|0
  • Genç Osman'ı zaten Yeniçeriler öldürdü. Genç Osman, yeniçerileri ciddiyetsiz hallerinden dolayı kaldırmak istedi ve yeniçeriler de isyan edip onu öldürdü. Yeniçeriler zaten dönemin en güçlü ordusuydu. Ordudan Padişahı hangi ordu koruyabilirdi ki !

0|0
    0|0
  • kuşadasında h.z.meryem'in evi var orda 7 defa tavaf ederek de haci olunabiliyor..arabian hacı olmak zor iş hem sıcak hem kalabalık oraya kadar gitse bu seferde şeytan taşlamada izdihham olur padişah yine telef olurdu.

0|0
    0|0
  • battal gazi o zaman daha bebekti keske buyuyene dek kucuk osman saraydan cikmasaydi savulun bre köp soylari

0|0
    0|0
  • Ders çıkarttım hacca gitmeme kararı aldım

0|0
    2|1
  • Tespitlerinin hastasıyız ekinoks

0|1
    0|0
  • Vaysss

0|0
    0|0
  • yaşlıyken gideymiş iiymiş

0|0
    0|0
  • Olayın hac ile alakası yok diye biliyorum. Yeniçerilerin savaştaki başarısızlıkları yüzünden, yeniçerileri ortadan kaldırmak istemiş. Anadoluda yeni bir ordu kurmak için hacca gidiyorum demiştir. Planlarını anlattığı kişilerden biri ona ihanet edince bu olay başına gelmiş sanırım.

0|0
    0|0
Yükleniyor...